Pabarstykite orchidėją šiais milteliais – apdovanos įspūdingais žiedais

Kartais grožis ir destrukcija gyvena toje pačioje erdvėje – drėgna aplinka, kurios reikia orchidėjoms, dažnai gali joms ir pakenkti. Grybelinės ligos, dėl kurių orchidėjos pradeda pūti, taip pat veši drėgnoje aplinkoje. Nedaugelis įtartų, kad su bjauriomis grybelinėmis infekcijomis kovoti ir orchidėjoms sveikatą sugrąžinti gali cinamonas.

Dažniausios orchidėjas užklumpančios grybelinės ligos yra fitoftoro, pitiumo ir rizoktonijos rūšių patogenai. Šios ligos augalui jomis užsikrėtus plinta greitai ir jas sukontroliuoti sunku, nebent spėsite gydymą pradėti ankstyvojoje stadijoje. Fitoftoros ir pitiumo ligos paprastai prasideda lapuose, o tada pereina į šaknis.

Ant lapų atsiradusios nedidelės rudos dėmelės greitai išplinta ir lapai pajuoduoja. Ligai progresuojant, ji apima šaknis, šakniastiebius ir svogūnėlius, o tada visas augalas miršta ir nuvysta. Rizoktonija paprastai prasideda šaknyse, bet ja taip pat gali užsikrėsti ir lapai. Grybelis plinta tol, kol apima visas šaknis ir nužudo augalą.

Cinamonas

Pakaks kelionės iki virtuvės spintelės, ir jau turėsite stebinantį, natūralų fungicidą, kurį galite naudoti orchidėjoms gydyti – tai cinamonas. JAV Aplinkosaugos agentūra (EPA) minimalios rizikos pesticidams priskiria tuos, kurie atitinka tam tikrus saugos žmonėms, gyvūnams ir aplinkai kriterijus – cinamonas yra šiame sąraše, kaip minimalią riziką keliantis patikrinto efektyvumo fungicidas. Nors galima ir įsigyti įvairių cinamono aliejaus turinčių priemonių, paprasti malto cinamono milteliai tiesiai iš prieskonių dėžutės orchidėjoms padės ne prasčiau, rašoma homeguides.com

Gydymas

Cinamono galite pabarstyti tiesiai ant ligos apimtų augalų, bet kad jis veiktų, cinamonas neturėtų nubyrėti. Galite jo užbarstyti daugiau arba pasidaryti purškiklio ar pastos, kad cinamonas geriau priliptų prie augalo. Amerikos orchidėjų asociacijos tinklapyje rekomenduojama pasigaminti pastos iš kazeino pagrindo klijų ir malto cinamono, kurią tuomet tepti ant augalo.

REKLAMA

Klijai neleis orui įsiskverbti tarp cinamono ir gyjančios augalo žaizdos, o cinamonas dirbs savo gydomąjį darbą. Taip pat galima pasigaminti ir purškiklio, 2 valgomuosius šaukštus cinamono sumaišius su puse litro izopropilo alkoholio. Palikite mirkti pernakt, tuomet mišinį nukoškite per kavos filtrą ir skystį naudokite augalams purkšti.

Ko reikėtų nepamiršti

Prieš cinamonu gydydami orchidėjas, pirma būtinai pašalinkite infekuotas augalo dalis. Naudokite sterilizuotas žirklutes ir nukirpkite ne tik infekcijos apimtą dalį, bet ir šiek tiek sveikos augalo dalies, kad infekcijos tikrai neliktų. Nors cinamonas yra veiksmingas fungicidas orchidėjų infekcijoms gydyti, visų ligų jis išgydyti negali, ypač jei jos yra pažengusios. Daugelio infekcijų išvengti galima orchidėjas pasodinus vazone, iš kurio vanduo gali laisvai nutekėti, naudojant medžio žievės pagrindo mišinį ir augalo per daug nelaistant.  


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-01-22 17:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo kada pas orhidėja svogūnėlių,rašytoja matomai nėra mačiusi orchidėjos arba neskiria gėlių
Atsakyti
-16

L
Laura
2021-01-25 15:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Yra begale orchideju rusiu ir kai kurios turi kazka panasaus i svogunelius, pati tokiu turiu. Nereikia grubiai komentuoti jei pati nesusiduret.
Atsakyti
-6

S
Sabonis
2021-01-25 19:52:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu durne yra tu swagunu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų