• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mirė Molėtų krašto literatė, bibliotekininkė, vertėja, dėstytoja Laimutė Pacevičienė (1957-2024). 

Mirė Molėtų krašto literatė, bibliotekininkė, vertėja, dėstytoja Laimutė Pacevičienė (1957-2024). 

REKLAMA

„Laimutė gimė 1957 m. liepos 13 d. Panevėžyje, čia baigė Panevėžio penktąją vidurinę mokyklą. Baigė Vilniaus universitetą, kur studijavo anglų kalbą. 1980 m. pradėjo dirbti Rokiškio vidurinėje kaimo profesinėje technikos mokykloje. Nuo 1983 m. dirbo Balninkų vidurinėje mokykloje, nuo 1997 m. – Alantos verslo ir technologijos mokykloje.

Laimutė žavėjo savo aktyvumu ir energija. Ji nuolat dalyvaudavo bibliotekos organizuojamuose renginiuose, tiek kaip žiūrovė, tiek kaip dalyvė, literatė, skaitovė. Ji taip pat buvo viena aktyviausių „Auksinio proto“ protmūšio dalyvių Molėtuose.

Laimutė save realizavo daugelyje sričių: literatūros vertime, literatūrinėje kūryboje, piešime, rankdarbių kūrime, kelionėse. Pažinome ją kaip šiltą, inteligentišką, eruditišką asmenybę visada siekiančią pažinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Laimutė net 5 kartus tapo Molėtų rajono savivaldybės Kazio Umbraso literatūrinės premijos laureate. Jos kūryba šmaikšti, atskleidžianti puikų kūrėjos humoro jausmą. Jos proza unikali ir tuo, jog dažnai yra parašyta aukštaičių tarme.

REKLAMA

Ir tai ne vienintelis Laimutės literatūrinis indėlis – ji taip pat yra išvertusi keliasdešimt knygų iš anglų ir rusų kalbų, bendradarbiavusi su leidyklomis „Obuolys“, „Mijalba“, „Presvika“, „Astėja“, „Zodiac““, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ Molėtų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos puslapyje. 

Apie save Laimutė kadaise yra parašiusi taip:

„Mano motto, jei taip galima sakyti: „Pasaulis nežus, kol juoksis“. Tuo stengiuosi vadovautis ir darbe, ir gyvenime. Kūryboje nesivaikiau didelio sudėtingumo, rašiau taip, kaip jaučiu ir tai, ką norisi perduoti kitiems.

REKLAMA
REKLAMA

Užauginau dukrą Raimondą, kuri turi savo šeimą (be visa ko, esu ir močiutė). Džiaugiuosi, kad gyvenime teko sutikti daug gerų žmonių, kuriems esu dėkinga už buvimą kartu.“

„Saulėlydis“ – moters parašytas eilėraštis

Toks raudonas, šiurpus saulėlydis.

Jis šiandien danguj karaliauja.

Jei galėčiau, mažus gyvenimus

Aš uždengčiau šildančia sauja.

(Laimutė Pacevičienė)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų