REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patikėkite, nesate vieninteliai tokie, jei atsigulę į lovą po užimtos, varginančios dienos negalite užmigti, vis vartotės lovoje ir bandote rasti geriausią miego pozą.

Patikėkite, nesate vieninteliai tokie, jei atsigulę į lovą po užimtos, varginančios dienos negalite užmigti, vis vartotės lovoje ir bandote rasti geriausią miego pozą.

REKLAMA

O žmonės, kurie pakankamai miega, jaučiasi atsigavę, energingi ir yra pasiruošę vėl kibti į dienos darbus, tad pravartu žinoti, kas gali padėti greičiau užmigti.

Galite sėkmingai užmigti vos per kelias minutes, jei pasinaudosite keliais naudingais patarimais. Miego trūkumas ilgalaikėje perspektyvoje didina hipertenzijos, širdies ligų, padidėjusio kraujospūdžio, nutukimo ir netgi ankstyvos mirties riziką.

Išbandykite šiuos praktiškus metodus prieš miegą, kad gerai pailsėtumėte, nereikėtų pusę nakties vartytis lovoje ar griebtis vaistų, rašo pinkvilla.com.

Nenaudokite mobiliųjų įrenginių

Tyrimuose teigiama, kad jei norite gerai išsimiegoti, reikia nenaudoti mobiliųjų įrenginių likus bent valandai iki miego. Dėl visų žinučių, ateinančių pranešimų ar elektroninių laiškų smegenys yra užimtos, todėl sunku atsipalaiduoti ir užmigti.

REKLAMA
REKLAMA

Kad neprabustumėte nuo telefono skambučio ar kito trikdžio, kai ruošiatės eiti miegoti, laikykite įrenginį toliau nuo lovos arba nustatykite „netrukdyti“ režimą.

REKLAMA

Prieš miegą nevartokite alkoholio

Bent keturias valandas prieš miegą neturėtumėte vartoti alkoholinių gėrimų, jei norite, kad jūsų miegas nebūtų sutrikdytas. Po ilgos dienos kartais atrodo, kad atsipalaidavimui norisi taurės vyno ar bokalo alaus.

Vis dėlto, alkoholio vartojimas prieš miegą gali turėti priešingą efektą, nei norite ir neleidžia atsipalaiduoti. Nors gali atrodyti, kad pora gėrimų prieš miegą padeda greičiau užmigti, didėja tikimybė, kad naktį dažniau prabusite.

REKLAMA
REKLAMA

 Įsigykite kokybišką čiužinį

Kokybiškas čiužinys suteiks pakankamai patogumo, palaikys tinkamą kūno ir stuburo padėtį, todėl geriau išsimiegosite. Renkantis čiužinį, įvertinkite savo ūgį, svorį, kūno formą ir tai, kokia poza dažniausiai miegate.

Jei esate pasiruošę pirkti naują čiužinį ir esate nusižiūrėję patinkantį variantą, pagulėkite ant jo savo mėgstamiausioje miego pozoje bent 10 minučių.

Miegokite tamsiame kambaryje

Miegą gali trikdyti net minimaliausias šviesos šaltinis miegamajame. Jį gali trikdyti net menkiausia švieselė, pavyzdžiui, sklindanti nuo skaitmeninio laikrodžio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu kambaryje yra šviesos šaltinis, kurio negalite pašalinti, įsigykite kokybišką miego kaukę. Taip pat užtikrinkite, kad jūsų miegamajame būtų jums priimtina temperatūra ir dėvite patogius miego drabužius.

Prieš miegą venkite kofeino

Kadangi kofeinas yra stimuliantas ir gali trukdyti greitai užmigti, geriausias sprendimas yra jo vengti. Patariama paskutinį puodelį kavos išgerti likus mažiausiai šešioms valandoms iki miego.

Vietoj kavos, išbandykite žolelių arbatas, pavyzdžiui, su medumi ir imbieru. Taip pat prieš miegą nevalgykite didelių ir sočių maisto porcijų, venkite aštraus maisto.

REKLAMA

Nueikite į karštą dušą

Dar vienas žinomas ir efektyvus būdas, kaip greičiau užmigti – nueiti į karštą dušą ar pagulėti karštoje vonioje. Tai ne tik atpalaiduoja, karštas dušas ar vonia pakeičia kūno temperatūrą, taip paruošdamas organizmą miegui.

Tokiu atveju ne tik geriau išsimiegosite, bet ir atsikėlę atrodysite geriau. Be to, jei prieš miegą prausitės, patalynė ilgiau išliks švari.

Nesvarbu, išbandysite bent vieną ar visus šiuos patarimus, neabejotinai pastebėsite, kad jūsų miego kokybė pagerėjo.

Sena pasaka ir nieko naujo kaip Palmiros horoskopas arba Sulijos oru prognoze.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų