Ši liga smogia be pasigailėjimo: komplikuojasi net į meningitą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistai primena, kad nuo 2015 m. gruodžio 1 d. Lietuvoje pradėtas vykdyti vaikų ir suaugusių asmenų, priklausančių rizikos grupėms, skiepijimas valstybės lėšomis nuo pneumokokinės infekcijos. 

Šiais metais Lietuvoje per aštuonis mėnesius buvo paskiepyti 5 534 suaugusieji ir tik 405 vaikai, iš jų 1 583 suaugusieji ir 122 vaikai Vilniaus apskrityje. NVSC Vilniaus departamentas atkreipia dėmesį, kad skiepijimo aprėptys nuo pneumokokinės infekcijos – ypač žemos.

Pneumokokinė infekcija – vaikų ir suaugusiųjų liga

Pneumokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kurią sukelia Streptococcus pneumoniae. Dažniausiai šis sukėlėjas yra plaučių ir viduriniosios ausies uždegimo priežastis, tačiau gali sukelti ir meningitą, endokarditą, anginą bei kitas ligas. Pneumokokinė infekcija plačiai paplitusi tarp vaikų ir suaugusiųjų.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, didžiausia rizika susirgti pneumokokine infekcija yra vaikams, jaunesniems nei 2 m., bei vyresnio amžiaus (65 m. ir vyresniems) asmenims.

Rizika susirgti šia infekcija didėja, jei asmuo turi žalingų įpročių: rūko, nesaikingai vartoja alkoholinius gėrimus. Taip pat asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, bronchine astma, širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu. 

Streptococcus pneumoniae galima aptikti ir sveikų asmenų nosiaryklėje, apie 40–60 proc. vaikų ir 3–4 proc. suaugusiųjų yra pneumokokų nosiaryklėje nešiotojai.

Vakcina nemokama, tačiau nuo pneumokokinės infekcijos skiepijosi nepakankamai

Nuo 2014 m. sausio 1 d. nuo pneumokokinės infekcijos pradėti skiepyti visi vaikai – vakcina įtraukta į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių. Lietuvoje 2014 m. pirmąja PCV vakcinos doze paskiepyti 6 907 vaikai 0–17 m. amžiaus, 2015 m. – 27 215, 2016 m. – 29 993, 2017 m. – 26 548, 2018 m. – 25 159 vaikai.

Pradėjus vykdyti rizikos grupių skiepijimą nuo pneumokokinės infekcijos, 2016 m. Lietuvoje buvo paskiepyti 5 478 suaugusieji ir 5 776 vaikai, o praeitais metais Lietuvoje buvo paskiepyti 8 269 suaugusieji ir 1 337 vaikai, priklausantys rizikos grupėms.

REKLAMA

Nuo pneumokokinės infekcijos gali pasiskiepyti daugiau asmenų, priklausančių rizikos grupėms

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento specialistai primena, kad nuo 2019 m. sausio 1 d. pneumokokinės infekcijos rizikos grupių sąrašas pasipildė dar viena rizikos grupe ir dabar nuo pneumokokinės infekcijos gali nemokamai pasiskiepyti ir asmenys, sergantys širdies nepakankamumu (I50 ligos kodas pagal TLK-10-AM).


Rašyti komentarą...
k
kita liga
2019-11-07 18:14:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
paranoja daugiau nieko. Tuoj lašelinę prisikabinę vaikščiosim visur, nes negerai bus valgyti kokį maistą. o apie seksą išvis pamiršti, nesaugu! bus seksas kaip filme "Visa griaunantis "(Demolition Man). Kaip gali teigti kad skiepai saugūs? ok tarkim apsaugos. o kokios pasekmės? pasidomėkit kiek laiko fiksuojama kaip skiepo šalutinis poveikis. žinoma po 10 metų sako, kad ne nuo skiepo, bet kažkodėl veikimas skiepo mat dar būna. Visi geriau matis saldų melą nei karčia tiesą :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų