Irina užaugo vaikų namuose. Moteris niekada netikėjo, kad sukurs šeimą, tačiau galiausiai sukūrė net dvi. Vos suėjus 18-kai Irina pradėjo gyventi su pirmuoju mylimuoju, moteriai gimė 2 vaikai.
Deja, jauna šeima gyveno skurdžiai, tad vaikams nebuvo užtikrinamos tinkamos gyvenimo sąlygos – namai buvo šalti, vandenį reikėjo nešti iš šulinio. Dėl šių priežasčių šeima pateko į Vaiko teisių specialistų akiratį. Irinos teigimu, nuolatiniai patikrinimai išardė šeimą, mat santykiai su mylimuoju kasdien vis labiau šlijo.
„Nebesutarėm, jis pradėjo išgėrinėti ir vėlai grįždavo namo“, – teigė ji.
Atėmė vaikus
Po to, kai Irina liko viena su vaikais, ji nebegalėjo tinkamai jais pasirūpinti ir pateko į Krizių centrą. Vieną naktį nusprendė iš jo pabėgti, dėl to Vaiko teisių specialistai atėmė jos vaikus ir jų globą perdavė tėčiui. Dvi moters atžalos gyvena su tėvu iki šiol.
Tačiau ilgai vieniša Irina neliko. Netrukus ji susipažino su Arūnu, su kuriuo susilaukė dar dviejų vaikų. Keturių asmenų šeima greitai suprato, kad 50 kvadratinių metrų butas jiems per mažas, todėl persikraustė į sodybą užmiestyje. Arūnas pats remontavo ir gražino naujus namus, vaikams buvo skirti atskiri kambariai ir suteikti visi patogumai.
Vis dėlto, Vaiko teisių tarnyba šeimą toliau stebėjo. Norvegijoje dirbančiam Arūnui nurodė grįžti gyventi su šeima ir gyventi iš išmokų. Tačiau vyrui, užaugusiam vaikų namuose, tokie reikalavimai buvo nesuprantami. Jis teigia, kad Lietuvoje negalėtų užtikrinti savo šeimai tokių gerų gyvenimo sąlygų kaip Norvegijoje.
„Yra aprengti, pavalgę, aš pats to gyvenime neturėjau, ką turi vaikai. <...> Man pagalbos nereikia“, – dėstė Arūnas.
Kantrybė išseko
Praradęs kantrybę, Arūnas pradėjo svarstyti galimybę kartu su šeima išvykti į Norvegiją. Jis mano, kad net „Barnevernet“ (Norvegijos vaiko teisių tarnyba) yra mažiau grėsminga nei Lietuvos vaiko teisių institucijos.
„Yra nepasitikėjimas valstybės tarnautojais, nes patiriam didelį spaudimą“, – kalbėjo Arūnas.
Vyro sumanymą palaiko ir Irina. Ypač tada, kai ji ilgą laiką būna su vaikais vienumoje ir pavargsta nuo nuolatinių Vaiko teisių specialistų patikrinimų, kai šie nuolat beldžiasi į duris.
„Kovot su jais yra beprasmiška“, – įsitikinusi moteris.
Ką bėdos užkluptai šeimai patars „TV Pagalbos“ gelbėtojai?
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „TV Pagalba“ žiūrėkite kiekvieną darbo dieną 16:30 per TV3 televiziją.
Pagal laidą „TV Pagalba“ parengtas straipsnis pirmą kartą buvo publikuotas 2024 m. lapkričio 5 d.











































































































































































































































































































