Pasiūlė ekstremalų būdą sulieknėti: galima numesti daugiau kaip 15 kg

Praryjami intragastriniai balionai per pirminius bandymus pasirodė saugi ir veiksminga kovos su antsvoriu priemonė, parodė tyrimas, kurio rezultatai ketvirtadienį buvo pristatyti vienoje medikų konferencijoje.

29

Vadinamieji intragastriniai balionai ištisus dešimtmečius buvo naudojami gydyti nutukusius pacientus, norinčius atsikratyti nepageidaujamų kilogramų. Šie vandens pripildomi balionai išsipučia ir pripildo didžiąją dalį skrandžio ertmės. Dėl to asmuo greičiau pasisotina mažesniu maisto kiekiu.

Iki šiol tokie balionai į skrandį galėdavo būti įdedami tik chirurgiškai, o atliekant šią brangiai kainuojančią procedūrą pacientui taip pat turi būti taikoma anestezija.

Romos universiteto „La Sapienza“ eksperimentinės medicinos mokslininkė Roberta Ienca atliko nedidelį tyrimą. 42 nutukusiems pacientams – 29 vyrams ir 13 moterų – buvo pasiūlyta praryti balioną, kuris vandeniu užpildomas tik vėliau.

„Prie baliono, suvynioto į kapsulę, yra prijungtas kateteris“, – naujienų agentūrai AFP paaiškino mokslininkė.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rihanna atskleidė savo stulbinančios figūros kozirį

Gydytojas užpildo balioną vandeniu per plonytį vamzdelį, o tada šis ištraukiamas per gerklę.

„Procesas trunka vos kelias sekundes“, – pridūrė R.Ienca.

Savanorių kūno masės indeksas (KMI) svyravo nuo 30 iki 45. Nutukusiu laikomas žmogus, kurio KMI viršija 30. Šis rodiklis apskaičiuojamas padalijus žmogaus svorį kilogramais iš ūgio metrais, pakelto kvadratu.

Balionai buvo palikti pacientų skrandžiuose 16 savaičių. Tuo laikotarpiu savanoriai laikėsi dietos, per kurią vartojo mažai angliavandenių ir gaudavo nedaug kalorijų.

Pasibaigus bandymo laikotarpiui, balionas automatiškai subliūkšta ir yra pašalinamas su išmatomis.

Vidutiniškai bandymo dalyviai numetė daugiau kaip 15 kg – tai yra, 31 proc. antsvorio.

Savanoriai nesiskundė patyrę jokio reikšmingo šalutinio poveikio.

Laukiama FDA leidimo

Po tyrimo pacientams buvo paskirta Viduržemio jūros dieta. Jie vartojo daug daržovių bei alyvuogių aliejaus ir nedaug baltymų bei krakmolo.

REKLAMA

Naujoji technika yra „saugus ir veiksmingas svorio metimo metodas“, sakė R.Ienca savo pranešime.

Kadangi praryjamas balionas „nereikalauja endoskopijos, operacijos ar anestezijos, jis gali tapti prieinamas didesniam skaičiui nutukusių pacientų, kuriems nepadeda gydymas dietomis ar gyvenimo būdo (pakeitimu)“, sakė ji.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Justino Bieberio buvusioji parodė tobulą figūrą

Be to, naujasis būdas gali būti daug pigesnis, pridūrė mokslininkė.

„Pats savaime intragastrinis balionas nėra ilgalaikis sprendimas mesti svorį“, – bandymo rezultatus komentavo minėtame tyrime nedalyvavęs tiriamosios medicinos mokslininkas Simonas Corkas iš Londono imperatoriškojo koledžo.

„Vis dėlto intragastriniai balionai būna naudingi kai kuriems pacientams, o pristatytas įrenginys, kurio nereikia įdėti chirurginiu būdu, yra teigiamas žingsnis pirmyn“, – teigė jis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų