tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Manoma, kad namų buityje bene daugiausiai elektros energijos sunaudoja elektrinė skalbinių džiovyklė, tačiau pasirodo, kad tai nėra tiesa. Teigiama, kad ne ką mažiau jos sunaudoja indaplovė ar orkaitė.

Manoma, kad namų buityje bene daugiausiai elektros energijos sunaudoja elektrinė skalbinių džiovyklė, tačiau pasirodo, kad tai nėra tiesa. Teigiama, kad ne ką mažiau jos sunaudoja indaplovė ar orkaitė.

REKLAMA

Dauguma gyventojų išaugus energijos kainoms ieško įvairiausių būdų kaip sutaupyti. Žmonės stengiasi namų buityje kuo mažiau naudoti įvairius prietaisus, vengia jungti šviesas.

Nors dažnai manoma, kad buityje daugiausiai energijos sunaudoja elektrinė skalbinių džiovyklė, tačiau pasirodo, kad yra ir kur kas „brangesnių“ prietaisų.

Anot „Irish Mirror“, elektrinė skalbinių džiovyklė yra tik trečioje vietoje pagal energijos sąnaudų suvartojimą. Teigiama, kad pigiausias prietaisas namų buityje – dušas.

Taip pat žmonės neturėtų jaustis kalti dažnai žiūrėdami televizorių, kadangi jis taip pat nesunaudoja daug elektros. Skalbimo mašina taip pat nereikalauja didelių išlaidų. Štai indaplovė energijos naudoja kur kas daugiau nei pastarasis prietaisas.

REKLAMA

Teigiama, kad pigiausias būdas gaminti maistą yra naudojant oro gruzdintuvę, nes orkaitė ar mikrobandų krosnelė energijos naudoja daugiau, rašoma mirror.co.uk.

REKLAMA

Patarimai, kaip sutaupyti

Norėdami sunaudoti kuo mažiau energijos gamindami maistą, stenkitės veikiančią orkaitę laikyti uždarytą ir be reikalo jos nedarinėti. Teigiama, kad atidarius orkaitės dureles, prarandama apie 20 % šilumos, todėl prietaisas turi naudoti daugiau energijos, kad vėl įkaistų.

Norėdami dar labiau sutaupyti, rinkitės maistą šildyti naudodami mikrobangų krosneles arba oro gruzdintuves. Taip sutaupysite ne tik laiko, tačiau ir pinigų. Taip yra todėl, kad mažesni prietaisai padidina oro srautą ir greičiau įkaitina maistą nei orkaitėje.

REKLAMA

Skalbdami drabužius atkreipkite dėmesį į skalbimo mašinos nustatymus. Veiksmingi skalbimo mašinos nustatymai gali padėti sumažinti energijos sąnaudas.

Jei skalbimo mašiną naudosite tik tada, kuomet ji yra pilna skalbinių ir nustatysite 30 laipsnių temperatūroje skalbimo režimą, sunaudosite maždaug 57 % mažiau elektros energijos nei skalbiant aukštesnėje temperatūroje.

Norėdami sutaupyti elektros išlaidas – rinkitės LED lemputes, kurios taupo energiją. Tokio tipo lemputės turi efektyvesnius šviesos diodus, kurie tarnauja kur kas ilgiau metų.

REKLAMA
REKLAMA

Nors elektrinė skalbinių džiovyklė ir nesunaudoja tiek daug energijos, kiek galbūt manėme anksčiau, tačiau maksimaliai taupydami energiją galite ją kuriam laikui pakeisti įprasta skalbinių džiovykle.

Tačiau, jeigu to daryti nenorite – atkreipkite dėmesį į džiovyklės nustatymus. Skirtingų medžiagų drabužiai turi būti džiovinami skirtingose temperatūrose, o tai taip pat padeda sutaupyti energijos kaštų.

Padžiauni skalbinius balkone ir išdžiūsta per kelias dienas.Mes tiesiog išlepome.Viskas mums blogai.O kai bus blogai iš tikrųjų,kaip tada?
As balkono neturiu,nakciai istatau i vonia ta islankstoma dziovykla ir ryte beveik viskas isdziuve.
Energijos sanaudu sunaudojimas :DDD Debas rasytojelis... Visada budavo tiesiog energijos sanaudos.
O kuri dziovykle nedaug vartoja - ta kur sildymo budu dziovina ar ta kur saldytuvo principu dziovina?
Maziausiai vartoja dusas :DDD Pas mane jis is vis nevartoja el energijos, atsuki vandeni ir jis teka...
Ka reiskia LED lemputes, kurios taupo el energija? LED ir taupo, lyginant su kitais pasisvietimo budais ar cia rekomendacija keist namie visas LED lemputes tik atsiradus naujesniems, siek tiek efektyvesniems diodams? Tada tai tikrai prarasi pinigus...
Indaplove is esmes ryja apie perpus maziau el energijos, bet aisku, viskas priklauso nuo naudojimo daznumo apie ka str nerasoma...
Na ir kitos nesamones apie garpuodzius, orkaites, mikrobanges... Zo, niekinis str...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų