tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moksleivei teko išgirsti šokiruojančią vėžio diagnozę po to, kai šeimos šuniukas Heizel užšoko jai ant kelių ir paliko skausmingus patinimus ant blauzdų.

Moksleivei teko išgirsti šokiruojančią vėžio diagnozę po to, kai šeimos šuniukas Heizel užšoko jai ant kelių ir paliko skausmingus patinimus ant blauzdų.

REKLAMA

10-metė Evelyn Thomsen buvo skubiai nuvežta pas savo šeimos gydytoją, tada nukreipta į skubios pagalbos skyrių, kur jai buvo diagnozuota Ewingo sarkoma – reta vėžio forma, galinti sukelti kaulų ar aplinkinių minkštųjų audinių navikus.

Susirūpinimą sukėlė patinimas

Jos tėvai, Liverpulio medicinos mokyklos mokslininkai Lisa Reimer ir Eddie Thomsen papasakojo apie baisius išbandymus, kurie kilo po to, kai dukra žaidė su jų šešių mėnesių Labradoro veislės šunimi.

Heizel užšoko ant Evelyn kelių, o tai sukėlė „daug daugiau nei turėjo“ skausmo, „Liverpool Echno“ pasakojo iš Amerikos kilusi Lisa.

REKLAMA

„Kai pažiūrėjome, pastebėjome, kad jos blauzdoje atsirado patinimas. Tai atrodė kiek keistai, todėl paskambinome į gydymo įstaigą ir jie pasakė, kad tiesiog turime uždėti ledukų.

REKLAMA

Tai nieko nepakeitė, todėl nuvykome pas šeimos gydytoja. Ji pasakė: „Tai neatrodo gerai“, – pasakojo mergaitės mama.

Jų šeimos gydytoja paragino Evelyn keliauti tiesiai į Alder Hey vaikų ligoninės skubios pagalbos skyrių. Čia jai buvo atlikta rentgeno nuotrauka, o vėliau – ultragarsinis tyrimas, po jo prabėgus kelioms dienoms atliktas MRT, rašoma mirror.co.uk.

Lisa sakė: „Kai buvome ligoninėje, man buvo šiek tiek gėda, džiaugiausi, kad mus taip greitai priėmė, tačiau aplink buvo žmonės su didesniais sužalojimais ir tuo metu maniau, kad tai nedidelė trauma, nebuvau tikra, ar mums tikrai reikėtų čia būti.

REKLAMA

Jos MRT dieną ji buvo ligoninėje su tėčiu, o aš laukiau namuose, nes ruošėmės savaitgalio išvykai. Jie nuvyko 10 valandą, maniau, kad iki vidurdienio sugrįš.“

Skaudi žinia smogė visai šeimai

Tačiau magnetinio rezonanso tomografija atskleidė, kad Evelyn kojoje esantis darinys buvo didelis navikas. Tolimesni tyrimai patvirtino vėžio diagnozę ir atskleidė, kad jos plaučiuose taip pat auga antrasis navikas.

„Evelyn žinojo, kad kažkas ne taip, kai ji 21 valandą dar buvo ligoninėje. Konsultantė mano vyro paklausė, ar gali kalbėti prieš mūsų dukrą, vyras patvirtino, kad taip, todėl ji iš karto suprato, kad tai vėžys, ji suprato, kas tai per liga ir žinojo, ką tai reiškia.

REKLAMA
REKLAMA

Turiu pasakyti, kad ji išsigando, ir tai, kad jos tėtis ir aš verkėme, nepadėjo. Buvome tiesiog sugniuždyti ir manau, kad ji tai pajuto. Jei atvirai, man sunku prisiminti pirmąsias savaites. Atrodė, kad aš tiesiog plūduriuoju ir viską darau autopilotu“, – istorija dalijosi L. Reimer.

Alinančiam Evelyn gydymui prireikė 14 chemoterapijos kursų, daugkartinių kraujo perpylimų ir 28 dienų radioterapijos bei operacijos. Lisa sakė, kad jos dukra kas dvi savaites po šešias dienas turėjo praleisti ligoninėje, kad gautų chemoterapiją ir toliau skubiai buvo paguldyta į ligoninę dėl infekcijų, kurias sukėlė susilpnėjusi imuninė sistema.

REKLAMA

Per pastaruosius septynis mėnesius Evelyn buvo gydoma Alder Hey, Clatterbridge vėžio centre Birkenhead mieste ir buvo atlikta naviko šalinimo operacija Birmingamo vaikų ligoninėje.

Dukra – tikra kovotoja

Nors ir toliau bus taikomas plaučių radioterapinis gydymas, Evelyn gydytojai sako, kad abu augliai išnyko. Viename užsiėmime Evelyn buvo paprašyta aprašyti savo vėžio kelią keturiais žodžiais ir paaiškinti, kodėl juos pasirinko.

Ji rašė: „Išsigandusi. Jaučiausi išsigandusi, nes nežinojau, kas bus toliau. Laiminga. Buvo laimingų akimirkų ligoninėje. Galėjau valgyti kada tik norėjau ir jaučiausi mylima. 

REKLAMA

Pikta. Jaučiausi pikta, kai žmonės į mane žiūrėjo, taip pat kai kiti vaikai galėjo užsiimti smagiomis veiklomis, o aš turėjau būti ligoninėje. Serganti. Jaučiau serganti dėl chemoterapijos, bet taip pat ir dėl skystų vaistų, kuriuos man teko vartoti.“

Lisa pridūrė: „Ji buvo tokia neįtikėtinai ištverminga, išgyveno nusivylimą po nusivylimo. Ji matė, kaip jos draugai auga ir daro tai, ko ji negali. Jai tai buvo sunki kelionė, nes negalėjo matytis su draugais, atrodė ne taip, kaip visi ir jautėsi išsekusi. Bet ji nesiskundė.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų