• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kuriems žmonėms nerekomenduojama gerti kavą, nes ji gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Gydytoja išskyrė asmenų grupes, kurioms negalima gerti kavos ir paaiškino to priežastis.

Kai kuriems žmonėms nerekomenduojama gerti kavą, nes ji gali pridaryti daugiau žalos nei naudos. Gydytoja išskyrė asmenų grupes, kurioms negalima gerti kavos ir paaiškino to priežastis.

REKLAMA

Kava yra itin populiarus gėrimas – daugelis juo pradeda kiekvieną rytą ar prie kavos puodelio susitinka pabendrauti su draugais. Tačiau mitybos specialistė Simrun Chopra įspėja, kad šis gėrimas tinka ne visiems.

Ekspertė savo „Instagram“ paskyroje išskyrė tris asmenų grupes, kurioms reikėtų vengti šio gėrimo:

1. Asmenys, kurių medžiagų apykaita yra lėtesnė;

2. Su nerimu susiduriantys asmenys;

3. Nėščiosios.

Kam reikia vengti kavos?

Jos teigimu, jei esate tie, kurių medžiagų apykaita yra lėta, išgėrus kavos gali sutriktu jūsų miego ciklas, rašo express.co.uk.

Ji paaiškino, kad kiekvienas organizmas skirtingai pasisavina kavoje esančias medžiagas. Įraše S. Chopra paaiškino: „Asmenys, kurių medžiagų apykaita yra lėtesnė, negeba efektyviai skaidyti kofeino.

REKLAMA
REKLAMA

Juos ši medžiaga veikia neigiamai, pavyzdžiui, juos ima krėsti drebulys, jie tampa pernelyg budrūs ar neramūs ir tai trunka iki devynių valandų po vartojimo.

REKLAMA

Kita vertus, turintys greitą medžiagų apykaitą išgėrę kavos gauna energijos pliūpsnį. Ar kava jums naudinga, ar žalinga, priklauso nuo to, kaip organizmas pasisavina kofeiną.“

Jei jus kamuoja nerimas arba yra pasireiškę panikos priepuoliai, kava gali priversti jus jaustis prislėgtais, teigė S. Chopra.

Galiausiai, jei laukiatės arba maitinate krūtimi, taip pat turėtumėte vengti ar visiškai atsisakyti kavos. NHS rekomenduoja vengti visų gėrimų, kuriuose yra daug kofeino – kavos, kolos, energinių gėrimų. Jų rekomenduojama atsisakyti, nes nėra nustatyto saugaus kofeino kiekio.

REKLAMA
REKLAMA

Saikingo kavos gėrimo nauda

Be to, S. Chopros teigimu, saikingas kavos gėrimas turi daug naudų, pavyzdžiui, pagerina atmintį ir pagreitina reakcijos laiką.

Ji patarė: „Per dieną išgeriant vieną ar du puodelius kavos, tai ilgainiui gali teikti naudos, tačiau taip teigiu darydama prielaidą, kad nesuvartojate daug kitų produktų su kofeinu, pavyzdžiui, energinių gėrimų.“

S. Chopra taip pat pateikė keletą naudingų patarimų, kuriuos verta įsiminti:

1. Per dieną išgerkite ne daugiau kaip 1-2 puodelius kavos (3-5 mg kilogramui kūno svorio);

2. Venkite priedų – pieno, grietinėlės ar kalno cukraus, nes tada negaunate jokios naudos iš kavos;

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Jei jūsų medžiagų apykaita lėta, išgerkite tik vieną puodelį kavos per dieną, geriausia – ryte;

4. Gerkite kavą tik tada, kai to tikrai reikia;

5. Venkite vartoti gėrimus, kuriuose yra kofeino, kartu su maistu, nes šie gėrimai gali neigiamai paveikti tam tikrų vitaminų ir mineralų pasisavinimą;

6. Jei kavą geriate prieš sportą, darykite tai likus 30-60 minučių iki fizinės veiklos. Didžiausias kofeino poveikis stebimas praėjus 60 minučių po išgėrimo, tačiau efektas pastebimas ir po 30 minučių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų