• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulietė Greta Baronaitytė iš arti susidūrė su itin pavojinga sūnaus liga. Buvęs visiškai sveikas sūnus akimirksniu pasikeitė visam gyvenimui.

Šiaulietė Greta Baronaitytė iš arti susidūrė su itin pavojinga sūnaus liga. Buvęs visiškai sveikas sūnus akimirksniu pasikeitė visam gyvenimui.

REKLAMA

Tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ viešėjusi Greta sako, kad meningokokinė infekcija buvo ta liga, kuri ir pakirto jos tada vos pusantrų metukų sūnų.

„Viskas prasidėjo labai staigiai ir netikėtai. Jam sukilo temperatūra per 48 valandas, iškviečiau greitąją. Iki tol vaikas nebuvo sirgęs“, – pasakojimą studijoje pradeda Greta.

Jai antrina ir Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė, kuri sako, kad meningokokinė infekcija iš tiesų yra labai klastinga liga ir paprastai vaikams smogia žaibiškai.

Vystosi audinių nekrozė

Pasak medikės, paprastai po hemoraginio bėrimo, kuris yra vienas pagrindinių meningokokinės infekcijos požymių, sutrinka kraujotaka, ima vystytis audinių nekrozė.

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai matome, kad prireikia ilgos odos priežiūros, pacientai perkeliami gydytis į nudegimo skyrių. Tolimesnis gydymas paprastai ir vyksta būtent toks – kaip po nudegimo, kartais prireikia net transplantacijos arba galūnių amputacijos.“

REKLAMA

Taip pat medikė įvardijo ir kitas komplikacijas bei pažeidimus, kurie susidaro po šios infekcijos.

„Vienas tokių – klausos pažeidimai. Vaikams privaloma ligos eigoje tikrinti klausą, ją reikia stebėti. Taip pat dar viena pilkoji zona yra psichosomatinė raida,mokymosi sutrikimai, dėmesio sukaupimo problemos.

 Šie dalykai nepasimato taip greitai, tam reikia laiko, tačiau būtina stebėti ir atkreipti dėmesį.“

Apie tai, kaip dabar gyvena meningokokinę infekciją patyręs Gretos sūnus ir su kokiais iššūkiais kasdien susiduria šiauliečių šeima, žiūrėkite tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.

REKLAMA
REKLAMA

Visą tinklalaidę žiūrėkite čia:

Tinklalaidę galite žiūrėti ir TV3 televizijos YouTube kanale:

Apie ką kalbėjomės:

00:00 pasisveikinimas

00:40 Gretos sūnaus ligos istorija

03:00 bėrimų svarba

06:40 raumenų įsitempimas

07:48 ką išduoda aukšta temperatūra

11:00 vandens nauda sergančiam vaikui

15:00 ligos komplikacijos

20:00 vakcinos nauda ir prieinamumas

27:00 užkrečiamumas

28:00 komplikacijos

31:00 vaikas kalba skiemenimis

32:30 ligos profilaktika

35:00 atsisveikinimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų