• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulietės Evos, šiuo metu gyvenančios Anglijoje, namuose neseniai įvyko siaubingas dalykas, kuris sugriovė jų gyvenimus – moters jauniausiam 8-erių sūnui Aitanui buvo diagnozuota Ewingo sarkoma – reta ir agresyvi vėžio rūšis, pažeidžianti kaulus ir aplink juos esančius audinius. Ši liga taip pat gali greitai išplisti ir į kitas kūno dalis, todėl Eva prašo visuomenės pagalbos – padėti berniukui pasveikti ir džiaugtis gyvenimu, nes jis dar tik priešaky.

Šiaulietės Evos, šiuo metu gyvenančios Anglijoje, namuose neseniai įvyko siaubingas dalykas, kuris sugriovė jų gyvenimus – moters jauniausiam 8-erių sūnui Aitanui buvo diagnozuota Ewingo sarkoma – reta ir agresyvi vėžio rūšis, pažeidžianti kaulus ir aplink juos esančius audinius. Ši liga taip pat gali greitai išplisti ir į kitas kūno dalis, todėl Eva prašo visuomenės pagalbos – padėti berniukui pasveikti ir džiaugtis gyvenimu, nes jis dar tik priešaky.

REKLAMA

Berniuko liga nėra įgimta. Gydytojai niekaip negalėjo paaiškinti, dėl ko jis susirgo, nes nėra ištirtos atsiradimo priežastys. Medikų teigimu, Aitanui tiesiog nepasisekė.

„Mano jauniausias sūnus Aitanas yra energingas aštuonerių metų berniukas, kupinas gyvybės, džiaugsmo ir energijos. Jis protingas, mylintis, rūpestingas, draugiškas, malonus ir linksmas – tikra siela“, – su meile kalba mama.  

REKLAMA
REKLAMA

Viskas prasidėjo nuo nuolatinio peties skausmo

Viskas prasidėjo 2023 metų spalio mėnesį, nuo nuolatinio kairiojo peties skausmo. Apsilankius pas šeimos gydytoją, jis tikino, jog tai tėra raumenų skausmas, tačiau skausmas vis stiprėjo, o jį lydėjo karščiavimas, kol galiausiai, gruodžio mėnesį – prieš pat Kalėdas, Aitanas atsidūrė ligoninės skubiosios pagalbos skyriuje.

REKLAMA

Atlikus daugybę magnetinio rezonanso tyrimų, rentgeno nuotraukų, kompiuterinės tomografijos tyrimų ir biopsiją, berniuko šeima sužinojo siaubingą žinią – Aitanui Ewingo sarkoma. Navikas sparčiai augo ant peties ir ant mentės, smarkiai apribodamas kairės rankos judesius.

„Kai išgirdau, kokia liga susirgo mano sveikas ir niekada nesergantis vaikas – norėjau tą pačią minutę mirti ir klausiau Dievo: „Kodėl ne aš jo vietoje?“

Iš pradžių net negalėjau patikėti, vis atrodė, kad tai košmaras ir aš turiu iš jo pabusti. Net praėjus keletui mėnesių po diagnozės vis dar negaliu užmigti naktimis“, – sielvartu dalinasi Eva.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėje praleidžia didžiąją laiko dalį

Evos šeimos gyvenimas apsivertė 180 laipsniu. Nuo aktyvaus gyvenimo jie perėjo į pasyvų. Ligoninėje praleidžia didžiąją dalį savo laiko. Chemoterapija vyksta kas dvi savaites, o ligoninėje Eva su sūnumi praleidžia po 6 dienas.

Po to savaitei grįžta namo, tačiau ilgai ramybe džiaugtis negali, nes dažnai tenka vykti į priėmimo skyrių dėl pakilusios temperatūros ir nukritusių kraujo rodiklių. Priėmimo skyriuje berniukui suleidžia antibiotikus, daro kraujo perpylimą ir ligoninėje vėl tenka praleisti 3–4 paras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Grįžus namo iš ligoninės, mes beveik niekur neišeiname, turime vengti susibūrimų, dėl nusilpusios imuninės sistemos, todėl atkrenta beveik viskas: atrakcionai, parduotuvės, mokykla, net parkai, jei ten būna daug žmonių.

Turime labai saugotis. Mūsų gyvenimas šiuo metu yra izoliuotas ir tai veikia tiek mane, tiek mano vaiką emociškai“, – su skausmu kalba Aitano mama.

Gydytojai prognozių kol kas neturi

Kovo mėnesį buvo pateiktas gydymo planas, kuris, Evos teigimu, yra ne ką mažiau žiaurus ir agresyvus – berniukas turi ištverti mažiausiai 14 chemoterapijų, po to laukia operacija ir spindulinė terapija, o numatomas gydymas tęsis mažiausiai metus.

REKLAMA

„Ši kelionė yra ne kas kita, kaip košmaras, didžiausia kiekvienos mamos baimė. Mūsų gyvenimai negrįžtamai pasikeitė per kelias valandas.

Gydytojai kol kas nieko neprognozuoja, gydymas vyksta, pirmiausia reikia sumažinti auglį, kad būtų galima padaryti operacija, vėliau po operacijos dar laukia 5 chemijos ir radiacija. Galbūt po operacijos bus aiškiau, kokios yra prognozės“, – tikina berniuko mama.

Moteris su skausmu pasakoja, kad jos sūnus nuolatos jaučiasi pavargęs, nevalgo, yra išsekęs emociškai, vyrauja nuotaikų kaita, būna daug pykčio. Jo emocijas taip pat veikia ir visi ligoninėje duodami vaistai ir steroidai – taip pasireiškia šalutiniai poveikiai.

REKLAMA

Eva kiek galėdama bando jį pralinksminti ir užsiimti mėgstama veikla, bet kartais berniukas tiesiog nieko nenori daryti.

Reikalinga pagalba

„Finansiškai kovoju, nes kiekvieną akimirką skiriu Aitano priežiūrai. Negalėdama dirbti, esu šalia jo 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, teikdama nuolatinę paramą.

Ligoninėje, kurioje tenka gulėti kas dvi savaites beveik po savaitę, patiriamos didelės išlaidos. Be to, dėl nusilpusios imuninės sistemos Aitanas negali lankyti mokyklos ar bendrauti su draugais, o tai dar labiau jį izoliuoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo medicininių poreikių, įskaitant imunitetą stiprinančius maisto papildus ir ekologišką maistą, išlaidos yra didelės – maždaug 700–800 svarų sterlingų per mėnesį. Taip pat ieškau alternatyvių gydymo būdų, tokių kaip hiperbarinė deguonies terapija ir didelės vitamino C dozės, kad papildyčiau jo gydymo planą.

Negailėsiu pastangų, kad išgelbėčiau savo sūnų, ir kreipiuosi į jus, prašydama bet kokios pagalbos. Jūsų gerumas ir dosnumas, kad ir koks mažas būtų, padės mums tęsti šią kovą ir sugrąžinti Aitanui gyvybę.

REKLAMA

Man sunku žodžiais nusakyti mane užplūdusias emocijas ir skausmą. Širdį skauda taip, kaip niekada nemaniau, kad įmanoma, nes niekada neįsivaizdavau, kad atsidursiu tokioje pražūtingoje situacijoje“, – sielvarto neslepia moteris.

Eva sukūrė paskyrą gofundme platformoje, norėdama paprašyti žmonių pagalbos, remiant jos drąsų sūnų kovoje su šia klastinga liga. Aitanas svajoja susigrąžinti džiaugsmingą vaikystę, kupiną juoko ir nerūpestingų akimirkų.

REKLAMA

„Jūsų aukos tiesiogiai prisidės prie Aitano medicininių išlaidų, transporto į gydymo įstaigas ir iš jų išlaidų bei būtiniausių buitinių išlaidų padengimo šiuo sunkiu laikotarpiu. Esame be galo dėkingi už jūsų paramą ir iš anksto dėkojame už jūsų gerumą“, – nuoširdžią padėką reiškia berniuko mama.

Norintis ir galintis prisidėti gali tai padaryti čia. 

Gaila vaiko, tačiau dažnai kyla klausimas, kodėl lietuviai, išvykę iš biednos Lietuvos į turtingus kraštus, ištikus bėdai, prašo pagalbos ne anglų, bet biednų lietuvių. Beje, kodėl neminimas vaiko tėtis. Gal jis galėtų daugiau pasistengti?
Kokie baisus daugumos komentarų .
Vaikas serga .
Mamos didziausias košmaras.
Mūsų vaikai dar žaidė praeitą vasarą kartu , atostogavo .
Netgi jeigu būtų du gerai uždirbantys tėvai , pagalbos prašytu .
O čia spekuliuoja nusisneka . Norit paaukoti ir prieš aukojant kils klausimų , klauskite.
Jokios pagarbos nei gėdos šnekėti nusisneketi . Jus sau neturite pagarbos .
Taip istorija tikrai ir kas sako jog aferistai tai tikrai nera tiesa. Tai mano tetos istorija ir mano pusbroliukui labai reikalinga musu visu pagalba. O kas teigia jog lai gydosi ten kur gyvena.. kuomet istinka jusu seimoje tokia nelaime nuomone labai keiciasi griebiames kiekvieno siaudo kad vaikas ar artimieji galetu dziaugtis gyvenimu. Tad labai prasau padekim siam guviam linksmam berniukui dziaugtis dar tik prasidejusiu gyvenimu aciu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų