Onkologiniai ligoniai teismams skųs eiles pas gydytojus Nacionaliniame vėžio institute

Onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams trūko kantrybė - žmonės teismams ketina skųsti eiles pas gydytojus Nacionaliniame vėžio institute. Laukiantys mėnesiais, kol bus priimti ir apžiūrėti, skundžiasi prarandantys gyvybiškai svarbų laiką, o kartais vėžys pakerta taip ir nesulaukus eilės.

Švietimo ir mokslo ministerijai pavaldi įstaiga atkerta, esą eilių būtų kur kas mažiau, jeigu šalies poliklinikos geriau dirbtų savo darbą, arba žmonės nustotų rinktis tik sau patinkančius medikus.

Vilnietė Gražina ateina į Santaros klinikų koplytėlę pasimelsti ir susikaupti prieš dar vieną vizitą pas medikus. Moteris meldžia sveikatos, mat šiuo metu jai to reikia labiausiai. Prieš kelias savaites Gražina išgirdo baisius medikų įtarimus - didžiuliai skausmai pilve įspėja apie baisią onkologinę ligą.

Tačiau, kaip čia pat priduria, jeigu ne šių klinikų medikai, į kuriuos kreipėsi neradusi pagalbos Vėžio institute, net ir preliminarios diagnozės šiandien ji nežinotų ir pradėti gydytis negalėtų. Liga negydoma moters kūną ėstų iki rudens, mat užsiregistruoti patikrinimui Nacionaliniame vėžio institute – anot moters, anksčiau - sudėtinga. Registratūroje pas gydytojus užrašo greitai. Bet toliau moteriai būtų reikėję, kaip ji sako, laukti apie keturis mėnesius, nes tokios yra eilės.

REKLAMA

Moteriai antrina ir dar viena eilėse stovėjusi pacientė, kuri nenori skelbti savo pavardės, nenori rodyti veido, nes bijo medikų keršto.

Tad pas gydytojus - moteris sako tiesiai šviesiai - įsiveržusi. Kitaip būtų reikėję, kaip ir likusiems – laukti mėnesiais, ne visi, kaip ji priduria, savo eilės ir sulaukia. O štai Nacionalinis vėžio institutas kone dievgojasi eilių, apie kurias kalba pacientai, nėra. Arba jeigu ir būna pas konkrečius gydytojus, tai tik todėl, kad pacientai patys kalti – renkasi vieną ir tą pačią gydytoją, todėl natūralu, kad suvažiavus visai Lietuvai pas vieną – susidarys spūstys.

Be to, iš keturiasdešimties tūkstančių čia per keturis mėnesius suvažiuojančių pacientų trisdešimt procentų esą kreipiasi be reikalo. Bene didžiausia problema su moterimis, kurioms įtariamas krūties vėžys. Iš jų net septyniasdešimt procentų atvažiuoja čia, medikų žodžiais tariant, be reikalo. Ir tik trisdešimčiai nuošimčių prireikia instituto specialistų pagalbos. Vėžio instituto atstovai teigia, kad ilgiausiai pacientams, kuriems įtariamas vėžys, laukti reikia dvi savaites.

Tačiau daug čia atvyksta tokių pacientų, kuriuos nukreipia poliklinikos be jokių ligą patvirtinančių tyrimų, o jie atliekami institute, dėl to ir susidaro eilės.


Rašyti komentarą...
E
Elija
2017-06-01 12:17:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai grazi rezisura..parodykite kur nereikia laukti? Santariskiu klinikoje, gal juokaujate..kai kuriems tyrimams puse metu laukiam..Pone neturite nei gedos nei sarmatos...Dievas Jums teisejas...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų