REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį į paskutinę kelionę buvo išlydėta filantropė, buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė. Nuo pat ryto norinčių atiduoti pagarbą pirmajai ledi driekėsi eilės.

Antradienį į paskutinę kelionę buvo išlydėta filantropė, buvusi pirmoji šalies ponia Alma Adamkienė. Nuo pat ryto norinčių atiduoti pagarbą pirmajai ledi driekėsi eilės.

REKLAMA

12.30 Vilniaus Arkikatedroje bazilikoje buvo aukojamos šventos Mišios. Į bažnyčią Valdą Adamkų atlydėjo prezidentas Gitanas Nausėda ir Diana Nausėdienė.

V. Adamkus ėjo lėtu žingsniu įsikibęs į parankes, sunkiai sulaikydamas ašaras. Aplinkiniai atkreipė dėmesį, kad V. Adamkus, nors ir sunkiai tvardė emocijas, vis tik išliko susikaupęs, paniręs į gilius apmąstymus bei prisiminimus.

Sukvietė artimiausius žmones

Antradienio vakarą, po laidotuvių, artimiausi ponios Almos ir Valdo Adamkų draugai ir bičiuliai rinkosi į priėmimo vakarą, skirtą A. Adamkienei atminti.

Kaip naujienų portalą tv3.lt informavo prezidento referentė Božena Bagonaitienė, kviestiniai svečiai rinkosi ypatingoje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, susirinko artimiausia Adamkų aplinka: „Tiksliai pasakyti, kiek žmonių buvo, negalėčiau, tačiau susirinko artimiausi.

Vieta pasirinkta ypatinga – Vytauto Didžiojo universiteto Teologijos fakulteto Didžioji aula.“

REKLAMA

Pasirinko ypatingą vietą 

Paprašius pasidalinti, kodėl prezidentas nusprendė pasirinkti šią vietą, ji neslėpė, kad būtent ši erdvė nemažai reiškė poniai Almai ir Valdui Adamkams.

„Čia vyko ne viena šventė, kitų žmonių pagerbimas. Joje taip pat vyko ir atsisveikinimas su Leonidu Donskiu.

Tiesiog tokia vieta, kurioje yra daug kartų buvusi šeima. Čia vyko ir ne vienas kamerinis koncertas. Tiesiog šeimai patiko ta vieta.“

Netekome Almos Adamkienės

Eidama 97-uosius metus gegužės 21-ąją mirė buvusi pirmoji šalies dama Alma Adamkienė. Praėjusio mėnesio pabaigoje A. Adamkienė netikėtai paguldyta į ligoninę, kur buvo operuota.

REKLAMA
REKLAMA

„Pamatėme, kad kažkas yra blogai, nes lyg tai daugiau nei silpnumas buvo. Iškvietėme greitąją, nugabenome ir dabar prieš tris valandas buvo greitai padaryti tyrimai bei nustatyta, kad užsiblokavo kraujagyslė galvoje.

Nieko daugiau negaliu pasakyti, reikia perklausti gydytojos, bet turėjau duoti leidimą (red. operacijai) ir melstis dabar, nes sakė, kad kiekviena minutė brangi“, – taip apie A. Adamkienės būklę tv3.lt atsiliepė jos vyras Valdas Adamkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovai išreiškė užuojautą prezidentui V. Adamkui ir visiems Lietuvos žmonėms dėl buvusios pirmosios ponios A. Adamkienės mirties.

Meilės pavyzdys

Niekas nedrįs paneigti, kad kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus ir Alma Adamkienė buvo viena pavyzdingiausių, gražiausių ir mylimiausių Lietuvos porų. V. Adamkus niekuomet nepamiršdavo paminėti, kad Alma yra nepaprasta moteris, puikiai atlikusi savo pareigą Lietuvai.

Ponia Alma visą gyvenimą buvo didžiausias Valdo Adamkaus ramstis. Kiek anksčiau, apie jųdviejų meilę V. Adamkus buvo pasakojęs Renatos Šakalytės laidoje „Pasikalbėkim“.

REKLAMA

Kadenciją baigęs prezidentas sakė, kad jiedu buvo tokie patys bendruomenės nariai kaip ir kiti, kurie iš visų jėgų stengiasi atlikti savo pareigas: „Kai dešimtį metų ėjau prezidento pareigas, man visada būdavo svarbiausia žmogaus gerovė ir valstybės saugumas.

Šiuo principu vadovaudamasis ir tvarkiau savo gyvenimą, o Alma man buvo pati didžiausia pagalba. Kur ji tik bepasirodydavo, atstovaudavo Lietuvą tinkamai. Tai reiškia labai daug.“

Atsakė, kas jiems su Alma padėjo išlikti tiek metų kartu

Kartu jie patyrė ne tik gražius, tačiau ir sudėtingus gyvenimo momentus. Atsakydamas į Renatos klausimą, kas padėjo išgyventi sudėtingus gyvenimo periodus, V. Adamkus tą kartą atsakė – meilė:

REKLAMA

„Tikra, besąlygiška meilė, kuri išlaiko žmones sunkiose situacijose. Manau, kad mes esame geriausias to įrodymas, nes tas, kas prasidėjo toje gimnazijoje, kurioje susitikom, ir tęsėsi iki dabar. Pasakysiu viešai ir neslėpdamas, kaip Almą mylėjau, taip ją ir myliu.

Žinoma, mūsų gyvenimas turėjo įvairius etapus: buvo geriau, buvo blogiau. Sunkiai praėjome, kai kuriuos laikotarpius, bet tvirtumas, užsispyrimas bei noras kurtis geresnį gyvenimą davė savo rezultatus.“

Užuojauta Prezidentui,bet taip surėdytas pasaulis.Širdis džiaugiasi,kaip nuoširdžiai globojo laidotuvių metu V.Adamkų Prezidentas G.Nausėda ir jo žmona.Ačiū jiems.
Užuojauta!
Jūsų šeima - pavyzdys mums visiems!
Labai gaila, užuojauta Prezidentui
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų