Šiems vaikų vardams gresia išnykimas: tėvai jų naujagimiams nebeduoda

„My Nametags“ atlikta nauja analizė atskleidė per praėjusį dešimtmetį daugiausiai populiarumo praradusių berniukų ir mergaičių vardų top dešimtuką. Dabar tėvai renkasi kitokius vardus, populiarumo viršūnėje – Aria ir Albis.

Kūdikių vardų mados ateina ir praeina metams bėgant – tai, kas buvo populiaru prieš dešimtmetį, dabar jau nebėra taip madinga. Neseniai kalbėta, kad dabar populiarūs ir madingi yra trumpi vardai, pavyzdžiui, Luna ar Arlas – tokia tendencija 2021 metais įžvelgiama ne tik anglakalbėse šalyse, bet ir didžiojoje dalyje Europos valstybių. Kai tėveliai renkasi tokius trumpus vardus, neišvengiamai dalis anksčiau populiarių vardų krinta į užmarštį.

Vardinių lipdukų gamintojo „My Nametags“ nauja analizė parodė, kad Džema ir Kieranas yra tie vardai, kurie netrukus bus pamiršti, o į pirmąsias topų vietas kopia Aria ir Albis. Tyrimas atliktas remiantis daugiau nei 1,5 milijono vardų duomenų baze – paaiškėjo, kad per pastaruosius dešimt metų šių dviejų vardų populiarumas sumažėjo daugiau nei 65 procentais.

Taigi, galima daryti išvadą, kad jei taip ir toliau, šie vardai visiškai išnyks, rašoma mirror.co.uk.

Vis mažiau populiarūs vardai

„My Nametags“ priduria, kad 2020 metais Džemos vardu pavadintos tik 36 mergaitės Didžiojoje Britanijoje, o 2021 metais – dar nė vienos, o Kierano vardas duotas tik keturiems berniukams praėjusiais metais. Kiti vis rečiau sutinkami vardai – Rebeka, Tija, Eimė, Heter, Skotas, Kailas, Rosas ir Rysas.

Pastaruoju metu atrodo, kad vis dažniau kaip tikras vardas vaikui duodamas vardo trumpinys – pavyzdžiui, Albis, Bertis, Tedis, Belė ir Ronis visi pateko į 50 sparčiausiai populiarėjančių vardų sąrašą ir pralenkė originalius šių vardų variantus – Albertą, Teodorą, Izabelę ir Ronaldą. Šią tendenciją puikiai iliustruoja Meghan Markle ir princo Hario sūnaus vardas Arčis – jis 2019 metais gimusiam berniukui duotas vietoj tradicinio šio vardo varianto Arčibaldo.

REKLAMA

Į madą grįžtą senoviniai vardai

Nors vis populiaresni darosi vardų trumpiniai ir nauji vardai, analizė taip pat parodė, kad į madą grįžta ir kai kurie senoviški, nostalgiško atspalvio vardai. Tai – Meibelė, Flora, Florensė, Rupertas ir Arturas – jų populiarumas per parėjusį dešimtmetį itin išaugo.

„My Nametags“ direktorius Larsas B. Andersenas sako: „Dirbdami mūsų įmonėje kasdien susiduriame su tūkstančiais vaikų vardų, todėl susidomėjome, kaip keičiasi jų populiarumas laikui bėgant. Mūsų analizė parodė, kad vyresnėje kartoje populiarūs vardai, pavyzdžiui, Džema, Kieranas, Hana ir Rajanas, šiuo metu visai dingsta iš akiračio.

Šiuos vardus keičia nauji mėgstamiausi vardai, ir visiems mums buvo smalsu sužinoti, kad šiuolaikinių tėvelių vaikams duodamus vardus galima suskirstyti į tris kategorijas. Duomenys rodo, kad didelę įtaką vaiko vardo pasirinkimui šiais laikais daro pop kultūra, kita kategorija yra senoviniai, vintažiniai vardai, kurie grįžta į madą, o taip pat populiarūs tradicinių vardų trumpiniai, pavyzdžiui, Ronis ar Albis. Tikimės, kad atžalų besilaukiantiems tėveliams mūsų sąrašas suteiks taip reikiamo įkvėpimo – o gal net padės išsaugoti Džemą ir Kieraną nuo visiško išnykimo!“

Vardai, kuriems labiausiai gresia išnykimas:

Mergaitės

Džema (–68%) Tija (–60%) Eimė (–59%) Rebeka (–59%) Heter (–59%)

Berniukai

Kieranas (–65%) Skotas (–60%) Kailas (–57%) Rosas (–54%) Rysas (–51%)


Rašyti komentarą...
V
Vita
2021-05-19 18:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne Lietuviški vardai ir kalbama apie europinius vardus.Gal tai turkiški vardai.Tokie mažai domina.ai išverstas straipsnis ir paimtas iš interneto.Kam rašyt apie tai.
Atsakyti
-7

A
Ale
2021-05-20 08:59:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nelabai suprantu, kam mums ta informacija, apie nepopuliarius britų vardus. Mes juk lietuviai. Tai gal jau mąstykite lietuviškai?
Atsakyti
-3

V
Vita
2021-05-19 18:49:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ne Lietuviški vardai ir kalbama apie europinius vardus.Gal tai turkiški vardai.Tokie mažai domina. verstas straipsnis ir paimtas iš interneto.Kam rašyt apie tai.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų