REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gruodžio mėnesį tarp Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje besimokančių 15-mečių kilo kivirčas, kurio metu bendraklasis smūgiuodamas merginai sulaužė nosį. Įvykiu naujienų portalo tv3.lt redakcijai pasidalinusi šiuo metu jau 16-metės merginos mama Monika Sirevičiūtė pasakoja nerandanti teisybės. Konflikto metu nukentėjusi jos dukra, pasak jos, po nutraukto tyrimo teigia besijaučianti likusi kalta. Situaciją pakomentavo ir parodymus teikęs gimnazijos direktorius.

Gruodžio mėnesį tarp Šiaulių Simono Daukanto gimnazijoje besimokančių 15-mečių kilo kivirčas, kurio metu bendraklasis smūgiuodamas merginai sulaužė nosį. Įvykiu naujienų portalo tv3.lt redakcijai pasidalinusi šiuo metu jau 16-metės merginos mama Monika Sirevičiūtė pasakoja nerandanti teisybės. Konflikto metu nukentėjusi jos dukra, pasak jos, po nutraukto tyrimo teigia besijaučianti likusi kalta. Situaciją pakomentavo ir parodymus teikęs gimnazijos direktorius.

REKLAMA

„Laba diena, kreipiuosi į jus prašydama pagalbos. 2022 metų gruodžio 6 dienos popietę Simono Daukanto gimnazijoje mano dukra stebėjo dviejų klasiokų kivirčą ir netikėtai, vienas iš klasiokų smogė jai kumščiu į veidą. Mano dukrai, buvo sulaužyta nosis, po šios traumos prireikė net repozicijos.

Pooperacinis laikotarpis buvo labai skausmingas. Nebežinau kur kreiptis ir ieškoti teisybės, psichologiškai jaučiuosi išsekusi“, – štai tokiais žodžiais laišką pradėjusi kreipėsi pagalbos prašanti nukentėjusios 16-metės šiaulietės mama Monika Sirevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Susisiekus telefonu su mama, paaiškėjo ir tikslesnės nutikusio įvykio detalės. Anot Monikos, viskas prasidėjo fizikos pamokoje, kurios metu vyko neramumai, klasėje mokiniai mėtėsi popieriukais. Kaip Monikai pasakojo jos dukra, dar pamokos metu vienas iš bendraklasių jos draugei popieriuką metė į veidą.

REKLAMA

„Po pamokos mano dukra, kartu su savo drauge, pasivijo tą berniuką, jos draugė ėmė jį kaip ir tampyti už kuprinės, tarp jų kilo konfliktas. Tada tas vaikinas užsimojo kumščiu ir trenkė mano dukrai į veidą, sulaužė nosį“, – pasakoja mama.

Mama jaučiasi apkaltinta

Dėl nutikusio įvykio gimnazijoje žiemą buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Visgi, jis buvo nutrauktas, kadangi tuo metu abiem paaugliams dar nebuvo suėję 16 metų.

„Dabar pateikiau civilinį ieškinį, kurį taip pat pateikė ir vaikino tėvai. Iš manęs jie nori prisiteisti 6 tūkstančių eurų moralinę žalą, teigia, kad jų vaikui yra padaryta didesnė žala nei mano mergaitei, kuriai buvo atlikta nosies operacija.

REKLAMA
REKLAMA

Kad jie yra negeri žmonės, supratau tada, kai jie net nepaskambino, nepasiteiravo, kaip jaučiasi mano vaikas. Jeigu mano vaikas taip padarytų, pirmiausiai, ką daryčiau, tai skambinčiau tėvams, nors ir būtų labai baisu. Kad mano dukra prabudusi po operacijos cypė iš skausmo, niekam nesvarbu...“ – graudinasi teisybės ieškanti mama.

Be to, pasakodama apie įvykį, M. Sirevičiūtė teigia, kad parodymus pateikė ir gimnazijos direktorius Vytautas Kantautas, kuris įvykio metu nedalyvavo. Pasak mergaitės mamos, duoti parodymai yra neteisingi. Tuo stebisi ir jos šešiolikmetė dukra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šioje situacijoje jis bando padaryti kaltą mane ir taip nusimesti atsakomybę. Galbūt dukrai tuo reikėjo nesidalinti, tačiau ji patyrė šoką perskaičiusi direktoriaus parodymus, kuris teigia, kad atvykusi į mokyklą puoliau ne prie dukros, o mušti tą berniuką.

Kai man pranešė, kad mano vaikas yra sužalotas, mokykloje atsidūriau staigiai, nebuvo iškviesta jokia policija, viską padariau aš, o mano vaikas uždengtas ledais gulėjo. Dukra gali paliudyti, kad įbėgusi į kambariuką, kuriame ji buvo, pirmiausiai pakėliau ledus, pasižiūrėjau, kaip atrodo mano vaiko veidas.

REKLAMA

Faktas, kad man buvo šokas. Mano vienturtė dukra niekada nėra turėjusi jokių elgesio problemų, konfliktų. Ištikus šokui, aišku, šaukiau, tačiau tikrai nepaliečiau to vaiko“, – tikina šiaulietė.

Iki šiol nebuvo jokių konfliktų

M. Sirevičiūtė teigia, kad jos dukra anksčiau niekada neturėjo jokių konfliktų, tą patvirtinti gali ir buvusios dukros mokyklos – Medelyno progimnazijos – mokytojai bei bendraklasiai:

„Dukrai besimokant Medelyno progimnazijoje niekada nesu sulaukusi nei vieno skundo dėl elgesio, net atvirkščiai buvusių mokytojų ir klasiokų teigimu, ji yra draugiška ir ne konfliktiška.

REKLAMA

Šiuo metu mano dukra mokosi Simono Daukanto gimnazijos 1A klasėje ir nesijaučia saugiai. Mokyklos administracija gina mokinį naudojusį fizinę jėgą ir kaltina ją dėl įvykio ir pasekmių.“

Pasiteiravus, kaip šiuo metu jaučiasi jos dukra, šiaulietė teigia: „Mano dukrai vis dar skaudu, nes jos neatsiprašė nei berniukas, kuris jai trenkė, nei jo tėvai paskambino pasiteirauti kaip laikosi. Ją sužalojo ir dar liko kalta...“

Be to, pasak nukentėjusios paauglės motinos, dukra taip pat patyrė šoką sužinojusi, kuo kaltinama jos mama. Motinos teigimu, dukra tikina, kad pati eis klausti gimnazijos direktoriaus, kodėl šis kaltina jos motiną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„16-metė mato, kaip viskas vyksta neteisinga linkme, yra pasimetusi. Klausia, kodėl direktorius taip sako, kai to nedariau. Bandau aiškinti, kad suaugusiųjų gyvenime būna visaip, ne viskas visada eina teisinga linkme... Ji patyrė šoką, kadangi yra nekalta, o dabar ją yra bandoma tokia padaryti.

Vieni parodymai net skambėjo taip, kad neva aš norėjau pasipelnyti, dėl to siunčiau vaiką specialiai išprovokuoti to berniuko. Visokių baisybių buvo...“ – sunkiai žodžius renka apkaltina mama.

REKLAMA

Situaciją pakomentavo ir direktorius

Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas naujienų portalui tv3.lt teigė, kad šis įvykis mokyklai puikiai žinomas ir viską užfiksavo mokykloje esančios vaizdo kameros.

Jo teigimu, viskas įvyko iškart po pamokos, vos prasidėjus pertraukai. Dvi mergaitės pradėjo kabinėtis prie berniuko, tad šis neapsikentęs smūgiavo.

„Ji ne stebėjo, ji pati prisidėjo, iš nugaros tą berniuką už marškinių tampė, paskui už kuprinės tampė“, – pasakojo direktorius.

REKLAMA

Smūgio sulaukusią mergaitę mokytoja palydėjo į medicinos kabinetą, mokykla taip pat nieko nelaukusi ėmėsi veiksmų:

„Viską atlikome, kaip priklauso – iškvietėme mamą. Buvo tas vaikutis, kuris ir smūgiavo, toje patalpoje pas visuomenės slaugytoją. Ta mama puolė ant to vaikučio ir norėjo fizinę jėgą prieš jį panaudoti. Ir tada aš sakiau, kad negalima daryti savo teismo.

Ta mama dar kažką pasakė, sakiau, jeigu kas, tada aš jums iškviesiu policiją. Mamai labai nepatiko, paskui ta mama tą vaikinuką apšaukė „atsilikėliu“. Aš vėlgi pasakiau, kad negalima pravardžiuoti kitų vaikų, įžeidinėti jų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Kantauskas pabrėžia neturintis tikslo meluoti ar duoti melagingų parodymų – viskas užfiksuota vaizdo kameromis, o abu vaikai jam vienodai svarbūs.

„Yra įrašas, policija informuota, tyrė visą medžiagą. Jeigu policija tiria, aš manau, ką nori dabar, tą gali sakyti, bet tai yra oficialiai atliktas tyrimas“, – teigė jis.

Jo teigimu, po įvykio buvo suteikta psichologinė pagalba, įsitraukė ir socialinė pedagogė, vaiko gerovės komisija, o dabar policija jau nutraukė bylą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų