Princesės Dianos avarijos vietoje buvęs ugniagesys gelbėtojas interviu laikraščiui „The Sun“ atskleidė, kokius paskutinius žodžius ji ištarė prieš mirtį. Xavier Gourmelon pasakojo, kaip jis manė išgelbėjęs jos gyvybę, darydamas jai dirbtinį kvėpavimą praėjus kelioms akimirkoms po jos mirtinos automobilio avarijos Paryžiuje.
Tai buvo paskutiniai princesės Dianos žodžiai
Princesė buvo sąmoninga ir atmerktomis akimis, kai jis ištraukė ją iš nuolaužų – tik tada, kai ją švelniai paguldė ant neštuvų, jai sustojo širdis. „Kai atvažiavau, jos akys buvo atviros ir ji buvo sąmoninga“, – sakė jis laikraščiui „The Sun“. Prieš išnešant ją iš automobilio, jis laikė ją už rankos ir guodė.
„Dieve mano, kas atsitiko?“, – paklausė jo Diana ir, kaip pranešama, tai buvo paskutiniai jos žodžiai.
Ugniagesys pridūrė: „Dariau jai širdies masažą ir po kelių sekundžių ji vėl pradėjo kvėpuoti. Tai, žinoma, buvo palengvėjimas, nes kaip pirmojo reagavimo specialistas tu nori išgelbėti gyvybę – ir būtent tai, kaip maniau, aš ir padariau. Tiesą sakant, maniau, kad ji gyvens.
Kiek žinojau, kai ji buvo greitosios pagalbos automobilyje, ji buvo gyva ir tikėjausi, kad ji gyvens. „Tačiau vėliau sužinojau, kad ji mirė ligoninėje. Tai labai nuliūdino.“
Tik tada, kai Diana buvo įkelta į greitosios pagalbos automobilį, kolega paramedikas pasakė Gourmelonui, kas yra auka. Jis pasakė: „Buvau labai sukrėstas. Žinojau, kas ji buvo, bet atidžiai nesekiau britų karališkosios šeimos atstovų. Nuėjau prie greitosios pagalbos automobilio, pažvelgiau vidun ir tuomet ją atpažinau“.
Kada mirė princesė Diana?
Princesė Diana mirė nuo sužalojimų, patirtų 1997 metais rugpjūčio 31 dieną netoli vidurnakčio įvykusioje automobilio avarijoje. Kai ji mirė, jai buvo 36 metai, rašo thesun.co.uk.
Jos vairuotojas Henri Paulas buvo apsvaigęs ir Paryžiaus Pont de l'Alma tunelyje viršijo greitį beveik dvigubai, palyginti su leistinu. H. Paulas prarado automobilio, kuriuo važiavo Diana, jos draugas Dodi Fayedas ir jų asmens sargybinis Trevoras Rees-Jonesas, kontrolę ir atsitrenkė į tunelio sieną.
Fayedas ir Paulas žuvo iš karto. Diana dar buvo gyva, kai į įvykio vietą atvyko gelbėjimo tarnybos, tačiau galiausiai 4.53 valandą ryto nuo patirtų sužalojimų mirė.
Pasak „United Press International“, pirminiais duomenimis, jai buvo sukrėstas smegenų sukrėtimas, sulaužyta ranka ir pažeista šlaunis. Ji taip pat patyrė sunkias krūtinės žaizdas. Kunigaikštienė paliko du savo sūnus, princą Williamą ir princą Harry, kuriems tuo metu buvo atitinkamai 15 ir 12 metų.
Trevoras buvo vienintelis išgyvenęs avariją ir vienintelis keleivis, kuris buvo prisisegęs saugos diržą, nors ir patyrė rimtų sužalojimų.
Kur palaidota princesė Diana?
Po viešų laidotuvių 1997 metais rugsėjo 6 dieną, šeštadienį, Diana buvo palaidota privačiai. Princesės Dianos paskutinio poilsio vieta yra Altorpo parke, jos šeimos namų teritorijoje.
Pranešama, kad ji buvo palaidota Ovalinio ežero centre. Paminklinėje šventykloje yra juodai balta marmurinė Dianos lenta, kurios viršuje išgraviruotas jos vardas.
Ant jos taip pat yra princesės Dianos citata: „Niekas nesuteikia man daugiau laimės, kaip pastangos padėti pažeidžiamiausiems visuomenės nariams. Tai yra mano tikslas ir esminė gyvenimo dalis.
Savotiškas likimas. Kas patenka į bėdą, gali kreiptis į mane. Aš atbėgsiu, kad ir kur jie būtų“. Pagal pirminį planą princesė turėjo būti palaidota netoliese esančioje Great Bringtono bažnyčioje. Keli Spencerių šeimos nariai, įskaitant Dianos tėvą, yra palaidoti ten, Spencerių šeimos kriptoje.
Tačiau vėliau šio plano buvo atsisakyta, šeimai susirūpinus dėl jos kapo saugumo ir apsaugos. Dianos kapas nėra viešai prieinamas, tačiau Altorpo dvaro lankytojai gali atiduoti pagarbą prie tam skirto paminklo.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!