• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors sėklidžių vėžys yra viena rečiausių vėžio rūšių, dėl to ši liga nėra mažiau pavojinga. Daugiausiai šia vėžio forma serga vyrai nuo 15 iki 49 metų.

Nors sėklidžių vėžys yra viena rečiausių vėžio rūšių, dėl to ši liga nėra mažiau pavojinga. Daugiausiai šia vėžio forma serga vyrai nuo 15 iki 49 metų.

REKLAMA

Pagrindiniai simptomai pasireiškia būtent ant sėklidžių, todėl vyrams rekomenduojama patiems tikrintis maždaug kas mėnesį. Tačiau ligai plintant simptomų pasitaiko ir kitose kūno dalyse, rašoma express.co.uk.

Išduoti gali guzelis

Pats akivaizdžiausias sėklidžių vėžio požymis yra guzelis vienoje iš sėklidžių. Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba informuoja, kad toks guzelis ar patinimas gali būti maždaug žirnio dydžio, o taip pat ir didesnis.

Net ir aptikus tokį guzelį, tai dar nereiškia, kad sergate vėžiu. Vis dėlto, bet kokių sėklidžių pokyčių nereikėtų ignoruoti.

REKLAMA
REKLAMA

Be patinimo ar guzelio, aplink sėklides taip pat gali pasireikšti tokie simptomai:

  • Sėklidė sustandėjusi;
  • Viena sėklidė skiriasi nuo kitos;
  • Užeinantis ir praeinantis bukas maudimas arba aštrus skausmas sėklidėse ar kapšelyje;
  • Sunkumo jausmas kapšelyje.

Kai kuriais atvejais skausmas sėklidėse gali būti susijęs su stresu, tai taip pat gali būti prastos kraujotakos iš sėklidžių bei į jas simptomas. Rekomenduojama į šeimos gydytoją kreiptis pasireiškus vienam ar daugiau iš šių simptomų.

REKLAMA

Vis dėlto, jei vyras gėdijasi kalbėtis su šeimos gydytoju, taip pat galima kreiptis į specializuotas lytinės sveikatos klinikas.

Tolimesni simptomai

Jei vėžys iš sėklidžių išplinta ir susiformuoja metastazės, pasireiškia ir daugiau simptomų. Nuolatinis kosulys, atsikosėjimas krauju, dusulys, krūtinės patinimas ar padidėjimas, kaklo patinimas ar guzelis kakle, nugaros apačios skausmai – visa tai gali reikšti metastazavusį vėžį.

Tačiau pagal mirtingumo rodiklius sėklidžių vėžys yra geriausiai pagydomas, lyginant su kitomis vėžio rūšimis, jei aptinkamas anksti. „Cancer Research UK“ teigia, kad maždaug 90 iš 100 vyrų po sėklidžių vėžio diagnozės išgyvena 10 metų ar ilgiau, tačiau tik tuomet, jei vėžys aptiktas anksti.

REKLAMA
REKLAMA

Net jei sergate visai ne vėžiu, ekspertai rekomenduoja bet kuriuo atveju pasitikrinti, o ne laukti ir rizikuoti apie vėžį sužinoti per vėlai.

Vyrai gali sirgti ir krūties vėžiu

Tuo tarpu Belfaste, Šiaurės Airijoje, pradėtas tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kokie genai sukelia krūties vėžį vyrams. Tyrimą atlieka „MERGE“ konsorciumas – mokslininkai analizuoja 5000 krūties vėžių sergančių vyrų DNR mėginius ir lygina juos su 10 000 vėžiu nesergančių vyrų duomenimis.

Dr. Nickas Orras apie šį tyrimą sakė: „Mums reikia geriau suprasti, kaip veikia krūties vėžys vyrams, kad turėtume geresnę prevenciją, ankstyvą diagnozavimą ir gydymą“.

Vyrų krūties vėžys yra daug retesnis, nei sėklidžių vėžys – jis sudaro vos vieną procentą vėžio atvejų Jungtinėje Karalystėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų