Planuojate pirkti elektrinį paspirtuką? Štai į ką būtina atkreipti dėmesį

Važinėjimas elektriniu paspirtuku, tai – ekologiška, smagi ir neeilinė pramoga, kurią rekomenduojame išmėginti kiekvienam. Elektriniai paspirtukai yra jau sulaukusi nemažo populiarumo transporto priemonė, kurią vairuodamas, žmogus turi galimybę pamatyti apylinkes kitu kampu. Jį pigiau ir lengviau valdyti, palyginti su motoroleriu, dviračiu ar automobiliu.

Visgi, elektrinio paspirtuko įsigijimas gali būti didžiulis iššūkis – yra daugybė pasirinkimų ir dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti:

1. Dizainas. Jei nenorite atrodyti moderniai, pasirinkite elegantiško dizaino elektrinį paspirtuką. Atsižvelkite ir į dizaino patogumą – kuomet, pavyzdžiui, visi valdikliai yra po ranka, o dėl sulankstomos konstrukcijos, transporto priemonę lengva nešiotis ir laikyti. Jūs netgi galite pritaikyti paspirtuko spalvas ir linijas prie savo asmeninio stiliaus.

2. Svoris. Renkantis paspirtuką, turėtumėte atsižvelgti į svorį, kuris turi įtakos jo perkėlimui, ir į vairuotojų svorio apribojimus. Pagalvokite apie savo kelionę į darbą ir atgal, jeigu ketinate tokiam tikslui įsigyti šią transporto priemonę – ar teks perkelti jį per laiptus, ar tam tikrą kelio atkarpą važiuoti autobusu ir panašiai.

REKLAMA

3. Nuvažiuojamas atstumas po įkrovimo. Jei ruošiatės keliauti elektriniu paspirtuku didelius atstumus, įsitikinkite, kad bent jau pasieksite kelionės sustojimo tašką, kur galėsite vėl pakrauti jo baterijas. Taip pat išsiaiškinkite, kiek laiko užtrunka, kol pasikrauna paspirtuko baterijos bei kiek laiko akumuliatorius turėtų apskritai veikti, iki kol teks keisti transporto priemonę.

4. Greitis. Atsižvelkite į oro sąlygas ir saugumą, renkantis paspirtuko išvystamą greitį – galbūt jums nėra būtina įsigyti pačio greičiausio ar sparčiausiai įsibėgėjančio paspirtuko, o užteks tokio, kuris gali išvysti iki 20 km/h greitį.

5. Variklio galia. Turėtumėte pasirinkti elektrinį paspirtuką, kurio galia ne mažesnė kaip 250 vatų. To pakaks, kad keliautumėte lygiu keliu ir per mažas kalvas. Paspirtukas su dvigubais varikliais arba galingesnis vienas variklis bus geresnis pasirinkimas tiems, kurie gyvena itin kalvotoje vietovėje. Jei kylate į statų kalną, net 500 vatų variklis sulėtės.

6. Apšvietimas. Kad užtikrintumėte savo saugumą, pasirūpinkite, kad paspirtukas turėtų pakankamą apšvietimą. Visada galite įsigyti papildomų žibintų ir juos pritaisyti. Bet kokiam važiavimui tamsiuoju paros metu reikia tiek priekinių, tiek galinių žibintų.

7. Stabdžiai. Yra keletas skirtingų stabdžių tipų, kurie yra paspirtukuose:

  • Elektriniai arba regeneraciniai;
  • Kojiniai stabdžiai;
  • Būgniniai stabdžiai;
  • Diskiniai stabdžiai.

 

Iš šių tipų diskiniai stabdžiai yra efektyviausi ir patikimiausi, tačiau jie paprastai būna tik brangiausiuose elektriniuose paspirtukuose. Elektriniams stabdžiams nereikia jokios priežiūros ir jie gerai veikia kartu su kojiniais stabdžiais.

8. Padangos. Elektriniai paspirtukai tiekiami su pneumatinėmis arba beorėmis padangomis. Nors pneumatinės padangos užtikrina didesnį smūgių sugėrimą, jos taip pat reikalauja daugiau priežiūros nei padangos be oro.

9. Kaina. Perkant elektrinį paspirtuką turite platų kainų pasirinkimą, tačiau kokybė paprastai didėja kartu su kaina. Taigi, jeigu norite turėti daugiau patogumo ir saugumo, tikėtina, kad teks ir išleisti šiek tiek daugiau.

10. Garantija. Įprastai visiems elektroniniams paspirtukams suteikiama garantija, tačiau užsienietiškuose interneto tinklalapiuose galima rasti ir pigių paspirtukų, kurie neturi garantijos, tad gedimo atveju jūsų pirkinys nebūtų apsaugotas.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvis
2021-08-03 14:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai greitai su jais pavirsti per priekį. Mažiausia Duobelė ir skrendu. Patyriau tą.
Atsakyti
0

P
Paspirtukas
2021-08-03 20:42:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
autoplius.lt/skelbimai/kita-kita-motoroleriai-mopedai-16236417.html
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų