Pamatęs mišių dalyvius kunigas neatlaikė: nemaišykite bažnyčios su pliažu

Sekmadieniais ne vienas apsilanko Bažnyčioje – ar švęsdami sekmadienį, ar tiesiog norėdami išreikšti dvasingumą. Tačiau pastaruoju karštuoju metu sunku pasakyti, kaip tinkamai apsirengti einant į apeigas. Apie tinkamą aprangos kodą Mišiose tv3.lt portalui pasakojo etiketo specialistė ir knygų autorė Alvyda Jasilionytė.

Išreiškė susirūpinimą

Prieš porą savaičių Garliavos Švč. Trejybės parapija savo Facebook paskyroje pasidalino mintimis, kad šv. Mišių dalyvis savo apranga turėtų reikšti pagarbą, o ne apsirengti lyg einant į pliažą.

„Karštuoju metų laiku dalyvaudami pamaldose bažnyčioje pagalvokime, kaip mums derėtų apsirengti einant į šventovę. Reiškiantis atitinkamą pagarbą Dievui ir žinantis į kokią puotą yra pakviestas šv. Mišių dalyvis, nesumaišys bažnyčios su pliažu.

Taigi, neateis į ją su šortais, maikute, šlepetėmis, trumpučiu sijonu ar suknele, nuogais pečiais ar nuogu pilvu. Aišku, gali labai norėti kitiems parodyti kokią įdomią tatuiruotę ant nugaros man išpiešė. Bet geriau tai darykime kitose erdvėse. Bažnyčioje susitinkame žvelgti į Kristų ir jį garbinti, o ne savo madas demonstruoti.

Nereikia, kad kažkas susidomėjęs mano grožybes tyrinėtų, bet kad savo kuklumu ir nuoširdžiu dalyvavimu šv. Mišiose ar sakramentų teikime padėčiau kitiems ieškoti Viešpaties veido.“, – rašo Garliavos parapija.

Karštuoju metų laiku dalyvaudami pamaldose bažnyčioje pagalvokime, kaip mums derėtų apsirengti einant į šventovę....

Posted by Garliavos Švč. Trejybės parapija on 2021 m. birželio 29 d., antradienis

Etiketo specialistė irgi paantrina, kad einant į Bažnyčią reikėtų rengtis šiek tiek iškilmingiau: „Bažnyčioje reiktų rengtis puošniau. Tai turėtų būti šventinė apranga.“

Paaiškino, kokia apranga turėtų būti

A. Jasilionytė sako, kad rengiantis į apeigas apranga turėtų būti saikinga bei elegantiška. Tai reiškia, kad turime išlaikyti tam tikrą drabužių ilgį, uždengti pečius ir krūtinę.

REKLAMA

„Tai neturėtų būti marškinėliai su petnešėlėmis – pečiai turi būti dengiami, diafragma, pilvo sritis uždengta. Turime atkreipti dėmesį ir į sijono, šortų ilgį – jis turi būti saikingas, negalime eiti su pliažiniais ar laisvalaikio šortais į Bažnyčią“, – paaiškina etiketo specialistė.

Ji sako, kad turime laikytis tinkamo drabužių ilgumo, geriausia, kad sijonai ar šortai nesiektų kelių linijos, kad plačiai nebūtų atidengta krūtinė.

„Į bažnyčią rengtis nereikia būtinai žemę siekiančius drabužius, tiesiog reiktų prisiminti, kad turi būti nedemonstruojama dekoltė. Sijono skeltuko ilgis turėtų būti ne didesnis nei plaštakos ilgis, maždaug 10 centimetrų virš kelių.“

Moteris sako, kad savo apranga neturime šokiruoti ar siekti išprovokuoti. Drabužiai neturėtų būti labai prigludę ar permatomi, neturėtų matytis nuogų kojų ar rankų. Tai nereiškia, kad turime vaikščioti užsidengę nuo galvos iki kojų, tačiau turime paisyti saikingumo ir elegancijos principų.

„Savo apranga turime neblaškyti kitų. Marškiniai gali būti prasegti, bet tai turi būti daroma sakingai, gražiai, elegantiškai. Drabužis visada yra šiek tiek elegantiškesnis, kai yra laisvesnis. Elegancija yra ne aptemptuose, bet laisvesniuose drabužiuose“, – primena A. Jasilionytė.


Rašyti komentarą...
M
Marija
2021-07-09 12:41:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsirengti einant i bažnyčia reik padoriai,o ne juokint žmonių.Italyjoje panelė vasara negai išeit i Dievo namus,net pusplikė,arba vyras su šortais.Apnuogintais pečiais tu neieisi,nes pastaba duos vienuolis,arba kunigas.Visur yra tas etiketas ir turi jo laikytis.
Atsakyti
-10

R.G.
2021-07-09 12:43:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu kunigui
Atsakyti
-11

V
Vėjas
2021-07-09 12:54:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visur turi būti tvarka,pusnuogiai žmonės,gėda ir apsileidimas pusnuogis tik pliaže
Atsakyti
-9

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų