• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuomet Rusijos saugumo tarnybos užpuolė dr. Dmitrijų Kolkerį ir išvežė iš Sibiro į Maskvos kalėjimą, vyras sirgo ketvirtos stadijos kasos vėžiu. „V. Putino saugumo tarnybos nužudė mano tėtį“, – dabar teigia lazerių mokslininko dr. D. Kolkerio sūnus.

Kuomet Rusijos saugumo tarnybos užpuolė dr. Dmitrijų Kolkerį ir išvežė iš Sibiro į Maskvos kalėjimą, vyras sirgo ketvirtos stadijos kasos vėžiu. „V. Putino saugumo tarnybos nužudė mano tėtį“, – dabar teigia lazerių mokslininko dr. D. Kolkerio sūnus.

REKLAMA

54 metų dr. Dmitrijus Kolkeris, pasaulinio lygio savo srities ekspertas, mirė praėjus dviem dienoms po to, kai jį iš ligoninės į kalėjimą išvežė Rusijos saugumo tarnybos.

Vyras sirgo mirtinu ketvirtos stadijos kasos vėžiu, jam buvo taikoma chemoterapija. Vladimirui Putinui pavaldi FSB saugumo tarnybą, dr. D. Kolkerį iš Sibiro atskraidino tiesiai į liūdnai pagarsėjusį Lefortovo kalėjimą.

Ten vyras buvo skubiai nuvežtas į ligoninę, o galiausiai praėjus vos kelioms dienoms, mirė. Teigiama, kad dr. Kolkeris buvo apkaltintas šnipinėjimu kinams, tačiau jo šeima tokias kalbas griežtai neigė. Po liūdnos tėvo netekties, 22-ejų vyro sūnus Maksimas Kolkeris kaltina FSB atėmus jo tėvui gyvybę.

REKLAMA
REKLAMA

Norėdami perkelti pasaulinio lygio ekspertą į kitą vietą, FSB privertė dr. D. Kolkerį atjungti nuo aparatų ligoninėje, nors jo šeima įspėjo, kad vyras guli mirties patale.

REKLAMA

Maksimas sakė: „FSB nužudė mano tėvą, žinodami jo būklę. Jie net neleido mūsų šeimai su juo atsisveikinti.“

Sūnus kaltina bylos tyrėją, kurį pavadino Morozovu, kartu su kitu Novosibirsko teisėju, kuris patvirtino jo tėvo sulaikymą ir tokią „valstybės sistemos mašiną“.

„Tikiuosi, kad jūs atsakysite už savo veiksmus. Jums prireikė vos dviejų dienų, kad nužudytumėte žmogų. Dabar aš ir visa mano šeima likome be tėvo“, – su skausmu akyse pasakojo Maksimas.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl tėvo netekties skaudžią akimirką išgyvena ir jo sesuo Alina Mironova (29), kuri sakė: „Tai didžiulė tragedija mūsų šeimai. Taip neturėjo nutikti.“

Ji papasakojo, kaip praėjusią savaitę jis neigė savo kaltę ir pasakė: „Noriu, kad jūs visi susiburtumėte. Noriu, kad pagaliau būtų ramybė.“

„Gavome paskutinį tavo norą, brangus ir mylimas tėti. Gaila, kad už tokią kainą. Mes visi esame su tavimi“, – pridūrė Alina.

Kaltina šnipinėjimu

Visi dr. D. Kolkerio vaikai ragina buvusius kolegas rusu atkreipti dėmesį į jų tėvui iškeltą bylą bei paneigti visus jam išreikštus kaltinimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maksimas pripažino, kad jo tėvas buvo išvykęs į Kiniją komandiruotei. Tačiau mokslininką, taip pat ir talentingą muzikantą, visą laiką lydėjo FSB agentas, kuris patvirtino kiekvieną jo viešai ištartą žodį.

Mokslininkas buvo vienas iš dviejų pagrindinių akademikų, apkaltintų vadovavimu Kinijos šnipų grupei. Kitas kaltinamasis buvo profesorius Anatolijus Maslovas, 75 metų hipergarsinių technologijų pradininkas. Jis šiuo metu yra Lefortovo kalėjime, į kurį prieš pat mirtį pateko ir dr. D. Kolkeris.

REKLAMA

Rusijos FSB teigia, kad turėjo medicininį leidimą atjungti vyrą nuo ligoninės aparatų. Visgi, apie jo mirtį pranešė tik jo šeima, rašoma mirror.co.uk.

Vienas šaltinis sakė: „V. Putinas visur mato tik šnipus. Aukščiausi mokslininkai buvo oficialiai raginami bendradarbiauti su geriausiais užsienio partneriais, jie tai padarė, o dabar yra kaltinami šnipinėjimu.“

54 metų dr. D. Kolkeris buvo Novosibirsko valstybinio universiteto kvantinių optinių technologijų laboratorijos vadovas ir laikomas pasauliniu lazerių ekspertu. Anksčiau jis bendradarbiavo su Rutherford Appleton laboratorija Oksforde ir pagrindiniais institutais daugelyje kitų šalių.

REKLAMA

Neaišku, ar tariamasis kaltinimas „išdavyste“ buvo susijęs su pažangiomis karinėmis paslaptimis, susijusiomis su naujojo amžiaus ginklais. Jo dukra Alina Mironova (29), kuomet vyras buvo sulaikytas birželio 30 d., sakė: „Mūsų šeima išgyvena visišką pragarą. Mūsų tėvas negali mirti apsuptas savo šeimos narių.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų