• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antrąjį pasaulinį karą išgyvenusią rusę Kremliaus piktadariai suėmė per protestą prieš karą. Taip Vladimiras Putinas tęsia susidorojimą su demonstrantais.

Antrąjį pasaulinį karą išgyvenusią rusę Kremliaus piktadariai suėmė per protestą prieš karą. Taip Vladimiras Putinas tęsia susidorojimą su demonstrantais.

REKLAMA

Šimtai rusų visoje šalyje išėjo į gatves protestuoti prieš invaziją į Ukrainą, įskaitant Maskvą ir Sankt Peterburgą. Sankt Peterburge vykstant taikiam protestui, atvyko riaušių policija, rašo mirror.co.uk.

Šokiruojantys vaizdo įrašai rodo, kaip grupė pareigūnų sulaiko pensininkę Jeleną Osipovą, kai žmonės minioje šaukė, kad jie sustotų. Jelena, išgyvenusi nacių apgultį Leningrade (dabartiniame Sankt Peterburge), nešė plakatą su užrašu: „Kareivi, mesk ginklą ir būsi tikras didvyris!“.

Sulaikė daugiau nei 2 000 žmonių

Leiboristų lyderis seras Keir Starmer vakar gyrė Rusijos protestuotojų narsą ir sakė Bendruomenių rūmuose: „Jie primena mums, kad Rusijos žmonės nėra mūsų priešai, jie yra vagių, pagrobusių jų turtus ir demokratiją, aukos“.

REKLAMA
REKLAMA

Policija sulaikė daugiau nei 2 000 žmonių per antikarinius protestus, surengtus sekmadienį 48 Rusijos miestuose, pranešė protestų stebėjimo grupė. Žmonės nepaisė valdžios, atvirai parodydami savo pyktį dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

REKLAMA

Tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti per įvairius antikarinius protestus nuo ketvirtadienio, kai prasidėjo invazija, rašo „OVD-Info“ stebėtojas, daugelį metų dokumentavęs susidorojimą su Rusijos opozicija.

Maskvoje riaušių policija dažnai viršijo protestuotojų skaičių, kurie nešė ranka rašytus plakatus su taikos ženklais ir antikariniais šūkiais rusų ir ukrainiečių kalbomis. Kai kurie dėvėjo kaukes su užrašu „Gana“.

Širdį draskantis vaizdo įrašas parodė, kaip rusė mama bandė paaiškinti ašarojančiai dukrai, kodėl ji buvo sulaikyta už priešinimąsi karui Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su grupe kitų mamų ir jų vaikų Jekaterina Zavizion ir jos septynerių metų dukra Sofija buvo išvykusios padėti gėlių prie Ukrainos ambasados Maskvoje.

Vaikai taip pat padarė plakatus „Karui ne“, kol juos visus apšaukė ginkluoti pareigūnai ir iš pradžių nuvedė į policijos furgoną, o paskui į kameras.

Vaizdo įraše matoma, kaip Jekaterina ir Sofija kalbasi per metalinį narvą, susikibusios rankomis per grotas. Policija juos mikroautobusu atvežė į Presnenskoje stotį, kur buvo konfiskuoti jų telefonai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų