Indijoje lankėsi visa mergaitės šeima, tačiau liga pasireiškė tik jai. Paauglė buvo gydyta Kauno antrojoje klinikinėje ligoninėje.
Dabar mergaitė jaučiasi gerai, bet šeimos gydytojui rekomenduota 2 mėnesius stebėti jos sveikatos būklę ir pasijutus blogai vėl siųsti į ligoninę.
Jeigu po pakartotinių tyrimų paaiškėtų, kad mergaitė yra sukėlėjo nešiotoja, būtų didelė tikimybė šia liga užsikrėsti ir artimiesiems. Vidurių šiltine galima užsikrėsti per buitinį kontaktą: pasinaudojus tualetu ir nenusiplovus rankų, pavyzdžiui, palietus durų rankeną, naudojantis tais pačiais virtuvės indais ir sukėlėjui patekus į virškinamąjį traktą, teigiama Kauno visuomenės sveikatos centro pranešime spaudai.
Pasaulyje kasmet registruojama apie 17 mln. vidurių šiltinės atvejų ir apie 600 tūkst. mirties nuo šios infekcinės ligos atvejų.
Vidurių šiltinės susirgimo pradžioje simptomai ir būsena panaši į peršalimą: nedidelis karščiavimas, pilvo ir raumenų skausmas, pykinimas. Vėliau temperatūra kyla iki 39 laipsnių ir daugiau, atsiranda stiprus galvos skausmas, bendras silpnumas, apetito stoka, suretėja pulsas, užkietėja viduriai, gali būti ir viduriavimas, sausas kosulys, gali padidėti kepenys, blužnis, limfmazgiai, odoje atsiranda bėrimų.
Gali būti lengvų ir netipinių ligos formų. Negydomiems ligoniams po kelių savaičių gali atsirasti žarnyne opos, dėl kurių prasidėtų kraujavimas, arba žarnynas gali prakiurti. Žmogus gali mirti.