Populiariausi mitai apie lūpų pūslelinę ir kaip yra iš tikrųjų

Tikėtina, kad daugelį mitų apie lūpų pūslelinę jūs girdėjote daugiau kartų, nei kad turėjote iškilusių pūslių. Deja, neretai mes net nežinome, kad girdime mitą, o ne teisingą faktą, kuris padėtų įveikti ligos protrūkį. Kai reikia kovoti su nemaloniu peršalimo skausmu, išgirsite visokių patarimų ir jie nebūtinai bus naudingi: nuo to, kaip gydytis liaudies priemonėmis, iki to, kad reikia nieko nedaryti.

Pateikiame labiausiai paplitusius mitus ir juos paneigiančius faktus:

1. Dauguma nereceptinių procedūrų padės įveikti pūslelinę. Dauguma nereceptinių gydymo būdų tik gydo peršalimo sukeltą skausmą ir suteikia laikiną palengvėjimą. Specialūs tepalai, kremai ir tabletės, yra vieninteliai vaistai nuo peršalimo, kurie sutrumpina skausmo ir niežėjimo trukmę, padeda pasveikti ir išvengti bent jau kurį laiką pakartotino protrūkio.

2. Lūpų pūslelinė užkrečiama tik tuomet, kai turime jau matomų pūslių. Peršalimas yra užkrečiamas nuo pirmojo atsiradusio dilgčiojimo pojūčio, iki pat ligos paskutiniųjų dienų, kai jau nesimato ryškių simptomų. Nepamirškite imtis papildomų atsargumo priemonių, kad apsaugotumėte kitus ir save nuo viruso.

REKLAMA

3. Lūpų pūslelinė negali išplisti toliau nei už lūpų zonos. Virusas dažniausiai pažeidžia lūpas ar burną, tačiau gali plisti į akis ar lytinius organus.

4. Visi, kurie turėjo kontaktą su sergančiu lūpų pūsleline asmeniu arba jo daiktais, taip pat sunkiai susirgs. Tikėtina, kad apie 67 proc. žmonių, turėjusių kontaktą su sergančiu pūsleline asmeniu, užsikrės, tačiau ne visiems pasireiškia ryškūs simptomai. Dauguma žmonių, sergančių pūsleline, netgi nežino, kad yra užsikrėtę.

5. Nėra būdų sutrumpinti pagreitinti ligos gijimą. Kai kurie receptiniai vaistai: kremai ir tabletės gali šiek tiek pagreitinti ligos eigą (padėti išvengti pakartotinų protrūkių) ir tuo pačiu palengvinti simptomus.

6. Kamparas, mentolis, fenolis, gydo pūsles. Nors šie įprasti lūpų balzamo ir tepalo ingredientai gali nuraminti ar sudrėkinti lūpas, kliniškai neįrodyta, kad jie išgydo.

7. Ledas padeda lūpų pūslėms greičiau išnykti. Ledas gali laikinai palengvinti simptomus ir sumažinti paraudimą bei patinimą. Tačiau nesitikėkite, kad tai pagreitins peršalimo gijimo laiką.

8. Distiliuotas actas padeda sumažinti lūpų pūslelinės protrūkį. Actas padeda daugeliu atvejų, tačiau užkirsti kelią peršalimo ligų protrūkiams, nėra vienas iš jų.

9. Alkoholis gydo pūsles. Alkoholyje apstu medžiagų, kurios išdžiovins lūpas, o sausos lūpos taps dar jautresnės žalingam aplinkos poveikiui (saulės spinduliams, vėjui), kas gali dar tik pabloginti pūslelinės ligos eigą ir paskatinti atsirasti dar daugiau pūslių.

10. Arbatos kompresas išgydo pūslelinę. Palikite arbatą mėgavimuisi šaltais vakarais, nes iš jos jokios naudos, bandant gydyti pūslelinę.


Rašyti komentarą...
K
Kristina
2021-10-27 14:08:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patikrintas būdas beatsirandančiai lūpų pūslelinei gydyti: tik pajutus pirmus požymius, kai juntamas perštėjimas, bet dar neatsirado pūslelės, tą vietą kelis kartus per dieną ir prieš naktį tepti grynu arbatmedžio aliejumi. Net jei ir pasirodė pirmoji pūslelė, bet dar neišbujojo, šis stiprus dezinfekantas tikrai padės . I
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų