• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Diabeto simptomai ne visada yra akivaizdūs, tačiau gydytojas išvardijo visus ant odos pasireiškiančius požymius, kurie gali būti pirmieji šios ligos simptomai.

Diabeto simptomai ne visada yra akivaizdūs, tačiau gydytojas išvardijo visus ant odos pasireiškiančius požymius, kurie gali būti pirmieji šios ligos simptomai.

REKLAMA

Diabeto simptomus dažnai sunku pastebėti, nes nebūtinai jūsų savijauta būna bloga. Todėl labai svarbu apie tokius požymius žinoti bei juos atpažinti.

Laimei, dermatologas pasidalijo šešiais ankstyvaisiais diabeto požymiais, kuriuos galima pastebėti ant odos, rašo express.co.uk.

Diabeto simptomai

„Skirtingi odos požymiai gali būti pirmieji pranašai, rodantys, kad sergate cukriniu diabetu, – savo „TikTok“ kanale pasakoja dermatologas Scottas Walteris. – Ir kuo greičiau bus diagnozuota liga, tuo sėkmingesnis bus gydymas.“

1. Kaklo, pažastų ir plaštakų spalvos pakitimai

Pirmasis pavojaus ženklas, į kurį gydytojas rekomendavo atkreipti dėmesį, yra spalvos pakitimai, kurie paprastai būna rudos arba juodos spalvos.

REKLAMA
REKLAMA

Nors šis požymis, dar žinomas kaip acanthosis nigricans, dažniausiai atsiranda ant kaklo, taip pat jis gali pasireikšti pažastyse ar net ant išorinės plaštakų pusės. „Tai odos būklė, su kuria dažnai susiduria sergantys diabetu arba priešdiabetinėmis ligomis“, – pridūrė gydytojas.

REKLAMA

2. Odos dariniai

Kitas dažnai pastebimas požymis yra odos dariniai. „Jei vienu metu atsiranda daug odos darinių, tai taip pat gali būti diabeto požymis“, – sakė gydytojas.

3. Rudos dėmės ant blauzdų

Ant blauzdų galima pastebėti dar vieną diabeto sukeltą spalvos pasikeitimą – rudas dėmeles. Gydytojas paaiškino, kad tai vadinama diabetine dermopatija – dažniausias odos požymis sergant diabetu.

4. Geltonai oranžinės dėmės ant blauzdų

Dar vienas požymis ant blauzdų pasitaiko rečiau – tai geltonai oranžinės spalvos dėmės, vadinamos diabetine nekrobioze (necrobiosis lipoidica diabeticorum).

REKLAMA
REKLAMA

5. Odos infekcijos

Diabetikai dažniau serga odos infekcijomis. S. Walteris paaiškino, kad jos gali atsirasti odos raukšlėse, kur drėgna ir prakaituota – pirmiausia tarpupirščiuose, o paskui ir kitose vietose.

6. Niežtinti ir sausa oda

Paskutinis įspėjamasis požymis yra labai niežtinti ir sausa oda. „Jei drėkinamasis kremas nepadeda, tai gali būti diabetas“, – pridūrė dermatologas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų