• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinę šių metų žiemos dieną kilęs gaisras Pavilnyje suniokojo trijų šeimų gyvenamąjį namą. Liepsnos pasiglemžė viską, tačiau name buvę žmonės spėjo išsigelbėti.

14

Paskutinę šių metų žiemos dieną kilęs gaisras Pavilnyje suniokojo trijų šeimų gyvenamąjį namą. Liepsnos pasiglemžė viską, tačiau name buvę žmonės spėjo išsigelbėti.

REKLAMA

Kartu su broliu Pavilnio gatvėje turėję butą daugiabutyje, Marija Belkina liko be nieko. Tačiau, kaip pasakoja moteris, pastaraisiais metais jai kartu su vaikais teko iš ten išsikraustyti ir palikti gyventi neregį brolį vieną.

„Su vaikais gyvename nuomojame bute, tačiau nuo gaisro nukentėjęs butas priklauso man ir mano broliui. Jis pastaraisiais metais ten gyveno vienas, o man teko išsikraustyti, nors ir labai to nenorėjau. Likti ten negalėjau, nes nebuvo tinkamos sąlygos auginti vaikus. Visą gyvenimą buvome pripratę kartu gyventi, o teko išsiskirti, todėl brolis rūpintis savimi liko vienas“, – paaiškina M. Belkina.

Pašnekovė pasakoja, kad galėtų gyventi su broliu ir toliau, ji kreipėsi ne tik į vietos seniūną, tačiau ir į Vilniaus miesto savivaldybę, net į miesto merą Remigijų Šimašių, tačiau niekas Marijai negalėjo padėti ir bent kažkiek prisidėti prie namo sutvarkymo:

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmos grupės neįgalų asmenį paliko vieną, nei operacijos, nieko jam nepasiūlė. Brolis visada buvo atstumas. Dar ir pats sakydavo, kad valstybė jam aklam niekaip nenori padėti, tačiau gelbėja pabėgėlius. Galvojau, kad bent palėpę bus galima pastatyti, kur kartu gyvensime ir toliau galėsiu juo rūpintis.“

REKLAMA

Marijos brolis Vytautas Piškinas nemato nuo vaikystės, kuomet buvo partrenktas automobilio. Marija teigia, kad ir tada teisybė nebuvo rasta – kaltininkas pabėgo, o pasak jos, policija nenorėjo nieko aiškintis ir ieškoti kaltų.

„Man buvo be galo gaila palikti gyventi brolį vieną, nors kaip jau ir pasakojau, kreipiausi visur, kur tik galėjau pagalbos, kad atsirastų galimybė gyventi kartu. Ten brolis jau žinojo visą teritoriją, namus, kur ir kas yra, todėl nenori gyventi kartu su manimi, nuomojame bute ir būti, kaip jis sako, našta. Tačiau dabar taip nutiko, kad atvažiavo, nes ten nebėra kur būti“, – atvirauja moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Viską pasiglemžė liepsnos

Pasak moters, name, kuriame gyveno jos brolis ir dar dvi pažįstamos kaimynų šeimos, gaisras galimai kilo dėl netvarkingo pečiaus.

„Name gyvena kelios šeimos, o šalia gyvenančių kaimynių pečius vis veikė negerai. Pastoviai rūkdavo, jų kambarį tiek prišildydavo, kad siena pradėjo vos ne lydytis nuo karščio. Buvo išsikvietę specialistą, jis bandė pečių tvarkyti, tačiau dūmai ir toliau ėjo į namus, o antrą kartą turėjo tvarkyti antradienį, bet namas sudegė pirmadienį. Taip nutiko, kad per vieną klaidą visi liko be namų. Tikras siaubas“, – jautriai dalinasi Marija Belkina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė sako, kad nuvykus kitą dieną vaizdas buvo kraupus. „Galima būtų atstatyti, bet iš kur tokie finansai, pinigai... Dabar brolis šiuo metu glaudžiasi pas mane“, – priduria moteris.

Užsiliepsnojusio namo pavojų pajuto pats Vytautas Piškinas. Pasak M. Belkinos, tuo metu jis buvo namuose, tačiau nuėjęs iki kaimynės, kuri kartas nuo karto jo pasirūpina, suprato, jog kažkas negerai, nes ji jam neatidarė durų:

„Brolis pasakojo, kad po to grįžo namo, tačiau po kažkur dešimties minučių pradėjo girdėtis fejerverkų garsai, jis nesuprato, kodėl kažkas juos šaudo. Vėliau išbėgo į lauką, ten garsai dar kitokie, lyg kažkas šaudytų, o paskui pamatė ir išbėgusius taip pat į lauką žmonių siluetus. Sakė, kad blykstelėjo didelė blykstė, pasimatė ugnies kontūrai ir karštis buvo didžiulis, vieni dūmai. Labai išsigando.“

REKLAMA

Laimei, gaisro metu niekas nenukentėjo, tačiau be galo išsigando mažametė ten gyvenusi mergaitė, o jos mama taip pat dėl išgąsčio nualpo. Žmonės liko be namų, be svarbiausių savo daiktų.

„Brolis spėjo dar išgelbėti savo bute asmeninius dokumentus. Įbėgęs spėjo pačiupti ir tai, kas buvo sudėta į spintą“, – pasakoja M. Belkina.

Moteris teigia, kad šiuo metu būtų dėkinga kiekvienam, kuris bent keletą eurų prisidėtų prie nukentėjusio brolio gerovės, kuris ir toliau svajoja sugrįžti į savo namus.

REKLAMA

„Aš ten ir daržą savo sodinau, auginau bulves. Brolis sako, kad jam čia viskas pažįstama, todėl nori atstatyti ir grįžti gyventi, tačiau net negaliu įsivaizduoti, kiek daug pinigų tai kainuos. Galvojau imti paskolą, nes savas būstas yra savas, tačiau niekas man jos auginant vaikus neduos. Keli žmonės jau paaukojo, tad visą paramą atidedame namo sutvarkymui. Nukentėjusioms moterims, mergaitėms reiktų rūbų, nes liko visai be nieko“, – teigia Marija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susiekus su Naujosios Vilnios seniūnijos seniūnu Jurijumi Gridiuško paaiškėjo, kad visos trys šeimos gyvenusios daugiabutyje yra socialiai tvarkingos, keli asmenys kreipėsi pagalbos.

„Kreipėsi šeimos į mus, mes nukreipėme juos į socialinius darbuotojus, tad šiuo metu yra dirbama, viskas pranešta, situacija žinoma. Dabar forminami dokumentai dėl pagalbos suteikimo, ką galėjome viską jiems paaiškinome, padėjome“, – sakė Naujosios Vilnios seniūnas J. Gridiuško.

Prisidėti prie nukentėjusios šeimos gerovės galite šiais rekvizitais: LT347044060008040786 Vytautas Piškinas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų