Šaldytuvas blizgės lyg naujas: tereikia pasinaudoti šiomis gudrybėmis

Virtuvės tvarkymas – tai daugiau nei paviršių valymas, grindų šlavimas ir orkaitės šveitimas. Taip pat turite išvalyti ir šaldytuvą. Šaldytuvo dezinfekavimas yra daug laiko reikalaujantis darbas, kurį neretai numetame į šalį, tačiau jis yra būtinas norint išvengti apsinuodijimo maistu.

Jei šaldytuvas bus švarus ir dezinfekuotas, tai taip pat prailgins jo tarnavimo laiką. „HomeHow.co.uk“ valymo ekspertė Joyce French pasidalino septyniais valymo patarimais, kurie prikels jūsų šaldytuvą naujam gyvenimui.

Geriausias būdas išlaikyti savo šaldytuvą švarų yra nedelsiant nuvalyti išsiliejusius produktus ir reguliariai patikrinti šaldytuvo turinį, kad maistas neužsibūtų šaldytuve.

Prieš atidarydami ilgesnio vartojimo produktus, pavyzdžiui, salotų padažą, patikrinkite, kiek laiko jį galima vartoti nuo atidarymo ir laikykite daiktą lentynoje kaip priminimą apie jo galiojimo laiką.

Turėtumėte nuodugniai išvalyti šaldytuvą keturis kartus per metus ir kai šaldytuve turite kuo mažiau maisto. Kiekvieną naktį nuvalykite šaldytuvo rankenas muilu ir vandeniu, kad mikrobų būtų kuo mažiau. Jūs netgi galite sukurti tvarkaraštį, skirtą įvairioms šaldytuvo dalims valyti per mėnesį, kad būtų galima atlikti periodinį nuodugnų valymą. Jei atėjo laikas valyti šaldytuvą, atlikite šiuos penkis veiksmus.

Ištuštinkite šaldytuvą

Norėdami pradėti, turite ištuštinti visą šaldytuvą.  J. French sakė: „Išimkite viską iš lentynų, stalčių ir durų ir sudėkite viską didelėje erdvėje, pavyzdžiui, ant spintelės. Surūšiuokite visus produktus ir išmeskite viską, kieno galiojimo laikas pasibaigęs.

Visi maisto produktai, skleidžiantys nemalonų kvapą ir stiklainiai, kurie ilgai stovi šaldytuve, pavyzdžiui, uogienės ir užtepėlės, turi būti išimti.

Bakterijos gali daugintis kambario temperatūroje,  todėl greitai gendančius produktus sudėkite į šaltkrepšius, kol valote šaldytuvą.“

Išplaukite ir nuskalaukite lentynas

Visas lentynas, stalčius ir durų lentynėles galima plauti kriauklėje įprastu indų plovimo skysčiu ir šiltu vandeniu.

„Prieš plaudami palaukite, kol stiklinės lentynos sušils iki kambario temperatūros, kitaip jos gali įtrūkti.

Nenaudokite indaplovės, nes kai kurios plastikinės detalės gali deformuotis po plovimo karštame vandenyje, todėl gali būti sunku lentynas įstatyti atgal į šaldytuvą.

Palikite viską išdžiūti ir kai viskas nudžius padėkite nuošaliau, ko būsite pasiruošę sudėti lentynas atgal. Tai sumažins bakterijų plitimo šaldytuve riziką.

Naudokite tinkamas priemones

Nenaudokite stiprių purškiklių šaldytuve, nes stiprus kvapas gali pereiti tiesiai ant jūsų maisto. Vietoj to, Joyce rekomenduoja pasirinkti acto purškiklį, sumaišant dvi dalis vandens su viena dalimi baltojo acto arba paruošti pastos mišinį iš vienos dalies sodos ir septynių dalių vandens ir su juo valykite šaldytuvo vidų, rašo express.co.uk.

REKLAMA

„Pradėkite valymą nuo viršaus, kad ant švarių vietų niekas nenuvarvėtų. Prieš valydami šaldytuvo pagrindą, gerai išvalykite briaunas, sieneles ir nuvalykite kondensatą. Tai yra trupinių ir likučių kaupimosi vieta.

Jei norite pašalinti įsisenėjusias dėmes, naudokite plastikinį šveistuką ir dantų pastą, nes joje yra švelnios abrazyvinės medžiagos“, – patarė ji. 

Nušluostykite šaldytuvo kondensatorių

Kad prietaisas veiktų efektyviai, ištraukite kištuką iš elektros lizdo ir naudokite dulkių siurblio mažiausią antgalį, kad švelniai nuvalytumėte kondensatorių.

J. French sakė: „Jie atrodo kaip metalinis tinklelis ir juos galima rasti prietaiso gale arba apačioje. To nepadarius, jūsų šaldytuvas gali tinkamai neatvėsti, o storas dulkių sluoksnis gali sumažinti efektyvumą net 25 proc. 

Kai nuvalysite dulkes, naudokite atskirą šepetėlį, kad pašalintumėte likusius nešvarumus.“

Dezinfekuokite išorę

J. French sako, kad jūsų šaldytuvo išorė yra dažniausiai naudojamas kontaktinis taškas ir ant jo gali būti daug bakterijų.

„Sudrėkinkite audinį šiltu vandeniu ir švelniu muilu, ypatingai dėmesį atkreipkite į tas vietas, ant kurių atsiranda daugiausiai pirštų antspaudų, pavyzdžiui, rankenas.

Jei jūsų šaldytuvas yra nerūdijančio plieno, naudokite profesionalius nerūdijančio plieno valiklius ir valykite kryptimi, kurie eina metalo juostos ir nudžiovinkite, kad neliktų dėmių“, – aiškino J. France.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų