• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patalynė yra vienas iš dažniausiai naudojamų namų apyvokos daiktų, todėl labai svarbu, kad antklodės, paklodės ir pagalvės būtų švarios. Kaip dažnai reikia skalbti patalynę?

Patalynė yra vienas iš dažniausiai naudojamų namų apyvokos daiktų, todėl labai svarbu, kad antklodės, paklodės ir pagalvės būtų švarios. Kaip dažnai reikia skalbti patalynę?

REKLAMA

Šviežiai išskalbtos paklodės suteikia ypač patogų nakties miegą, tačiau nesutariama, kaip dažnai reikėtų skalbti patalynę. Tačiau, pasak vieno eksperto, egzistuoja vienas „košmaras“, dėl kurio turėtumėte svarstyti galimybę keisti patalynę kiekvieną savaitę, rašo express.co.uk.

Remiantis Nacionalinio miego fondo apklausa, 91%  žmonių keičia savo patalynę kas antrą savaitę.

Tačiau 2021 metais atliktas kompanijos „Hammonds Furniture“ tyrimas atskleidė, kad kas trečias apklausos dalyvis savo patalynę skalbia tik kartą per metus.

„The French Bedroom Company“ įkūrėja ir kūrybos direktorė Georgia Metcalfe perspėjo, kad paklodes, pagalvių užvalkalus ir antklodžių užvalkalus reikia skalbti „kuo dažniau“.

REKLAMA
REKLAMA

Kenkia ir sveikatai

Taip yra ne tik dėl higienos priežasčių − neskalbta patalynė gali turėti didelės įtakos kai kurių žmonių sveikatai.

REKLAMA

Ji paaiškino: „Apskaičiuota, kad šalyje yra apie 12 milijonų žmonių, alergiškų dulkių erkėms, o jos nepaprastai mėgsta drėgnas sąlygas, atsirandančias dėl prakaitavimo ar tvankaus vasaros oro. Jūsų lova tampa veisimosi terpe mažiems padarėliams ir vienintelis būdas pašalinti jų sukeltus alergenus yra reguliariai skalbti paklodes, antklodes, pagalvių užvalkalus ir lovatieses bent 60 laipsnių vandens temperatūroje. Jei jums šio fakto nepakanka, kad sapnuotųsi košmarai, tai nemaloni tiesa yra ta, kad prakaito kaupimasis nėra malonus ar higieniškas, o bėgant mėnesiams nudažys paklodes taip, kaip prakaitas nudažo baltus marškinius“, − pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Sleep Foundation“, žmonės, turintys naminių gyvūnėlių, turėtų patalynę skalbti dar dažniau.

Miego fondo svetainėje paaiškinta: „Jei turite naminių gyvūnėlių ir ypač jei leidžiate jiems miegoti savo lovoje, rekomenduojama patalynę skalbti kas tris ar keturias dienas“.

Alergijų sezono piko metu, pavyzdžiui, vasarą, kai žiedadulkių ore pagausėja, sergantiems šienlige patariama šiek tiek dažniau skalbti lovos patalynę.

Tie, kurie turi sveikatos sutrikimų, tokių kaip astma ar alergija, jausis žymiai geriau tiesiog dažniau skalbdami patalynę, sako ekspertai.

Miego fondas teigia: „Jei esate alergiškas ar sergate astma, vertėtų dažniau skalbti patalynę ir pamatytumėte, kad simptomai mažėja“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų