Pergalė paralimpiniame atrankos turnyre lietuviams atvėrė kelią į Tokiją

Skaityk lengvai

Šiandien, liepos 11 dieną, po dviejų savaičių kelionių ir įtemptų kovų į Lietuvą grįžta auksą paralimpiniame golbolo (aklųjų riedulio) atrankos turnyre laimėjusi paralimpinė Lietuvos golbolo rinktinė.

10

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pergalė paralimpiniame atrankos turnyre lietuviams atvėrė kelią į Tokiją

IBSA (Tarptautinės aklųjų sporto federacijos) organizuojamas turnyras vyko liepos 2–9 dieną Jungtinėse Amerikos Valstijose, Fort Veino mieste. Turnyre rungėsi komandos, siekiančios patekti į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes. Tarp jų, patyrusi apmaudų pralaimėjimą praėjusių metų pasaulio čempionate, atsidūrė ir Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.

Pagal IBSA taisykles, teisę dalyvauti paralimpinėse žaidynes turėjo įgyti dvi stipriausios atrankos turnyro komandos – į Fort Veiną jų susirinko dešimt.

Pergalinga pradžia ir nelaukta trauma

Lietuviai atrankos turnyrą pradėjo pergalingai rezultatu 14:6 nugalėję stiprią Švedijos rinktinę. Tačiau pergalės džiaugsmą aptemdė vieno iš Lietuvos komandos lyderių Manto Brazauskio kojos trauma. Mantas praleido visas grupės varžybas ir į aikštelę išėjo tik turnyro ketvirtfinalyje. Antroji lietuvių pergalė irgi įtikinama – prieš Čekijos rinktinę laimėta rezultatu 13:4. Po dviejų pergalių sekė vienintelis gana skaudus pralaimėjimas Turkijai rezultatu 4:12 ir antroji vieta grupėje. Pasak pačių žaidėjų, tai buvusi diena, kai jiems niekas nesisekė. Laimė, tokia diena buvo tik viena.

REKLAMA

„Jau prieš paskutines grupės rungtynes su Argentinos komanda žinojome, kad ketvirtfinalyje susitiksime su turnyro šeimininkais amerikiečiais“, – pasakojo Lietuvos rinktinės žaidėjai. Kaip tik su JAV komanda 2016 m. Rio de Žaneire lietuviai kovojo dėl paralimpinio aukso. Tąkart stipresni buvo mūsų šalies sportininkai, tačiau visi suprato, kad kova bus atkakli. Nuojauta neapgavo, rungtynės laimėtos vos vieno įvarčio skirtumu 6:5. Amerikiečiai jautėsi pralaimėję nepelnytai ir ketino paduoti protestą, bet greitai šios minties atsisakė ir Lietuvos rinktinę sveikino su pergale.

Kas yra Tureto sindromas?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Neuropsichiatrinis sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys mechaniniai ir balsiniai tikai (trūkčiojimai).
Asocialus vaiko ar paauglio elgesys, pasireiškiantis įniršio priepuoliais.
Sindromas, kuriam būdingas drebulys ir dusulys.
Nežinau, manęs tai nedomina.
BALSUOTI
REZULTATAI
Kas yra Tureto sindromas?
Neuropsichiatrinis sutrikimas, kuriam būdingi pasikartojantys mechaniniai ir balsiniai tikai (trūkčiojimai).
71.5%
Asocialus vaiko ar paauglio elgesys, pasireiškiantis įniršio priepuoliais.
7.6%
Sindromas, kuriam būdingas drebulys ir dusulys.
9.1%
Nežinau, manęs tai nedomina.
11.7%

REKLAMA

Auksinio finalo link

Lietuvos rinktinei kelią į finalą bandė užtverti Kinijos komanda. Būtent kinai 2008 m. Pekino paralimpinėse žaidynėse privertė lietuvius tenkintis ne olimpiniu auksu, o sidabru. Šįsyk lietuviai atsilygino su kaupu – kinus įveikė rezultatu 12:5 ir taip gerokai apribojo jiems kelią dalyvauti 2020 m. paralimpinėse žaidynėse. „M. Brazauskis žaidė su ištinusia koja, – vėliau pasakojo vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Valdas Gecevičius. – Bet žaidė taip, lyg nebūtų patyręs jokios traumos.“

Finale lietuvių laukė sena pažįstama – Turkijos komanda. Finalinės rungtynės nei lietuviams, nei turkams jau nieko nelėmė. Vis dėlto abi komandos joms ruošėsi rimtai ir į aikštelę išėjo stipriausių sudėčių. „Pagrindinis tikslas pasiektas – patekome į paralimpines žaidynes, bet aš labai noriu išmėginti jėgas ginantis nuo turkų metimų. Manau, kad ir kitiems komandos nariams norisi sudainuoti Lietuvos himną ant garbės pakylos“, – prieš finalo rungtynes sakė vėl į starto trejetą sugrįžęs M. Brazauskis.

Lietuviai šįkart turkus pranoko tiek puldami, tiek gindamiesi – rungtynės laimėtos įtikinamu rezultatu 7:3. „Tai buvo geriausios šiame turnyre mūsų sužaistos rungtynės“, – joms pasibaigus sakė rinktinės kapitonas Marius Zibolis.

Trenerio sėkmė

Lietuvos vyrų golbolo rinktinės vyriausiasis treneris V. Gecevičius komandai vadovauti pradėjo vos prieš tris mėnesius ir per šį trumpą laiką sugebėjo žaidėjus įkvėpti naujoms pergalėms. „Jausmas – fantastiškas. Vakar nugalėjome JAV, šiandien įveikėme Kiniją. Tai tokios didelės valstybės, bet golbolo rungtyje Lietuva yra stipresnė“, – po pergalingo pusfinalio džiaugsmo neslėpė treneris.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų