Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukraina pirmojo 2022 metų „Eurovizijos“ pusfinalio metu pateko į didįjį finalą. Lažybininkai nepraleidžia progos kelti aukštų šansų, kad šiemet dainų konkursą laimės būtent Ukraina, tačiau, kaip būtų iš tiesų, jeigu taip nutiktų?

Ukraina pirmojo 2022 metų „Eurovizijos“ pusfinalio metu pateko į didįjį finalą. Lažybininkai nepraleidžia progos kelti aukštų šansų, kad šiemet dainų konkursą laimės būtent Ukraina, tačiau, kaip būtų iš tiesų, jeigu taip nutiktų?

REKLAMA

Ukraina jau keletą mėnesių yra viena iš favoritų, kuriai prognozuojama sėkmė laimėti 2022 metų „Euroviziją“, tačiau toks laimėjimas gali šaliai sukelti tam tikrų problemų.

Šiais metais ukrainiečių tauta sulaukė viso pasaulio palaikymo po to, kai į Ukrainą įsiveržė Vladimiras Putinas. Rusijos ir Ukrainos konfliktas vis dar tęsiasi, o būtent dėl to Rusijai buvo uždrausta dalyvauti „Eurovizijoje“.

„Eurovizijoje“ laimėjusi šalis, tradiciškai gauna teisę organizuoti kitų metų konkursą savo šalyje, tačiau, laimėjus Ukrainai, tai gali būti itin sunki užduotis. Net jeigu karas tuo metu ir bus pasibaigęs, tauta vis dar bandys atsigauti ir emociškai, ir finansiškai, ir fiziškai, ir politiškai nuo karo padarinių.

REKLAMA

Tačiau, karas vis tiek nesutrukdė Ukrainos atstovams dalyvauti konkurse ir varžytis dėl aukščiausios vietos.

Kas atstovauja Ukrainą 2022 metų „Eurovizijoje“?

„Kalush Orchestra“ yra Ukrainos 2022 metų atstovai. Tai yra keturių žmonių grupė, kuri daugelį žiūrovų papirko dar prieš pasirodydami pusfinalyje.

Grupę sudaro jos įkurėjas ir pagrindinis vokalistas Olehas Psiukas, Ihoris Didenčiukas, kuris yra grupės multiinstrumentalistas, didžėjus Kilimmen (Vladas Kuročka) ir Džonis Dyvnas – pritariantysis vokalas.

Vėliau prie grupės prisijungė dūdmaišininkas Vitalijus Dužykas ir instrumentalistas Timofejus Muzyčiukas.  

„Kalush Orchestra“ yra liaudies repo grupė, kuri buvo įkurta 2019 metais.

Grupė pavadinta Oleho gimtojo miesto Kalušo vardu, o grupės įkūrimo metais jie pasirašė sutartį su viena didžiausių Jungtinės Amerikos Valstijų muzikos leidybos kompanija „Def Jam“.

REKLAMA
REKLAMA

Kokią dainą atlieka Ukrainos atstovai?

„Kalush Orchestra“ „Eurovizijoje“ dalyvauja su daina „Stefania“.

Dainą iš tikrųjų parašė Oleho mama, o pradžios žodžiai verčiami taip: „Stefanija, mama, mama, Stefanija/ laukas žydi ir papilkėja/ Dainuok man lopšinę, mama/ noriu išgirsti tavo gimtąjį žodį.“

Daina buvo parašyta nereaguojant į konfliktą su Rusija ir buvo sukurta dar prieš atsirandant žiauriems įvykiams.

Nepaisant to, kad daina nėra tiesiogiai susijusi, kai kurie gerbėjai atkreipė dėmesį į vieną dainos posmelį, kuris įgavo naują prasmę, rašoma dailystar.co.uk.

Jame rašoma: „Aš visada rasiu kelią namo, net jei visi keliai bus sunaikinti“.

Kas nutiks, jei Ukraina laimės 2022 metų Euroviziją?

Jei Ukraina laimės, mažai tikėtina, kad jie galės organizuoti konkursą šalyje dėl besitęsiančio konflikto su Rusija.

„Kalush Orchestra“ grupės nariai vienoje spaudos konferencijoje teigė: „Jeigu laimėsime, „Eurovizija 2023” vyks Ukrainoje. Tai bus nauja, integruota, gerai išvystyta ir klestinti Ukraina.“ Apie tokį grupės pareiškimą pranešė „Eurovision World“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, labiausiai tikėtinas scenarijus, kad viena iš didžiojo penketo šalių perims organizatorės pareigas. Tai galės būti Jungtinė Karalystė, Vokietija, Prancūzija, Italija arba Ispanija. Šios šalys kiekvienais metais keliauja tiesiai į finalą ir yra vienos didžiausių šio konkurso dalyvių.

Vis dėlto, tokia informacija nebuvo patvirtinta, kadangi „Eurovizijos“ organizatoriai ir Europos transliuotojų sąjunga tokios situacijos nekomentuoja, kas būtų, jeigu Ukraina užimtų pirmąją vietą konkurse.

Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir anksčiau, kuomet 1980 metais konkursą laimėjo Izraelis, tačiau nusprendė jo neorganizuoti šalyje. Vietoje to, kitų metų „Eurovizija“ vyko Nyderlanduose.

Ar neaisk?.Lietuvoje.Pas mus tik ukrainietiskos veliavos.Mes jau uzmirsome kaip atrodo Lietuvos veliava.
O ko tu nevemi nuo baisumų orkų žudynių prievartos gal tau patinka
Tai trijų spalvų geltona žalia raudona primenu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų