Rašyti komentarą...
Prasminga, jei elektra bus gaunama iš saulės ir vėjo. Kai šilta tai nereikia ir siurblio - karštas vanduo iš saulės, elektra - taip pat. O per šalčius - nei vieno, nei kito. Reikia naudoti absorbcinius siurblius, tada kuro energija tiesiogiai varys siurblį, likusi energija taip pat šildys patalpas. Dujinių katilų NVK artimas 100 proc., kito kuro - taip pat jei katilai kondensaciniai
800-1000 Eur. už elektra per mėn. Koks či populiarumas?
Neturesi ramybes poilsiui kaimynai turi dukra turejo nieko gero
Cha, reklama? - Paslepta...
O kodėl tie vadimami “profesionalai” nepalygina kainu ir tarnavimo laiko. Manau, kad matematika yra tokia- pagal ilgaamžiškuma tiek dujiniai, tiek ir šilumos siurbliai tarnauja panašiai, iki 15 metu max., o pagal kaina matematika jau tikrai ne šilumos siurblio naudai, nes jis bet keturis kartus ar kiek daugiau yra brangesnis. Taigi jūs “profai” negrybaukite ir pasakykite tiesa. Žinoma, šilumos siurblys yra patogu, ypač kur sodyboje ar kitoje nutolusioje vietoje, nes temperatūra gali valdyti iš bet kur telefonu, bet visa kita kol kas ne šilumos siurblio naudai. Žinoma, įsirengus saulės elektrine, gali kažkiek sutaupyti, bet tuomet turi skaičiuoti ir saulės elektrinės įrengimo kaštus.
@Tindi rindi granulini valdau ir telefonu ar nors ir 21 pirstu galiu tai daryt-tik skirtumas kainoj sildantis
Į tai ,kad tie siurbliai naudoja elektrą ir tai jei bus šalta žiema tos elektros reikės labaiiii dauggg.
1. reiskia jau nlb kas perka, 2 sildytis visom kuro rusim brangiau snd, nes jos brangsta viena nuo kitos priklausomai-negali but stebuklu. 3 oras-vanduo neefektyvus dalykas... kaip rase komentuose-jei grindinis sild-ok... jei ne-tada per salcius siurblys pats save sildo arb galutinai uzsala pats :D
jei namas statytas anksčiau, tai pusė namo būdavo su radiatoriais, o kita pusė grindinis šildymas. O siurbliams reikia tik grindinio, nes jis negali padaryti daug temperatūros. Tai yra problema. Ir dujinio katilo nesinori išmesti, nes nežinia kas bus kaip lauke bus -20 laipsnių. Kiti variantai labai brangūs.
@aiškinausi pas mane 200 m2, visur seno tipo ketaus radiatoriai pakeisti į renovacinius radiatorius, pasistačiau žemė-vanduo šilumos siurblį ir 10 kW Saulės elektrinę (APVA -30% parama tiek siurbliui tiek SE). Atsiperkamumas 4,5 metai.
Jo jo tik nepamirškit elektros kainų
oras-vanduo kaina bus kaip triju, max 5, o ne 10-15, vidutiniu saldytuvu kainos, neskaitant pajungimo, tada dar gal ir galvosim, o dabar sis sprendimas - tik per daug ispustas burbulas.
Į viršų