REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čiužinių ekspertai skatina mus šiek tiek atsipalaiduoti ir nesivarginti ryte kloti lovą, nes tai gali sulaikyti prakaitą ir drėgmę patalynėje.

Čiužinių ekspertai skatina mus šiek tiek atsipalaiduoti ir nesivarginti ryte kloti lovą, nes tai gali sulaikyti prakaitą ir drėgmę patalynėje.

REKLAMA

Kai atsikeliate ryte, ar, pirmiausiai, tvarkingai pasiklojate lovą? Tą daro daugelis, tačiau ekspertai pareiškė, kad yra viena rimta priežastis, kodėl neturėtume vargintis – ir visa tai susiję su mūsų prakaitu, rašo mirror.co.uk.

„And So To Bed“ čiužinių ekspertai sakė, kad miegant mūsų patalynėje kaupiasi drėgmė ir prakaitas, ypač vasaros mėnesiais, kai naktimis tvanku, o miegas neprakaituojant atrodo neįmanomas.

Tiesą sakant, „The Sleep Council“ apskaičiavo, kad vidutinis suaugęs žmogus kiekvieną naktį netenka 285 ml skysčių, o nemaža šio skysčio dalis prasiskverbia į pižamą ir patalynę.

Drėgmė pasiliks po antklode 

Ir jei pasiklosime lovas vos atsikėlę, ši drėgmė taip ir pasiliks po antklode – tai reiškia, kad ji vis dar bus ten, kai vakare gulsimės į lovą. 

REKLAMA
REKLAMA

Kad išspręstume problemą, ryte turėtume atidengti patalynę taip, kad čiužinys ir paklodės galėtų „kvėpuoti“ ir išgarintų drėgmę.

„And So To Bed“ ekspertai nėra vieninteliai žmonės, kurie palaiko šią idėją, nes „TikTok“ žvaigždė Dr Karan Raj taip pat anksčiau davė tokius pat patarimus savo socialinės žiniasklaidos platformos sekėjams.

REKLAMA

Ryte neklokite lovos

Savo vaizdo įraše NHS gydytojas aiškino: „Nepulkite ryte pirmiausia kloti lovos, nes sveikatai tik pakenksite. Ryte pasiklojus lovą, sulaikomos per naktį susikaupusios dulkių erkės.

Šie mikroskopiniai, nė milimetro ilgio nesiekiantys plėšrūnai minta žmogaus odos žvyneliais ir klesti drėgnoje aplinkoje.

Kai miegame naktį, mūsų kūnai sušyla ir prakaituoja, todėl jie tampa pagrindiniais šių erkių taikiniais. Jie palieka išskyras, kurios gali sukelti astmą ar į alergiją panašius simptomus. Taigi ryte pasiklojus lovą, visa drėgmė sulaikoma ir meiliai „priglaudža“ 1,5 milijono kenkėjų.

Verčiau kuriam laikui palikite savo lovą nepaklotą. Tada erkėms teks oro ir saulės spindulių, dėl kurių jos dehidratuos ir žus“.

Kam klot, vakare reiks eit miegot. Nekloju niekada, todėl kaimynė mano mamai priekaištavo jog augina ne tvarkingą dukrą. Pasirodo Mama buvo teisi.
Ponia rita jus visai gerai darote aš taipogi niekada nekloju lovos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų