Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Dominyko svajonė vaikščioti tampa realybe: prašo neabejingų žmonių pagalbos (tv3.lt fotomontažas)

Cerebriniu paralyžiumi spastine diplegija sergančio 6-mečio Dominyko svajonė vaikščioti jau visai greitai išsipildys – berniukas su visa šeima jau išvyko į JAV, kur šiandieną bus atlikta operacija. Dominyko mama Aušra Gajauskienė džiaugiasi, kad sūnui nebeteks kęsti skausmų, tačiau iki svajonės išsipildymo dar trūksta maždaug 10 tūkstančių eurų. Visą Dominyko istoriją galite išgirsti ir rytoj per TV3 televiziją, laidoje „TV pagalba".

11

Cerebriniu paralyžiumi spastine diplegija sergančio 6-mečio Dominyko svajonė vaikščioti jau visai greitai išsipildys – berniukas su visa šeima jau išvyko į JAV, kur šiandieną bus atlikta operacija. Dominyko mama Aušra Gajauskienė džiaugiasi, kad sūnui nebeteks kęsti skausmų, tačiau iki svajonės išsipildymo dar trūksta maždaug 10 tūkstančių eurų. Visą Dominyko istoriją galite išgirsti ir rytoj per TV3 televiziją, laidoje „TV pagalba".

REKLAMA

Dabar šeima dienas leidžia JAV, kur jau buvo susitikę su Dominyką operuosiančiu gydytoju ir jo komanda. Vienintelis trūkumas, jog dar trūksta pinigų sūnaus reabilitacijai, tačiau šeima nepraranda optimizmo.

Pavyko gauti vietą anksčiau

Dominykui pasisekė – šeimos planas buvo vykti operacijos tik gruodžio mėnesį, tačiau neabejingų žmonių dėka pavyko surinkti pakankamą sumą, o tuomet lyg tyčia rugpjūčio 20 dienai atsirado laisva diena operacijai.

REKLAMA

„Mūsų planas buvo gruodis, nes, kai užpildėm anketas, nusiuntėm duomenis ir gavom atsakymą iš Amerikos, gavom vietą gruodžio mėnesiui. Ne visai pavyko sumą surinkti, bet jau buvom surinkę beveik operacijos depozitą, kurį reikia išsiųsti, tada rašėm laišką, kad jau kaip ir galėtume stotis į atšaukimo eilę. 

Niekur stotis nereikėjo, nes jau buvo vieta, kažkas atšaukė vizitą ir liko vieta rugpjūčio 20 dienai, mes sutikom. Dar neturėjom visos sumos, bet kažkaip neblogai sekėsi visas tas procesas ir tikėjom, kad surinksim“, – su džiaugsmu naujienų portalui tv3.lt pasakojo A. Gajauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Ir pačiam Dominykui ši kelionė ir operacija labai laukta. Tiesa, praėjusį penktadienį, nuvykus pas gydytojus, berniukas jau buvo paruoštas operacijai, tačiau atlikus testą paaiškėjo, kad ją teks nukelti. Dominykas nekantrauja, kol bus atlikta operacija.

„Mes penktadienį nežinojom, kad atidės operaciją, nes penktadienį mus jau pakvietė kaip operacijai, jį perrengė, dezinfekavo visą kūną, paruošė operacijai. Ir paskutinę minutę sako padarykime testą. Ten toks pats kaip COVID testas, bet patikrina ne tik COVID, bet ir visus kitus virusus. Patikrino, surado peršalimo virusiuką ir vis tiktai nusprendė operacijos nedaryti.

Mes testo atsakymo laukėm dvi valandas, tai Dominyko pagrindiniai žodžiai buvo: „Mama, kada mane išveš, aš noriu, kad man padarytų operaciją, aš noriu, kad mane išvežtų, greičiau, greičiau“. Labai nekantravo, šiuo metu tas pats – kai pasakė, kad jau ketvirtadienį bus operacija, tikrai labai apsidžiaugėm, visi čia šokom, dainavom, nes ta savaitė labai prailgo, nežinojom, kad mes turėsim galimybę operuotis“, – kalbėjo berniuko mama.

REKLAMA
REKLAMA

Operacijos laukia su nekantrumu

Aušra su šypsena prisimena kelionę į Ameriką, tačiau neslepia – ilgo skrydžio metu buvo daug laiko apmąstymams ir minčių neaplenkė baimė:

„Keliavom su trimis lėktuvais per keturis oro uostus, kelionė užtruko maždaug 22 valandas su viskuo. Tikrai išvargino, bet labai laukėm, tai tiesiog buvo toks dalykas, kurį reikėjo išlaukti. Nuotaikos buvo visų gan geros, Dominykas paskutiniu metu, paskutinius porą mėnesių labai džiaugiasi.

Man buvo labai didelė baimė, kol su lėktuvu skridom, kadangi daug laiko apmąstymams. Tikrai buvo baimės ir jaudulio.“

Nusiraminti šeimai padėjo ir iš gydytojų komandos išgirsti žodžiai, kokia ši operacija Dominykui svarbi ir kokie nauji gyvenimo keliai jam atsivers. Aušrai viskas buvo papasakota iki smulkmenų, tad baimės, kaip pati sako, jaučia labai mažai.

„Vaikas į operaciją ateina tą pačią operacijos dieną valanda prieš, yra paruošiamas operacijai, tada jis išsirenka, kokio skonio dujų nori pauostyti su kauke. Dominykas penktadienį išsirinko arbūzinio skonio, nežinau, ką rinksis prieš operaciją (šypsosi). 

REKLAMA
REKLAMA

Jis išsirenka, sukvėpuoja tas dujas, jos, man rodos, duoda džiugesio, atsipalaidavimo, juoko. Tada išgeria stiklinę vaistų, pasidaro mieguistas, bet išsiskyrimo su tėvais neatsimena. Jį išveža į operacinę, paruošia operacijai, sutvarko kateterį, jeigu reikia, paima kraują“, – apie operaciją pasakojo pašnekovė.

Siekia surinkti reikalingą sumą

Operacijos metu vaikas nieko nejaučia, o tėvams kas valandą paskambinama ir pranešama, kaip viskas vyksta. Be to, jau budinant vaiką, tėvai yra pirmieji žmonės, kuriuos jis pamato, tad mažasis pacientas nepatiria baimės ar šoko.

JAV Dominykui bus atlikta selektyvinė dorzalinė rizotomija, o praėjus dešimčiai dienų ir blauzdų raumenų operacija. Po visko seks reabilitacija, kuriai vis dar trūksta maždaug 10 tūkstančių eurų:

„Šiuo metu dar nesam visko surinkę, apie 10 tūkstančių trūksta, bet operacijoms jau užtenka. Daugiausiai trūksta reabilitacijoms po operacijos.

Pačios operacijos eurais kainuoja apie 50 tūkstančių, priklausomai nuo konvertavimo, maždaug tiek gavosi. 10 tūkstančių kainuoja nuoma ir bilietai, o 15 tūkst. buvom atsidėję nenumatytiems atvejams ir reabilitacijoms po operacijos. Kaip sakant, jau pačiam pagrindui turime.“

REKLAMA
REKLAMA

Dvi dienas po operacijos Dominykui bus skirtas lovos režimas, trečiąją dieną vaikas keliamas iš lovos, po truputį prasideda reabilitacija – kojų palankstymas, atsisėdimas į vėžimėlį arba ant kėdės. Prabėgus penkioms dienoms, Dominykas jau po truputį pradės vaikščioti.

Norintys prisidėti prie Dominyko svajonės išsipildymo, gali paaukoti paspaudę čia arba pervesdami norimą sumą nurodytais rekvizitais: Dominyko labdaros ir paramos fondas; Įmonės kodas: 305694446; SWEDBANK sąsk. LT887300010166710820; SWIFT (BIC) kodas: HABALT22; Mokėjimo paskirtis: Dominykui.

Visą Dominyko istoriją išgirskite jau rytoj „TV pagalbos“ laidoje 16.30 val. tik per TV3 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų