Palaistykite pomidorus šiuo mišiniu – augs daug greičiau

Įpusėjus vasarai, jau galima mėgautis uogų ir daržovių derliumi, džiaugtis žiedų gausa ir pailsėti prieš laukiančius derliaus nuėmimo darbus vasaros pabaigoje. Liepos mėnesį itin svarbus darbas – ravėjimas. Tik piktžolėmis neapaugusios lysvės gali garantuoti gausų daržovių derlių.

Patyrę daržininkai ieško įvairių būdų, kaip apsisaugoti nuo piktžolių. Pavyzdžiui, žinoma, kad itin sunkiai išnaikinami paprastieji varpučiai nepakenčia šalia augančių jurginų.

Po kiekvieno lietaus ir palieję daržoves supurenkite dirvos paviršių. Daugeliui daržovių, ypač šakniavaisiams, gana dažnai trūksta drėgmės. Jei jų tinkamai nelaistysite, užaugs smulkūs ir išsikreivinę šakniavaisiai. Jei liepą vyrauja šalti orai, moliūgų žiedus teks apdulkinti rankomis.

Norėdami užauginti stambesnius pomidorų vaisius, reguliariai skabykite šoninius ūglius, palikdami 1 cm ilgio kelmelius. Daugelį pomidorų rūšių reikia pririšti špagatu prie įkaltų į žemę kuolų.

Liepos mėnesį ir toliau reguliariai tręškite daržoves. Ypatingą dėmesį skirkite pomidorų mitybai: 10 l vandens ištirpinkite 100 g kompleksinių mineralinių trąšų (skirtų daržovėms tręšti) arba 30 g amonio sulfato, 60 g superfosfato ir 15 g kalio druskos.

Daržoves paeiliui tręškite mineralinėmis ir organinėmis trąšomis (karvių mėšlu, praskiestu su vandeniu 1:10). Patręšę daržoves apkaupkite, o jei jos pernelyg ištįsta, nebenaudokite trąšų, kurių sudėtyje yra azoto.

Šį mėnesį nupjaukite subrendusias žiedinių kopūstų galvutes, o ant palikusių augti nulenkite lapus. Jei lapais pridengsite galvutes, jos užaugs stambesnės ir baltesnės.

Šaltinis: worldrecipes.eu


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų