REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors sakoma, kad niekas nėra apsaugotas nuo onkologinių ligų, tačiau pabandyti užkirsti kelią šių ligų atsiradimui gali tinkama mityba. Sužinokite, kurie produktai yra įvardijami kaip galintys sumažinti vėžio riziką.

Nors sakoma, kad niekas nėra apsaugotas nuo onkologinių ligų, tačiau pabandyti užkirsti kelią šių ligų atsiradimui gali tinkama mityba. Sužinokite, kurie produktai yra įvardijami kaip galintys sumažinti vėžio riziką.

REKLAMA

Teigiama, kad tam tikruose maisto produktuose, kurių sudėtyje yra natūralių junginių, gali būti medžiagų, kurios atitolina riziką susirgti vėžiu, rašoma medicalnewstoday.com.

Obuoliai

Vienas tokių produktų – obuolys. Ne veltui yra sakoma, kad „obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“. Iš tiesų, tokioje frazėje tiesos yra nemažai. Teigiama, kad obuoliai turi daug polifenolių, kurie yra vieni iš medžiagų, neva padedančių kovoti su vėžiu.

Polifenoliai yra augalinės kilmės junginiai, kurie gali užkirsti kelią įvairiems uždegimams, širdies ir kraujagyslių ligoms, infekcijoms. Kai kurie tyrimai taip pat rodo, kad polifenoliai turi priešvėžinių, su navikais kovojančių savybių.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, polifenolio floretinas slopina baltymą, vadinamą gliukozės transporteriu 2 (GLUT2), kuris yra svarbus užkirsti kelią vėžinių ląstelių augimui.

REKLAMA

2018 m. atliktas tyrimas, kuris buvo pristatytas žurnale „Journal of Food and Drug Analysis“ parodė, kad obuoliuose esantis floretinas žymiai slopina krūties vėžio ląstelių augimą, nedarydamas jokios įtakos normalioms ląstelėms.

Graikiniai riešutai

Amerikos vėžio tyrimų instituto duomenimis, dauguma riešutų pasižymi vėžio prevencinėmis savybėmis. Visgi, iš visos gausos, labiausiai išsiskiria graikiniai riešutai.

Anot mokslininkų, graikiniuose riešutuose yra medžiagų, vadinamų pedunkulaginu, kurias organizmas paverčia urolitinais. Urolitinai yra junginiai, kurie jungiasi prie estrogenų receptorių ir gali atlikti svarbų vaidmenį užkertant kelią krūties vėžiui.

REKLAMA
REKLAMA

Uogos

Uogose gausu vitaminų, mineralų ir maistinių skaidulų. Mokslininkams susidomėjimą kelia uogų antioksidacinės savybės, kurios turi daugybę naudos sveikatai.

Vienas atliktas tyrimas parodė, kad antocianinas, kuris yra gervuogėse esantis junginys, mažina gaubtinės žarnos vėžio biologinius žymenis.

O štai kitas tyrimas atskleidė, kad mėlynių priešuždegiminis poveikis gali užkirsti kelią krūties vėžinių ląstelių dauginimuisi.

Morkos

Mokslininkai teigia, kad morkose yra daugybė naudingų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminą K, vitaminą A ir antioksidantus. Šiose daržovėse taip pat yra daug beta karotino, kuris yra atsakingas už ryškią oranžinę morkos spalvą.

Naujausi tyrimai parodė, kad beta karotinas yra gyvybiškai svarbus palaikant imuninę sistemą bei galintis užkirsti kelią tam tikroms onkologinėms ligoms. Teigiama, kad beta karotinas turi sąsajų su krūties ir prostatos vėžio rizikos mažinimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų