Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: taip sunaikinsite bakterijas

Tarp vieno patalynės keitimo ir kito, visai nejučiomis, gali praslinkti labai daug laiko, bet kadangi lovoje veisiasi įvairiausi mikrobai, svarbu, kad patalynė visada būtų švari, rašoma mirror.co.uk. Neseniai „OTTY“ atlikta apklausa parodė, kaip dažnai žmonės keičia patalynę ir paaiškėjo, kad daugeliui ją keisti reikėtų dažniau.

Ekspertai teigia, kad antklodės užvalkalus ir paklodes reikėtų skalbti kartą per savaitę, kadangi jose veisiasi dulkių erkutės, kurios gali kenkti sveikatai. Jei sirgote, labai svarbu visą patalynę išskalbti kartą per savaitę, kad neliktų jokių bakterijų. Be to, patalynę visada reikia skalbti aukštoje temperatūroje.

Vidutiniškai apklaustieji sakė patalynę keičiantys kas 12 dienų. Pižamas ir pagalvių užvalkalus skalbti reikia kas savaitę, o jei miegate ant pilvo, tuomet pagalvių užvalkalus keisti reikia ir dažniau.

Daugelis mūsų pamiršta, kad reikia išskalbti ir pačias pagalves – jas rekomenduojama į skalbimo mašiną sukrauti kas tris mėnesius. Vis dėlto, daugelis žmonių teigia, kad antklodžių užvalkalus, paklodes ir pagalvių užvalkalus keičia rečiau, nei rekomenduojama.

Tačiau pasirodo, kad dažniau, nei rekomenduojama, žmonės valo čiužinius, antklodes ir pagalves. Paaiškėjo, kad 64 procentai žmonių dažnai į lovą nešvarumus perkelia prieš miegą neišsimaudydami duše, o 12 procentų sako, kad duše net nesimaudo kas dieną. Abiem atvejais tokių daugumą sudaro vyrai.

Michalas Szlas, „OTTY“ direktorius ir įkūrėjas, sako: „Dėl esamos koronaviruso pandemijos daugeliui gali kilti noras įsigyti papildomą patalynės komplektą, kad sumažėtų tikimybė, kad bakterijos išgyvens lovoje ir persiduos kitiems žmonėms, ypač po ligos su simptomais.

Tačiau iš tiesų turėtų pakakti reguliaraus patalynės skalbimo ir geros asmeninės higienos. Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos patarimu įprastas drabužių skalbimas mažina bakterijų pernešimo tikimybę, tačiau tam tikrai atvejais drabužius reikėtų skalbti aukštesnėje temperatūroje nei įprasta bei naudoti priemones su balikliais, kad bakterijų pernešimo tikimybė būtų kuo mažesnė.“

 


Rašyti komentarą...
R
Realistė
2020-04-06 20:34:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo perdėtos švaros ir sterilumo taip ir daugėja alerginių ligų...esu medikė ir ramia sąžine, draugiškai su erkutėm miegame, ir visa šeima sveiki. MAŽIAU PEDANTIZMO IR BAIMIŲ!
Atsakyti
-3

D
Debilų laivas...
2020-04-05 22:37:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne tik už elektrą ir už vandenį nebeišsimokėsime, bet ir patalynės nuo tokio skalbimo nespėsim pirkt
Atsakyti
-2

J
Jo
2020-04-05 15:17:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko debiliukai nebemokam net praustis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų