Apie magnio naudą, šaltinius bei jo trūkumo požymius papasakojo vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Jurgita Jankauskienė.
„Mineralas magnis yra itin reikalingas tinkamoms kasdienėms organizmo funkcijoms. Jis padeda reguliuoti kraujo spaudimą ir cukraus lygį.
Taip pat magnis palaiko raumenų, smegenų ir nervų sistemų funkcijas, taip pat atlieka didelį vaidmenį išlaikant elektrolitų pusiausvyrą organizme“, – pokalbio pradžioje magnio reikšmę akcentavo vaistininkė.
Pasak jos, remiantis tyrimais, pasaulyje net iki 17 proc. žmonių gali susidurti su magnio mikroelemento trūkumu.
Magnio trūkumo požymiai
Pradėjus kalbėtis apie tai, kaip pasireiškia šis magnio trūkumas, vaistininkė J. Jankauskienė atskleidė, kad tai gali išduoti ne vienas simptomas.
Pokalbio metu moteris atkreipė dėmesį į šiuos dažniausiai pasireiškiančius magnio deficito organizme požymius:
- Didelis nuovargis
- Bendras silpnumas
- Raumenų spazmai
- Tikai
- Mėšlungis
- Pykinimo jausmas
- Apetito stoka
- Nuotaikos pokyčiai
Taip pat, pasak jos, magnis yra labai svarbus žmogaus kaulams, nervinės sistemos veiklai ir kitoms organizmo funkcijoms, tad susidūrus su magnio trūkumu gali padidėti kitų ligų rizika.
„Pasireiškiant šio mineralo trūkumui, kyla rizika išsivystyti ir kitoms sveikatos problemoms. Jei jaučiami simptomai yra ignoruojami, gali kilti širdies ritmo pakitimų rizika, pasireikšti migrena, depresija“, – aiškindama apie magnio trūkumo simptomus pridėjo pašnekovė.
Vaistininkė pasakojo ir apie tai, kokioms žmonių kategorijoms magnio deficitas gali pasireikšti dažniau.
Anot jos, sergantieji diabetu, inkstų ligomis, dirgliosios žarnos sindromu, širdies ligomis, o taip pat tie, kurie vartoja alkoholį bei labai intensyviai sportuoja, gali susidurti su didesniu magnio trūkumu.
Natūralūs magnio šaltiniai
Pasak specialistės, savo magnio atsargas organizme galima pasipildyti ir kasdienybėje vartojant tam tikrus maisto produktus.
J. Jankauskienės teigimu, visų pirma, magnio galima atrasti įvairiuose riešutuose ar mėgstamose sėklose. Taip pat žaliose daržovėse.
„Magnio galima rasti įvairiuose maisto produktuose, tokiuose kaip riešutai ir sėklos (migdolai, moliūgų sėklos, sezamo sėklos ir kitos įvairios riešutų bei sėklų rūšys), taip pat žaliose lapinėse daržovėse, ypač špinatuose, avokaduose, brokoliuose“, – akcentavo vaistininkė.
Taip pat magnio galima atrasti ir kituose produktuose. Anot specialistės, į savo mitybą įtraukus daugiau daržovių, jūros gėrybių ir kitų produktų galima gauti magnio.
Ji pasakojo, kad į kasdieninę savo mitybos rutiną įtraukus saldžiąsias bulves, ankštines daržoves galima įgauti magnio.
Taip pat pasilepinant juoduoju šokoladu arba jūros gėrybėmis – galima gauti nemažą kiekį reikalingo mineralo.
Kaip dar gauti magnio?
Tiems, kurių magnio lygis organizme smarkiai nukritęs, J. Jankauskienė rekomendavo rinktis magnio maisto papildus, kurie užtikrina didesnio magnio kiekio gavimą.
Anot vaistininkės, kiekvienas suaugęs žmogus turėtų gauti bent 300-400 mg magnio normą per parą, tačiau tiems, kurių mityba nėra subalansuota, jie turi lėtinių ligų, patiria ilgalaikį stresą arba aktyviai sportuoja, rekomenduojama pasitarus su gydytoju ar vaistininku apsvarstyti magnio maisto papildų vartojimą.
„Renkantis magnio maisto papildus, patarčiau atkreipti dėmesį ne tik į preparato stiprumą, bet ir į vartojamą formą, pavyzdžiui, magnio galima rasti kapsulių, tiek burnoje, tiek vandenyje tirpių miltelių, šnypščių tablečių formomis.
Populiariausias pacientų pasirinkimas būna tirpūs milteliai. Svarbu žinoti ir tai, kad kai kurie maisto papildai gali padėti magniui geriau įsisavinti organizme, pavyzdžiui, vitaminas D arba vitaminas B6“, – pasakojo pašnekovė.
Pasak jos, taip pat svarbu žinoti, kad magnį yra patariama vartoti vakarais. Jos teigimu, tyrimai rodo, kad vartojant magnį likus kelioms valandoms iki miego, gali pagerėti miego kokybė ir sutrumpėti užmigimo laikas.
„Prieš renkantis bet kokius maisto papildus visada rekomenduojama pasitarti su sveikatos specialistu ar vaistininku, kad šis galėtų padėti pasirinkti tinkamiausią variantą, atsižvelgiant į sveikatos būklę, šalutinius susirgimus, vartojamus vaistus, gyvenimo būdą ir kitus aspektus“, – baigė pokalbį specialistė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!