Šie 8 ženklai išduoda vitamino D trūkumą: pasitikrinkite, ar jų nejaučiate

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba išleido naujas gaires, kuriose žmonės raginami per dieną suvartoti bent 10 mcg vitamino D imuninės sistemos palaikymui.  Tokiose šalyse, kaip Didžioji Britanija, kur saulės būna nedaug, o žmonių mityba nėra iš sveikiausiųjų, vitamino D trūkumas yra dažna problema.

Skaičiuojama, kad vienam iš penkių suaugusiųjų ir vienam iš šešių vaikų trūksta šio vitamino – baiminamasi, kad dėl karantino situacija tik pablogėjo. „Anglia Ruskin“ universiteto tyrimas parodė, kad nuo pandemijos pradžios mirčių labiausiai padaugėjo būtent tose Europos šalyse, kuriose gyventojams dažniau trūksta vitamino D.

Interviu „The Sun“ dr. Clare Bailey sakė, kad vitaminas D padeda sureguliuoti kalcio ir fosfatų kiekį organizme, o pastarųjų reikia tam, kad kaulai, dantys ir raumenys būtų sveiki. Dr. C. Bailey, knygos „The Fast 800 Recipe Book“ autorė, pridūrė, kad organizmas vitaminą D geriau įsisavina saulėkaitoje, rašoma thesun.co.uk

„Vitaminą D organizmas gamina tiesioginiuose saulės spinduliuose, kai būnate lauke, todėl nuo kovo pabaigos ar balandžio pradžios iki rugsėjo pabaigos daugelis žmonių pakankamą kiekį vitamino D gauna tiesiai iš saulės. Rudenį ir žiemą vitaminą D reikia gauti su maistu, nes saulė nėra pakankamai stipri, kad organizmas sugebėtų jo pasigaminti. Bet kadangi žmonėms sudėtinga vien su maistu suvartoti pakankamą jo kiekį, visiems, įskaitant ir nėščias bei krūtimi maitinančias moteris, reikėtų pagalvoti, ar neverta vartoti vitamino D maisto papildo.“

Bet į kokius požymius reikia atkreipti dėmesį ir kaip žinoti, ar jums trūksta vitamino D? Štai ekspertų patarimai.

1. Nepaaiškinami skausmai

Jei jaučiate, kad be jokios priežasties skauda nugaros apačią ar maudžia kaulus, tai gali reikšti, kad jums trūksta vitamino D. Vitaminas D padeda pagerinti kalcio įsisavinimą, o jis yra esminės svarbos sveikiems dantims ir kaulams. Bianca Estelle, „Vitamin Injections London“ klinikinė direktorė ir specialistė, sako: „Žmonės, kuriems trūksta vitamino D3, skundžiasi sąnarių, kaulų ir raumenų skausmais ir maudimu.“

REKLAMA

Ji pridūrė, kad daugeliui į kliniką besikreipiančių pacientų trūksta vitamino D. Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja: „Vitamino D trūkumas gali sukelti kaulų deformacijas, pavyzdžiui, rachitą vaikams, o taip pat kaulų skausmus suaugusiems, vadinamus osteomaliacija.“

2. Dažna prasta savijauta

Vitaminas D yra labai svarbus imuninės sistemos veikimui visu pajėgumu. Tyrimai rodo, kad vitaminas D taip pat gali apsaugoti nuo kvėpavimo takų infekcijų. Vitaminas D veikia išvien su organizmo ląstelėmis, kurios kovoja su infekcijomis, todėl jei nuolat pasigaunate peršalimą ar gripą, tai taip pat gali reikšti, kad jums trūksta saulės vitamino.

3. Kaulų išretėjimas

Vitaminas D yra labai svarbus tam, kad organizmas galėtų įsisavinti kalcį. Jei kaulai netenka kalcio ir kitų mineralų, jie lengviau skyla ir lūžta. Vitaminas D taip pat padeda kraujui, todėl jei jo gaunate pakankamai, kaulų lūžių rizika bus mažesnė.

4. Nuovargis

Tyrimai yra parodę, kad dėl vitamino D nepakankamumo jaučiamas nuovargis, kuris paveikia visus kasdienio gyvenimo aspektus. Niukastlio universiteto mokslininkų komanda yra išsiaiškinusi, kad vitamino D vartojimas suteikia daugiau energijos. Taip pat žinoma, kad vitamino D papildus vartojantys žmonės džiaugiasi geresne raumenų veikla.

5. Depresija

Vitamino D trūkumas siejamas su depresija suaugusiesiems. Mokslininkai analizavo vitamino D vaidmenį vyresniems žmonėms ir pastebėjo, kad 65 procentai sirgusiųjų depresija taip pat skundėsi vitamino D nepakankamumu. Energijos trūkumas gali pabloginti nuotaiką, o tai taip pat sukelia vitamino D trūkumas.

Vienas ekspertas net teigia, kad liūdni žmonės paprastai žvilgsnį nukreipia žemyn, todėl negauna pakankamai ultravioletinių spindulių. Dėl vitamino D trūkumo kenčiantiems žmonėms taip pat fiksuojamas išsiblaškymas bei užmaršumas.

6. Lėtas žaizdų gijimas

Jei netyčia įsipjovėte pirštą ar užsigavote koją, žaizdos gyja ilgiau, kai vitamino D kiekis organizme yra nepakankamas. Vitaminas D yra svarbus uždegiminių reakcijų suvaldymui ir kovai su infekcijomis, o abu šie dalykai reikalingi tam, kad žaizdos gytų. Vienas medikų iš Portugalijos tyrimas parodė, kad žaizdas ant kojų turėjusiems pacientams, kurie buvo gydomi vitamino D terapija, žaizdos susitraukė iki 28 procentų.

REKLAMA

7. Raumenų skausmas

Jei pasportavę ar užsigavę dar labai ilgai jaučiate raumenų skausmus ir net negalite atsikelti nuo sofos, tuomet labai gali būti, kad jums trūksta vitamino D. Vitamino D receptoriai yra nervų ląstelėse ir skausmo receptoriuose (nociceptoriuose).

Moksliniai tyrimai rodo, kad raumenų skausmas ir vitamino D trūkumas yra susiję. „Pain Medicine“ publikuotas tyrimas atskleidė, kad 71 procentas lėtiniais skausmais besiskundžiančių žmonių negauna pakankamai vitamino D.

8. Plaukų slinkimas

Anksčiau teigta, kad žmonėms labiau slenka plaukai dėl nuolatinio laiko leidimo namuose per karantiną. Nors stresas yra esminis plaukų slinkimo faktorius, tačiau taip pat pastebėta, kad prie to prisideda ir vitamino D trūkumas. Žemas vitamino D kiekis siejamas su tokiomis ligomis, kaip alopecija, o daug plaukų netekusiems žmonėms dažniau nustatomas vitamino D trūkumas.


Rašyti komentarą...
M
Močiutė
2021-05-20 09:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakau, greit pavargstu,Dvylikametis anūkas pasakė : Tau, močiute, trūksta vitamino D" Dabar vaikai jau protingesni už mus senius
Atsakyti
-1

V
Virgis
2021-05-19 19:58:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai taip .
Atsakyti
0

F
Ffffd
2021-05-30 21:54:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai, visi požymiai atitinka
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų