Pagaliau gavai kreditą ir įsigijai dviejų kambarių būstą? Nuoširdžiai sveikiname! Kaip gražu – šokio sūkuryje ant „plaukiančių“ grindų sukasi svečių poros, į vienkartines stiklinaites liejasi nepigus putojantis vynas,  ant stalo – originali „Faberge“ žvakidė, ant sienos nematytų gabaritų „Philips“ televizorius, ant kilimo, įsigyto Maroko gatvėje, išsitiesęs taurus gauruotas veislinis šuo su medaliais, vaizdas pro langus į Neries vingį – graži vizija! Bet neskubėk kvailioti su architektūriniais ir dizaineriškais eksperimentas, verčiau pasimokyk įsikurti iš tų, iš kurių išties reikia mokytis, ir nedaryk tų klaidų, kurias padarė jie.

Štai Tau keletas pastebėjimų iš apsilankymų tikrai įdomiose ir įspūdingose vietose:

Pas Romaną Abramovičių jachtoje „Pelorus“

Paradinė laiptinė – visiai kaip Palais-Garnier. Baldai kreminės spalvos, per linksmus vakarėlius jau pažinę „Montepulciano“, „Sassicaia“ ir „Mouton Rotschild“ skonį (tai vynai, jei ką, kaimieti). Kajutėse – dviejų metrų įstrižainės „Panasonic“ plazminiai televizoriai. Be milžiniško akvariumo ir diskotekų salės jachtoje yra ir medicinos kabinetas – tiems, kas per daug piktnaudžiavo „Montepulciano“, „Sassicaia“ ir „Mouton Rotschild“ (tai tie patys vynai).

Ekipažą sudaro šimtas (!) žmonių. Jachtoje įmontuotas ir „skydas nuo paparacių“ – lazerinė sistema, blokuojanti foto ir video kameras. Vienas smūgis į šviesai jautrius sensorius – ir sudie, brangusis fotoaparate... Ir visi šokam į vandenį nuogi, brangieji svečiai – niekas nenufotografuos, o ir aplink korpusą ištemptas tinklas apsaugos mūsų gležnus kūnus nuo medūzų.

REKLAMA

Svečiams visgi ne visada patinka, kad „Roma“ su Daša dažnai išvyksta linksmintis į kratą, pasiimdami su savimi visą apsaugą. O kokios linksmybės be pustuzinio automatininkų bukais veidais?

Aprangos kodas – juostuoti „Misoni“ bikiniai merginoms ir spalvotos „Vilebrequin“ glaudės vyriškiams. Pilna briliantinė ekipuotė vakarienei. Į „Pelorus“, kaip ir į visas kitas jachtas neleidžiama lipti su aukštakulniais, todėl viešnios yra priverstos pasirūpinti ir savo pedikiūru.

Po vakarienės – kino seansas apatiniame denyje. Po filmo peržiūros patys aktyviausieji neria į baseiną – jų jachtoje du, ir jei išpumpavus vandenį iš vieno, jis pavirsta šokių aikštele.

Pas Anglijos karalienę Balmoralo pilyje

Akį rėžia škotiškojo „tartano“ gausa – ji visur, ant kiekvieno krėslo atkaltės, kiekviename kilime ir užuolaidoje, apkramtytose šuniukų „korgi“ – tai mėgstamiausia Jos Didenybės šunų veislė. Beje, ir tualetuose neišpasakytai šalta.

Viskio stiklinė yra patiekiama prieš kiekvieną valgį. Netgi pusryčius. Ir kartais ten galima net išvysti neįtikėtiną vaizdą – praeitais metais po vieno vasarinio kepsnių vakarėlio Edinburgo hercogo garbei Anglijos karalienė pati plovė indus, mūvėdama ryškiai rožinės spalvos gumines pirštines.

Aprangos kodas – jokių džinsų. Medžiotojo kostiumas dieną (teks šaudyti į lėkšteles, jei oras medžioklei bus blogas) ir suknelė iki žemės vakarui – tačiau be jokio gilaus dekolte. Briliantai ant apnuogintų rankų yra priimtina. Vyrams – „black tie“, o tai reiškia ir sniego baltumo krakmolytus marškinius, tik ne tie, kurie liko nuo vestuvių. O štai smokingas, paveldėtas iš tėvo ar senelio yra visiškai tinkamas.

Po vakarienės – daug nesitikėk. Karalienė su savo vyru pasišalina į asmeninius apartamentus žiūrėti kriketo varžybų per „BBC Sport“.

Pas Baracką Obamą Baltuosiuose Rūmuose

Gelsvos sienos ir patogūs amerikietiški kolonijinio stiliaus baldai. Ryškus akcentas – lova su baldakimu „Linkolno“ apartamentuose. Ten, labai panorėjus (nors, kas panorės...), gali sutilpti ir keturiese. Svečiams-vyrams yra suteikiamas asmeninis kamerdineris, o moterims – kambarinė. Šie nuostabūs žmonės pripildys vonią, nuvalys batus iki blizgesio ir atšviežins orą tualete. Visai kaip „British Airways“ pirmos klasės salonuose, tik šimtą kartų smagiau.

REKLAMA

Aprangos kodas – „činos“ kelnės, „laiveliai“ ir „Ralph Lauren“ džemperis vyrams. Moterims – lengvas vasarinis kostiumėlis arba suknelė iš natūralių audinių, bateliai su mažu kulniuku, kuklūs auksiniai papuošalai.

Po vakarienės – kavos puodelis ir į lovas. Nuobodu, bet galima papramogauti su visą parą veikiančia „kambarių tarnyba“. Vietinė pažiba – „Club“ sumuštinis su andalūziška vištiena. Pristatys tiesiai į kambarį. Ir, beje, nesistenk už jį sumokėti – JAV biudžetas padarys tai už Tave.

Pas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną jo rezidencijoje Novo-Ogariovo

Kreminės spalvos sienos, paauksuoti lipdiniai, kai kur net originalūs – XIX amžiaus. Stalai ir kėdės su gėdingu inventorizacijos numeriu. Yra baseinas, kino salė, sporto salė su treniruokliais, tačiau joje kažkodėl patiestas kilimas. Konferencijų salėje nepatogiai maži staliukai, tačiau sėdėdamas šalia kurių Rusijos prezidentas atrodo bent jau 180 cm ūgio.

Asmeninis Prezidento šuo, labradorė Koni neblogai išauklėta ir neseniai susilaukė draugelio – Bafio, kurį padovanojo buvęs Bulgarijos premjeras Boiko Borisovas. Jie maitinami tuo, kas liko nuo banketų, kuriuos ruošia „Bolshoi by Novikov“.

Vaizdas pro rezidencijos langus – nykus, į užliejamas Petrovo-Dalnego pievas ir dviaukščius blokinius kolūkio „Leninski Luč“ vergų namus.

Aprangos kodas – sovietinio stiliaus juodos „vodolazkės“. Į žmones, vilkinčius „Brioni“ kostiumus, Prezidentas žiūri šnairai ir gali pareikalauti „grąžinti tušinuką“.

Po vakarienės – pagal seną gerą CK-vinę tradiciją: naujo kino filmo peržiūra.

Pas Alą Pugačiovą Baltojoje viloje Istroje

Interjeras su imperiniu užmoju, parketas ir baltos sienos. Foje stovi molbertas su pačios Alos Pugačiovos portretu – ten ji su nimbu, drugeliais, augalų ornamentais ir t.t. Vaikų kambariai viršuje taip švariai mebliuoti, jog akivaizdu, kad ten ilgai niekas nėra lankęsis ar gyvenęs.

Yra rusiška pirtis. Valgomajame ant stalo sūris „Rosiskij“, daktariška dešra ir ikrai, kurią, beje, Ala Borisovna valgo tik raudoną. Stalo įrankiai – dovana iš viešbučio „Centralnaja“ restorano – juos ant stalo išdėlioja legendinė namų šeimininkė Liusia.

REKLAMA

Namuose tvyro absoliuti monarchija, neretai pereinanti į diktatūrą. Primadona, kiekvienais metais vis mažiau panašėjanti į savo dainų lyrinę heroję, tampa vis panašesnė į stiprią moterį, kuri jau seniai nebeverkia prie erkerinio lango.


Rašyti komentarą...
m
mastantis galva.
2012-04-26 08:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jahtoje televizorius - bukumo virsune, tai dar vienas akivaizdus pavyzdys, kad pinigai proto dar niekam nepridave. As is savo vasarnamio jau pries 10 metu ismeciau si "stebukla".
Atsakyti
0

D
Dainius
2012-04-26 10:23:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
straipsnis apie interjera be nuotrauku nieko vertas
Atsakyti
0

:
:-/
2012-04-26 11:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na dar neišnyko toks dalykas kaip juosta ir analoginė fotografija. Užsidedi tamsų filtrą ale saulei fotkinti ir fotkini prieš lazerį nuogalius... :) na bent jau galima pabandyti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų