Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kuo mažesnis butas, tuo sunkiau jį įsirengti. Kiekvienas, net ir menkiausias sprendimas gali vizualiai padidinti arba net sumažinti butą. Todėl svarbu žinoti pagrindines namų įrengimo taisykles.

Kuo mažesnis butas, tuo sunkiau jį įsirengti. Kiekvienas, net ir menkiausias sprendimas gali vizualiai padidinti arba net sumažinti butą. Todėl svarbu žinoti pagrindines namų įrengimo taisykles.

REKLAMA

„Bright side“ parengė sąrašą klaidų, kurios pasitaiko dažniausiai įrenginėjant nedidelius butus.

1. Maži kilimai

Maži kilimai vizualiai mažina erdvę, o dideli – didina. Pavyzdžiui, jeigu ant kilimo telpa tik kavos staliukas, jis per mažas. O jeigu ant kilimo telpa ne tik staliukas, bet ir visas sofos priekis – kilimas tinkamo dydžio.

2. Per mažai šviesos

Vieno ar dviejų šviesos šaltinių mažam butui nepakanka. Jeigu norite, kad jis atrodytų didesnis, turi būti apšviestas kiekvienas buto kampas.

Reikia atsiminti tai, kad šviesa turėtų būti dedama atsižvelgiant į jūsų poreikius. Jei ketinate siūti dešiniajame kampe, tapyti kairiajame ir skaitykite buto viduryje, jums reikia bent 3 šviesos šaltinių. Geriau planuoti šiuos dalykus, kai atliekate remontą, nes nėra tikslinga statyti toršerus mažuose butuose – jie užima per daug vertingos vietos.

REKLAMA

3. Horizontalios linijos

Kuo mažesnis butas, tuo daugiau vertikalių linijų turėtų būti. Gali būti keli horizontalūs baldai (pavyzdžiui, sofa ar lova), bet ne daugiau. Likusi baldų dalis turėtų būti vertikali.

Taigi, vietoj trumpų užuolaidų geriau rinkitės ilgas, kurios siekia grindis. Spalva taip pat svarbi –dizaineriai pataria naudoti sienas atitinkančias spalvas, kad užuolaidos ir sienos atrodytų taip pat.

Tas pats pasakytina ir apie augalus – pirkite aukštus augalus, ir auginkite juos aukštuose vazonuose.

4. Baldai iš „sunkių“ medžiagų

Baldai, pagaminti iš stiklo ir kitų skaidrių medžiagų, padarys jūsų erdvę didesnę. Taip pat galite pasirinkti atspindinčius paviršius.

Galite rinktis ir atviras lentynas, tačiau tik tuo atveju, jei tarp lentynoje esančių daiktų yra vietos. Priešingu atveju erdvumas išnyks.

Be to, pirkite ne tamsių, o šviesesnių spalvų baldus.

5. Vienodos spalvos sienos ir lubos

Eksperimentuokite su spalvomis ir raštais. Puikus sprendimas mažesniam butui yra vertikalios linijos, dėl kurių sienos atrodo aukštesnės. Beje, tą patį efektą galite pasiekti, jei lubas dažysite tik šiek tiek šviesesne spalva nei sienas.

REKLAMA
REKLAMA

6. Baldai be kojelių

Baldai ant aukštesnių kojų atrodo tarsi plūduriuojantys ore, nes po jais aiškiai matosi grindys. Susidaro įspūdis, kad kambarys yra didesnis nei yra iš tikrųjų.

7. Maži veidrodžiai

Jei jūsų koridorius siauras, ant vienos iš sienų galite pakabinti veidrodį, kuris padarys kambarį daug didesnį.

Rinkdamiesi svetainės veidrodį, prisiminkite paprastą taisyklę – pakabinkite veidrodį priešais langą. Tai atspindės daugiau šviesos.

Nebijokite didelių veidrodžių. Jie atrodys taip, tarsi už jų būtų kitas kambarys.

8. Televizorius yra akių lygyje arba dar žemiau

Kalbant apie mažus butus, televizorius geriau pastatyti aukščiau akių lygio. Idealiu atveju turėtumėte pakabinti ant sienos. Tai padarę, jūs sukursite erdvę po televizoriumi ir ten bus galima ką nors įdėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų