Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas iš 5 britų geria tiek alkoholio, kad gali pakenkti savo kepenims. Nors joks alkoholio kiekis negali būti laikomas saugiu, Anglijos vyriausiųjų medicinos pareigūnų mažos rizikos girtavimo gairės rekomenduoja keletą dienų per savaitę nevartoti alkoholio.

Vienas iš 5 britų geria tiek alkoholio, kad gali pakenkti savo kepenims. Nors joks alkoholio kiekis negali būti laikomas saugiu, Anglijos vyriausiųjų medicinos pareigūnų mažos rizikos girtavimo gairės rekomenduoja keletą dienų per savaitę nevartoti alkoholio.

REKLAMA

Išgėrus daugiau nei 14 vienetų per savaitę, t.y. mažiau nei du butelius vyno, kepenyse gali susidaryti randai. Juk alkoholis yra toksinas.

Alkoholinė suriebėjusių kepenų liga vystosi etapais: nuo riebalų kaupimosi organe iki nuolatinio randuoto audinio. Alkoholinė suriebėjusių kepenų liga taip pat padidina riziką susirgti kepenų vėžiu, rašo express.co.uk.

Remiantis nepriklausomos labdaros organizacijos „Drinkaware“ pateikta statistika, kasmet trys iš 100 žmonių, kurių kepenys pažeistos, susirgs vėžiu.

REKLAMA

Kepenų pažeidimo požymiai:

 • pilvo skausmas;
 • apetito praradimas;
 • viduriavimas;
 • nuovargis;
 • pykinimas;
 • vėmimas.

„Drinkaware“ pareiškė: „Alkoholio vartojimas sukelia kepenų vėžį. Vienas iš keturiolikos kepenų vėžio atvejų gali būti siejamas su alkoholio vartojimu. Tai reiškia, kad Anglijoje kasmet mažiausiai 400 kepenų vėžio atvejų sukelia alkoholis“.

Įspėjamieji kepenų vėžio požymiai:

 • svorio kritimas;
 • apetito stoka;
 • sotumo jausmas suvalgius nedaug maisto;
 • pykinimas ir vėmimas ilgiau nei kelias dienas;
 • skrandžio skausmas ar patinimas ilgiau nei kelias dienas;
 • gumbelis dešinėje pilvo pusėje;
 • niežulys;
 • gelta (odos ir akių baltymų pageltimas);
 • nepaaiškinamas nuolatinis nuovargis.

Ankstyva diagnozė yra susijusi su geresne išgyvenimo tikimybe, todėl, jei pastebėjote bet kurį iš šių simptomų, užsiregistruokite pas gydytoją.

„Net jei paaiškės, kad tai ne vėžys, šiuos simptomus visada verta pasitikrinti“, – pridūrė „Drinkaware“.

REKLAMA
REKLAMA

Kas vyks gydytojo kabinete?

NHS paaiškino, kad gydytojas apčiupinės pilvo sritį ar nėra gumbelio, taip pat gali stetoskopu paklausyti  krūtinės sritį. Jei gydytojas manys, kad turite atlikti papildomą tyrimą, būsite nukreiptas į ligoninę.

Nors siuntimas gali sukelti nerimą, dažniausiai tai yra atsargumo priemonė, siekiant ištirti, kas sukelia jūsų simptomus.

Kaip sumažinti kepenų vėžio riziką

Be alkoholio nevartojimo, yra ir kitų būdų, kaip sumažinti kepenų vėžio išsivystymo riziką. Tai svorio metimas, jei turite antsvorio, nerūkymas ir apsauginių priemonių naudojimas, jei dirbate darbą, kuriame esate veikiami kenksmingų cheminių medžiagų.

Net jei alkoholinė suriebėjusių kepenų liga neprogresuoja į kepenų vėžį, būklė vis tiek yra kritinė. Reguliariai geriant per daug alkoholio, gali būti labai pažeistos kepenys ir jos gali nustoti funkcionuoti.

„Asmuo, kuris serga su alkoholiu susijusia ciroze ir nenustoja gerti, turi mažiau nei 50 procentų galimybę gyventi dar bent penkerius metus“, – perspėjo NHS.

REKLAMA
REKLAMA

Jei jums reikės kepenų persodinimo, gali tekti ilgai laukti, nes jų trūksta.

„Jums bus svarstoma galimybė persodinti kepenis tik tuo atveju, jei atsiras cirozės komplikacijų, nepaisant to, kad nustojote gerti“, – pridūrė sveikatos priežiūros įstaiga.

Ar turite problemų dėl gėrimo?

Jums gali prireikti pagalbos, jei: dažnai jaučiate poreikį išgerti; patenkate į nemalonias situacijas dėl gėrimo; kiti žmonės jus įspėja, kad daug geriate; manote, kad dėl gėrimo jums kyla problemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų