Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesvarbu, ar valote, gaminate maistą, ar dirbate darže – valgomoji soda yra, turbūt, vienas universaliausių ir veiksmingiausių ingredientų, kuriuos rasite savo namuose, o dėl to, kad joje  nėra cheminių medžiagų, tai dar patrauklesnis produktas, puikiai tinkantis jūsų sodo  priemonių rinkiniui.

Nesvarbu, ar valote, gaminate maistą, ar dirbate darže – valgomoji soda yra, turbūt, vienas universaliausių ir veiksmingiausių ingredientų, kuriuos rasite savo namuose, o dėl to, kad joje  nėra cheminių medžiagų, tai dar patrauklesnis produktas, puikiai tinkantis jūsų sodo  priemonių rinkiniui.

REKLAMA

Šiuos natrio bikarbonato miltelius galima maišyti į pastas, purškiklius ir naudoti viskam – nuo dirvožemio iki lapų jūsų sode – bet kokie yra populiariausi naudojimo būdai?

Su sodos tirpalais galite pasiekti visko – nuo saldesnių namuose auginamų vaisių iki puikiai subalansuoto dirvožemio. Tam reikia labai mažai pastangų, o rezultatai bus puikūs, rašo express.co.uk

Vaistas nuo miltligės

Šią gudrybę patvirtino viena „TikTok“ naudotoja @gardenofeden61, kuri įmaišo sodą į purškimo tirpalą ir juo nuvalo savo puoselėjamų rožių lapus.

REKLAMA

Savo vaizdo įraše, kuris sulaukė virš 2500 teigiamų įvertinimų, rožes mylinti „TikTok“ vartotoja sakė:

„Vienas mėgstamiausių dalykų, kuriuos auginu sode, yra rožės. Jų lapus dažnai užpuola miltligė, todėl pasigaminu sodos ir muiluoto vandens mišinį, kuriuo nupurškiu lapus. Pagaminti šį miltligę naikinantį mišinį tikrai lengva.

Jums tereikės vieno šaukšto sodos, pusės arbatinio šaukštelio švelnaus indų ploviklio ir maždaug 4 litrų vandens. Supilkite dalį pasigaminto tirpalo į buteliuką ir purkškite ant miltlige pažeistų lapų iš 10 cm atstumo.

Purkšti galima bet kokio augalo lapus, jei matote miltligės požymių. Po 10 minučių turėtumėte pamatyti, kaip miltelių pavidalo medžiaga išnyksta. Norėdami gauti geriausius rezultatus, purkškite vieną ar tris kartus per savaitę“.

Patikrinkite dirvožemio pH

Jei dirvoje skursta augalai, reikia patikrinti dirvožemio pH lygį. Dirvožemio tyrimas parodys dabartinį jūsų dirvožemio derlingumą ir sveikatą, o kartu padės nustatyti maistinių medžiagų trūkumą, dėl kurio kenčia jūsų augalai.

REKLAMA
REKLAMA

Šis „pasidaryk pats“ dirvožemio tyrimo įrankis yra puiki alternatyva technologiniams dirvožemio tyrimo rinkiniams, kurie parduodami sodo parduotuvėse.

Viskas, ko jums reikia šiai gudrybei, yra soda ir baltasis actas. Į mažus indelius surinkite dirvožemio mėginius iš skirtingų savo sodo vietų – gėlynų, vazonų – ir palikite išdžiūti prieš pradėdami tyrimą.

Paimkite pusę puodelio acto ir tiek pat sodos bei supilkite į dirvos mėginių indelius, kad nustatytumėte dirvožemio rūgštingumą.

Neutralus pH lygis yra septyni, rūgščios terpės – mažesnis, o šarminės – didesnis. Nors naudodami šį „pasidaryk pats“ dirvožemio testą, neturėsite jokių galimybių sužinoti tikslaus skaičiaus, tačiau bendra taisyklė yra tokia: įpylus į indelį mišinio, dirvožemis pradės burbuliuoti, jei jis yra šarminis (daugiau nei septyni), o jei ne ‒ jis yra rūgštus.

Geras dirvožemio pH lygis yra nuo šešių iki šešių su puse, o maistinių medžiagų kiekis yra labiau subalansuotas. Aukštas pH (šarminis) gali reikšti, kad trūksta maistinių medžiagų, tokių kaip geležis ir fosforas. Žemas pH lygis (rūgštus) gali reikšti, kad dirvožemyje yra toksiškų maistinių medžiagų.

REKLAMA
REKLAMA

Saldesni pomidorai

Artėja pomidorų derliaus nuėmimo sezonas ir jei pastebėjote, kad jie nėra pakankamai saldūs, tada soda gali padėti išspręsti šią problemą. Jums net nereikia maišyti sodos į jokį tirpalą – ją galima barstyti tiesiai ant augalo.

Vienas „TikTok“ vartotojas, turintis visą puslapį, skirtą sodininkystės gudrybėms, pasidalijo savo patarimu su sekėjais ir sulaukė daugiau nei 24 000 teigiamų įvertinimų.

Galbūt nesulauksite tūkstančių teigiamų įvertinimų, bet užsiauginsite saldesnių pomidorų, jei augalą vieną kartą per tris savaites pabarstysite soda.

Soda susigeria į dirvą ir sumažina jos rūgštingumą, todėl pomidorai tampa saldesni. Dabar galite juos maišyti su aštresnėmis ar saldesnėmis daržovėmis.

Ei, LANDZBERGINE SUTVE--kur SODA ????
Rašytoja protinguole, iš kriašės iškritai. Gal gali nupirkti man sodos LT. Aš tada jau visur pabarstyčiau ir ant tavo kvailų smegenų ir dar visur kitur...
tik nežinome iš kur gauti sodos. Kontrabandistai, ko laukiate - papildykite savo asortimentą soda.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų