REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Seną direktorės kabinetą pakeitė neatpažįstamai: pamatykite patys (nuotr. IKEA)

Statistika rodo, kad Lietuvoje viena iš trijų moterų bent kartą gyvenime patiria smurtą artimoje aplinkoje. Vienas didžiausių Lietuvoje krizių centrų, įsikūręs Kaune, teikia pagalbą nuo smurto nukentėjusiems ar kitas gyvenimo krizes išgyvenantiems žmonėms, suteikdamas laikiną stogą ir teikdamas socialines paslaugas.

11

Statistika rodo, kad Lietuvoje viena iš trijų moterų bent kartą gyvenime patiria smurtą artimoje aplinkoje. Vienas didžiausių Lietuvoje krizių centrų, įsikūręs Kaune, teikia pagalbą nuo smurto nukentėjusiems ar kitas gyvenimo krizes išgyvenantiems žmonėms, suteikdamas laikiną stogą ir teikdamas socialines paslaugas.

REKLAMA

Pastaruosius kelerius metus nejaukios centro patalpos po truputį virsta tikrais namais, o šįkart interjero dizainerė atnaujino administracijos kabinetą, jį paversdama jaukia ir saugia erdve vaikų psichologo konsultacijoms.

Kreiptis pagalbos – sunku

Pasak Kauno miesto socialinių paslaugų centro, kuris valdo Šeimos krizių centrą, direktorės Robertos Motiečienės, išdrįsti kreiptis ir priimti socialinių darbuotojų bei psichologų pagalbą dažnai yra sunku, ypač nuo smurto artimoje aplinkoje nukentėjusiems asmenims.

Centro darbuotojai svajoja apie tai, kad čia apsigyvenusios šeimos jaustųsi kaip namie: jaukiai, šiltai, saugiai. Kovodama su smurtu namuose, IKEA jau anksčiau atnaujino dalį Kauno šeimos krizių centro patalpų. Šįkart interjero dizainerė ėmėsi atnaujinti psichologo kabinetą, kad jis taptų jaukia ir atsiverti leidžiančia erdve.

REKLAMA
REKLAMA

„Besikreipiantys žmonės jautriai reaguoja ne tik į bendravimą su mumis, bet ir į aplinką, kurioje tai vyksta. Dėl to norėjome sukurti tokį psichologinių konsultacijų kabinetą, kuris suaugusiems ir vaikams suteiktų ramybę, prisidėtų prie emocinės pusiausvyros atstatymo, leistų jaustis saugiai.

REKLAMA

Siekėme, kad čia atsirastų priemonių, padedančių sudominti vaikus, turinčius sunkumų su emocijų valdymu ar dėmesio koncentracija“, – sako R. Motiečienė.

Raktas į harmoningą erdvę – racionalus jos išnaudojimas

IKEA interjero dizainerė Ūla Žebrauskaitė-Malinauskė sako, kad mažame kabinete stengėsi sukurti kiek įmanoma atviresnę erdvę – pokalbiai su specialistu bus nuoširdesni sėdint vienas prieš kitą. Vis tik mažas kabinetas – nemenkas iššūkis, mat reikėjo rasti vietos ne tik konsultacijoms, bet ir rašomajam stalui, vietai dokumentams ir ugdymo priemonėms laikyti.

REKLAMA
REKLAMA

Norintiems taupyti vietą patalpose, specialistė pataria rinktis mažesnio gylio spintą ir išnaudoti visą sienų aukštį. Taip pat rinktis tokį baldą, kad, pasikeitus poreikiams ar kambario paskirčiai, jį būtų galima paprastai, be didelių išlaidų atnaujinti, pakeisti jo vidinę struktūrą, rašoma spaudos pranešime. 

Planuodama Šeimos krizių centro atnaujinimą, interjero dizainerė ypatingą dėmesį skyrė vaikų erdvei. Pasirinktas vaikiškas stalas konsultacijų kambaryje atliks net 3 funkcijas: kavos staliuko, piešimo ir rankdarbių.

Atkėlę stalo dangčius, vaikai ras dėžutes, pripildytas įvairų kruopų ir makaronų, o su jais žaisdami galės lavinti lytėjimo pojūčius, vaizduotę ir kūrybiškumą. Tokie žaidimai skatina mąstymo ir atminties vystymąsi, padeda lengviau sutelkti dėmesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Greta vaikiško stalo atsirado ir daugybos ratas iš kabliukų. „Tai žaidimas ant sienos, naudojamas šiuolaikinio ugdymo praktikoje. Jo tikslas yra užbaigti apskritimą, pasitelkus daugybos lentelę. Kūrybingumas atveda iki netikėtų sprendimų, net ir įprasti daiktai, kaip kabliukai ar makaronai, gali tapti žaismingo ir funkcionalaus interjero dalimi“, – sako Ū. Žebrauskaitė-Malinauskė.

Spalvų ir šviesos galia

Specialistė rekomenduoja nedidelėse erdvėse nebijoti spalvų, nes tinkamas jų derinys sukuria šiltą aplinką, kuri taip reikalinga šiame kambaryje. Atskirti kelias zonas vienoje erdvėje gali ir skirtingas jų apšvietimas.

Tiesioginę šviesą skleidžiantis šviestuvas virš rašomojo stalo leis patogiai dirbti, esantis kambario centre – atliks bendrojo apšvietimo funkciją, o foninis stalinis šviestuvas suteiks jaukumo.

REKLAMA

„Dar vienas būdas suteikti erdvei privatumo ir jaukumo yra skirtingos faktūros tekstilės panaudojimas. Užuolaidos, kilimas ir ypač foteliai su aukšta atkalte puikiai sugers garsą, atrodys ne tik gražiai, bet ir padės sukurti ramesnes poilsio ar pokalbių zonas“, – dalinasi IKEA interjero dizainerė.

Anot jos, erdvėse, kuriose lankosi vaikai ir jaunuoliai, verta atidžiau apgalvoti interjero dekoracijas. Šeimos krizių centre panaudoti iliustratorės kurti paveikslai ne tik puošia kambario erdvę, bet ir tampa vaikų lavinimo priemone.

Pasak centro vadovės R. Motiečienės, įgyvendinti pokyčiai pakėlė jų teikiamų paslaugų kokybę į naują lygį.

REKLAMA

„Pamačiusi atnaujintą kabinetą, supratau, kad turime saugią, jaukią vietą konsultacijoms, atviriems pokalbiams. Norėjosi prisėsti krėsle, gėrėtis kabineto jaukumu ir džiaugtis racionaliai išnaudota erdve, kuri atitiko visus mūsų išsakytus lūkesčius.

Jau kitą dieną po atnaujinimo kabinetą naudojome konsultacijoms. Netgi darbuotojai džiaugėsi, kad jaučiasi kaip namuose“, – pasakoja R. Motiečienė.

Raginama pastebėti smurtą artimoje aplinkoje

Kauno Šeimos krizių centras yra viena didžiausių įstaigų Lietuvoje, tiesiančių pagalbos ranką itin jautriose gyvenimo situacijose.

Šio centro partnerė IKEA vykdo socialinės atsakomybės kampaniją „Pastebėk smurtą“, kurios metu apie smurtą artimoje aplinkoje yra šviečiama visuomenė bei įmonės darbuotojai, gerinamos apgyvendinimo sąlygos šeimos krizių centruose.

Prie kampanijos prisideda ir mados dizaineris Robertas Kalinkinas, sukūręs iniciatyvai specialius krepšius, kurie padeda rinkti papildomas lėšas kampanijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų