Patarė, ką daryti, kad nepražiltumėte per anksti

Jeigu manote, kad esate vienintelis, kurio plaukai anksti pradėjo žilti, smarkiai klystate. Vis dėlto, nors anksti atsiradusios žilos sruogos yra įprastas dalykas, tačiau jos gali pranešti ir apie sveikatos sutrikimus.

„Bright Side“ įvardijo, kokios priežastys gali lemti tai, kad plaukai pradeda žilti net ir ankstyvame amžiuje.

Jums trūksta vitamino B12

Ekspertų teigimu, vitamino B12 trūkumas yra dažniausia ankstyvų žilų plaukų priežastis. Tai taip pat šio vitamino trūkumas gali sukelti plaukų slinkimą. Norėdami to išvengti, įsitikinkite, kad į savo racioną įtraukėte tokius maisto produktus kaip kiaušiniai, jautiena, tunas ir lašiša. Taip pat galite vartoti B12 papildus.

Turite problemų su skydliauke

Remiantis tyrimais, jūsų skydliaukės problemos tiesiogiai veikia jūsų plaukų folikulus. Jei pradėjote anksti žilti arba skundžiatės trapiais ar riebaluotais plaukais, tai gali būti dėl skydliaukės funkcijos sutrikimo.

Jūs valgote daug nesveiko maisto

Plaukų žilumą gali lemti ir prasta mityba. Įvairūs šiuo klausimu atlikti tyrimai parodė, kad feritinas, kalcis, vitaminas D-3, varis, cinkas ir geležis gali padėti jūsų plaukams išlikti sveikiems, o jų trūkumas – sukelti plaukų žilimą.

Jūs nuolat jaudinatės ir patiriate stresą

Ankstyvus žilus plaukus ekspertai sieja su stresu. Stresas daro įtaką kamieninėms ląstelėms, kurios yra atsakingos už jūsų plaukų atsinaujinimą, todėl, jeigu dažnai patiriate stresą, plaukai pradeda žilti daug anksčiau negu turėtų.

Paveldėjote žilus plaukus

Pasak dermatologų, mūsų genetika vaidina didžiulį vaidmenį nustatant, kada mes pradedame žilti. Jei kas nors iš jūsų šeimos anksti pražilo, yra tikimybė, kad galite patirti tą patį.

Naudojate netinkamus plaukų priežiūros produktus

Pradedant šampūnais ir baigiant plaukų dažais, dauguma plaukų produktų gali nulemti žilus plaukus. Jose esančios kenksmingos cheminės medžiagos sumažina melanino kiekį, todėl jūsų plaukai praranda natūralią spalvą.

REKLAMA

Štai ką galite padaryti, kad to išvengtumėte:

Tiesa yra tokia, kad kai tapsite žili, negalėsi atgauti savo pradinės plaukų spalvos. Tačiau yra priemonių, kurių galite imtis, kad plaukai visų pirma netaptų pilki.

Apsaugokite plaukus nuo saulės pažeidimų. Jei įmanoma, uždenkite galvą, kai tik išeisite į lauką.

Venkite plaukų džiovintuvo, garbanojimo ir tiesinimo žnyplių. Plaukus šukuokite plačiu šepečiu.

Reguliariai masažuokite plaukus kokosų aliejumi.

Į savo mitybą įtraukite kopūstus, migdolus, morkų sultis ir brokolius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų