Patarimai, kaip saugiai važiuoti elektriniu paspirtuku

Elektriniams paspirtukams tampant viena populiariausių judėjimo mieste priemonių, svarbu prisiminti, kaip saugiai jais važinėtis, apsaugant nuo nelaimių save ir kitus. Dalijamės patarimais, ką privalo žinoti kiekvienas paspirtuko vairuotojas, kad kelionė būtų saugi tiek jam, tiek aplinkiniams.

1. Veskitės paspirtuką per perėją. Privažiavę perėją, nesvarbu, ji reguliuojama ar ne, nulipkite nuo paspirtuko ir pereikite gatvę stumdamiesi paspirtuką. Jei perėjoje yra pažymėta speciali pervaža dviračiams, sustoti ar kažko praleisti nereikia, tačiau vis tiek vertėtų pristabdyti ir apsidairyti, kertant bet kurią važiuojamąją kelio dalį. Visiškai saugiai ir nepristabdant galima kirsti tik reguliuojamą dviračių pervažą, kai šviesofore dega žalias dviračių simbolis.

2. Pirmenybė pėstiesiems. Artėdami prie pėsčiojo ar didesnės minios – sulėtinkite greitį ir lenkite saugiu atstumu. Juk nežinia, kada jūsų nematantis žmogus žengs žingsnį į šalį ir įvyks susidūrimas. Prireikus drąsiai įspėkite į pėsčiųjų taką įžengusį žmogų skambtelėjimu arba kitu garsiniu signalu. Jei žmonių itin daug – geriausia nulipti nuo paspirtuko ir praeiti pro šalį.

REKLAMA

3. Saugokite save. Važiuodami tamsiu paros metu neužmirškite įjungti paspirtuko žibinto, dar geriau – užsidėkite ryškiaspalvę liemenę ar bent prisisekite atšvaitą. Šalmas taip pat pravers, kadangi nelaimingo atsitikimo atveju apsaugos galvą nuo traumų. Ir taip pat niekada nevairuokite garsiai klausydamiesi muzikos ausinėse, kadangi taip neišgirsite ne tik įspėjančių signalų, bet ir artėjančio pavojaus.

4. Pirmenybė dviračių takams. Šaligatviai pirmiausia yra skirti pėstiesiems, tad gerbkime kitus eismo dalyvius ir šaligatviu važiuokime lėtai. Tik tada, kai šalia nėra dviračių tako, specialios juostos ar tinkamo kelkraščio, rinkitės važiuoti šaligatviu. Be to, dviračių takas yra lygesnis, nei šaligatvis, tad juo važiuoti bus gerokai patogiau, paspirtukas tarnaus ilgiau ir mažiau rizikos užsigauti. Važiuodami dviračių taku laikykitės elementaraus mandagumo – nevinguriuokite be reikalo, nors ir kaip norisi važiuoti greta draugo – važiuokite vienas paskui kitą. Be to, pasinaudoję nuomotu paspirtuku pastatykite jį toliau nuo pėsčiųjų ar dviračių tako.

5. Nevažinėkite patalpose. Prekybos centrai ir kitos uždaros erdvės skirtos pėstiesiems, todėl tokiose vietose paspirtuką stumkitės arba sulankstę neškitės su savimi. Sulenkti paspirtuką reikėtų ir tuomet, kai kelionės metu tenka pasinaudoti viešuoju transportu. Taip netrukdysite aplinkiniams ir paspirtukas sulauks mažiau piktų žvilgsnių.

6. Pasirinkite tinkamą avalynę. Važinėti praktiškai galima su bet kokia avalyne, tačiau geriau rinktis uždarus batus neslidžiais padais. Planuodami kelionę paspirtuku nesirinkite atvirų basučių ar tuo labiau aukštakulnių. Taip apsaugosite savo pėdas nuo galimų traumų, dulkių ar akmenukų smūgių. Ir, žinoma, neužmirškite užsirišti batraiščių, kad šie niekur neužsivyniotų.

Prisijunkite prie iššūkio 

Kad keliauti elektriniais paspirtukais būtų dar didesnis malonumas, Xiaomi kartu su „Power Hit Radio“ skelbia iššūkį „Xiaomi PWR challenge“, kurio metu visus kviečia suvienyti jėgas ir riedėti aplink pasaulį išmaniai! Be abejonės, kad tikslo siekti būtų dar smagiau, kiekvieną savaitę turėsite galimybę laimėti Xiaomi Mi Electric Scooter 1S elektrinius paspirtukus bei kitus šaunius prizus.

REKLAMA

Viskas, ką tereikia jums padaryti:

1. Apsilankyti www.tv3.lt portale esančiame „Xiaomi “ iššūkyje, užsiregistruoti ir kartu su kitais dalyviais rinkti kilometrus riedant.

2. Žaidimo laimėtojai yra renkami atsitiktine tvarka iš visų dalyvaujančių iššūkyje.

3. Prizų laimėtojų paskelbimas numatomas kiekvienos savaitės pirmadienį www.tv3.lt portale. 

Pagringinis kiekvienos savaitės prizas – elektrinis paspirtukas Xiaomi Mi Electric Scooter 1S, su kuriuo vienu įkrovimu galima nuvažiuoti net 30 km. Daugiau apie paspirtuką skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
žaisti kėgliais
2021-08-09 19:18:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
IR pradėkime
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų