Siaubinga nelaimė sukrėtė prieniškių šeimą: neteko namų ir kūdikio

Vos per plauką nuo tragiškos nelaimės Erikos Norkevičienės šeimą išgelbėjo gaisrą per gartraukį pastebėjęs keturmetis sūnus. Jiezne, Prienų rajone gyvenanti septynių asmenų šeima dabar liko be savo mylimų namų, todėl šiuo metu svarbiausia yra finansinė parama.  

12

Šeštadienio vakarą kilęs gaisras Erikos ir Deivido Norkevičių šeimai įstrigs visą gyvenimą. Atskubėję gaisrininkai gesinti gaisro, Erikai sakė, kad viskas kilo nuo kamino, tačiau šiandien viską įvertinęs ekspertas pateikė išvadą, kad kalta elektros instaliacija.

„Nebuvo jokio ženklo, dūmų detektoriai neveikė, mes jau buvome susiruošę eiti miegoti, įsivaizduodami, kad esame saugūs, ramūs, nors net neįtarėme, kad jau degame atvira liepsna, kad jau visas stogas atidengtas“, – pasakoja apie lemtingą vakarą moteris.

Tikru didvyriu šeima dabar laiko savo keturmetį sūnų, kuris ir pastebėjo kilusį gaisrą name.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Norkevičių šeimą be namų palikęs gaisras

„Gaisrą pastebėjo mūsų keturmetis per gartraukį, jis man sako, kad mama žiūrėk, dega. Aš galvojau, kad kaip vaikas jis nusišneka, todėl sakiau, kas dega. Nepamenu, ką jis man liepė padaryti, ar paklausyti, ar pažiūrėti. Kadangi jis mažiukas, tai aš įsivaizduoju, kad jam per gartraukį matėsi pati liepsna, nes mūsų gartraukio išmetimas yra padarytas ne į lauką, o į palėpę. Aš bandydama pažiūrėti išgirdau tik keistą garsą, atrodė kaip barbenimas, lyg spragsėjimas, bet net nepagalvojau, kad tai gali būti ugnis.“

Moteris pasakoja, kad tuo metu visa šeima buvo pasiruošusi eiti miegoti: vyras buvo atsigulęs, vyresnieji sūnūs snūduriavo, o ir pati su mažiausiuoju ruošėsi eiti gulti, žiūrėti televizorių. Pakviestas vyras taip pat nesuprato, koks garsas sklinda iš gartraukio:

„Jis nesuprato taip pat, galvojo gal prakiuro stogas, laša vanduo. Visi jau buvome su pižamomis, tik vyriausiojo sūnaus nebuvo namuose, nes buvo tuo metu pas draugus. Vyras po apatiniais nulėkė į palėpę pažiūrėti, kas vyksta ir jau po akimirkos parbėgo atgal visas baltas kaip popierius ir sako: „Degam, bėgam iš namų!“ Tad taip, kaip stovėjome, taip ir išbėgome iš namų, stogas jau kaip fakelas liepsnojo atvira liepsna.“

Per žingsnį nuo didesnės tragedijos

Skubiai atvykę gaisrinės keturi ekipažai nugesino namą, tačiau E. Norkevičienė tvirtina, jog vis tiek nieko nebeliko:

„Kas iš to nugesint nugesino, bet namas buvęs senas medinis, apmūrytas, žodžiu, senoviškai darytas, todėl buvo labai palanki terpė ugniai įsiliepsnoti. Viršus visiškai sudegė, vienas kambarys artimiausiai nuo židinio buvęs, kuriame yra kambarys mažiausių mūsų vaikų, užsiliepsnojo atvira liepsna labai greitai, išbėgusi į lauką pamačiau, kad jau ir jis visas degė, todėl buvo likęs net minučių, o gal sekundžių klausimas, kad per plauką nuo tragedijos. Džiaugiamės, kad likome sveiki ir gyvi.“

REKLAMA

Iš namo liko tik sienos, kurias šeimai teks ir taip nugriauti. Nors palėpė ir vienas kambarys sudegė visiškai, o kiti kambariai aprūko ir apdegė, moteris tvirtina, kad viskas liko sulieta.

„Kitą dieną po gaisro dar buitinę techniką išnešėm, kuri nesudegė, tikimės, kad gal išdžius ir veiks, o daugiau nieko gaisras nepaliko“, – guodžiasi Erika.

Šiuo metu šeima glaudžiasi pas moters brolį. Visgi, tikisi, kad pavasarį galės pradėti namo atstatymo darbus, mat į savus namus, norisi grįžti kuo greičiau.

„Turėsime nugriauti tai, kad liko ir ant senų pastatų statysime naują namą. Visa laimė, kad buvome apsidraudę būstą, tai tikimės kažkiek gauti ir draudimo paramos. Žinoma, kadangi esame daugiavaikė šeima, mums paskolos gauti nėra jokios galimybės, nes pajamos nėra tokios pakankamos, kad pasiektų tas bankui reikalingas ribas, todėl paskolos gauti negalime, todėl šiuo metu viskas remiasi daugiausiai į finansus“, – teigia moteris.

Sukrėtė dar viena skaudi žinia

Erika pasakoja, kad iš tautiečių sulaukė didelio palaikymo, dauguma jų paaukojo rūbų, patalų, kai kurie net siūlėsi užleisti savo namus:

„Esame didelė šeima, todėl negalime būti kažkam našta, o ir patiems norisi, kuo greičiau būti nepriklausomiems, savarankiškiems. Norime, kad mūsų vaikai jaustųsi gerai, nes patyrė didelę traumą.“

Pasak moters, mažiausiasis sūnūs apart to, kad sudegė jo žaislai ne itin ką supranta, o didžiausia psichologinė trauma palietė vyresniuosius vaikus. Vienam jų, gaisro metu, prireikė skubios medikų pagalbos.

„Vidurinėliui prireikė medikų pagalbos, kad nuramintų, nes jam buvo isterinis šokas. Kiti vaikai irgi liko sutraumuoti psichologiškai. Bet vis tiek džiaugiamės, kad svarbiausia likome sveiki, gyvi. Turime penkis sūnūs, gyvename atrodo gerai, vaikai aprūpinti viskuo, kiek įmanoma, turime tam sąlygas, laukėme ir šešto vaikelio, tačiau dėl nelaimės ir streso, šiandien nuvykusi pas gydytoją sužinojau, kad netekau jau ir jo – širdutė nebeplaka“, – dalinasi jautria žinia Erika Norkevičienė.

REKLAMA

Šia liūdna naujiena Erika su žmonėmis nori pasidalinti dėl to, kad pagalbos įrašuose vis dar užsimenama, jog moteris laukiasi. Erika sako: „Nors ir jautru, bet kur kas sunkiau, kai vis dar siūlo kūdikiui daiktų.“

Moteris taip pat pastebi, kad neabejingi Lietuvos piliečiai jau pakankamai priaukojo reikiamų daiktų. „Yra žmonių, kurie siūlo dar ir buitinės technikos, tačiau visko jau turime perteklinai. Kadangi nežinome, kur laikinai gyvensime, neturime šiuo metu kur visko tiek daug sandėliuoti. Žinoma, kai atstatysime namą, jam tikrai daug ko reikės, tačiau dabar mums reikalinga bet kokia finansinė pagalba, nes nuo jos priklausys, kiek galėsime greičiau atstatyti savo prarastus namus“, – atvirauja Erika prašydama nebe daiktinės, o finansinės paramos.

Moteris dar kartą pamini, kad guodžiasi ir džiaugiasi tuo, kad svarbiausia yra sveiki ir gyvi, tačiau pasakoja, kad atvykusi kitą dieną į jau sudegusius namus verkė skausmo kupinu balsu:

„Tą naktį nemiegojome visai, laukėme, kol prašvis. Eidama aplink namą verkiau baltu, o jau pamačiusi kaip viskas atrodė viduje – dar labiau. Viskas, ką puoselėjai, ką kūrei – nieko neliko. Aš suprantu, kad svarbiausia, jog esame gyvi, tačiau nors ir ne rūmuose gyvenome, bet man tie namai buvo patys pačiausi, o dabar iš jų nieko nebeliko.“

Norėdami prisidėti prie namų netekusios šeimos gerovės galite rekvizitais:

Sąskaitos numeris: LT467300010094970376

Gavėjas: Erika Norkevičienė

Paskirtis: Auka nukentėjus nuo gaisro


Rašyti komentarą...
V
Valstybė
2021-11-22 19:54:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
turetų ta pačia dieną pasirūpinti stogu virš galvos daugiavaikei šeimai,ar jau Lietuvos žmones visiškai nerūpi valdžiagyviams.
Atsakyti
0

L
Lina
2021-11-22 17:55:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas daug ka buna nelaimes.Gaila.
Atsakyti
0

A
Aidas
2021-11-24 11:01:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabar valdziai rupi tik emigrantai kad nesusaltu nebūtų nuskriausti.
O musu žmonės ypač daugiavaikės šeimos jiem dzin.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų