REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Santaros klinikose Plastinės ir rekonstrukcinės medicinos centre konsultuojami pacientai dėl krūties ligų: gerybinės krūtų patologijos, ikivėžinių susirgimų, krūties vėžio. Dėl krūtų ligų  konsultuoja plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja, gydytoja chirurgė dr. Daiva Gudavičienė, turinti 15 metų krūties chirurgės patirtį.  

Santaros klinikose Plastinės ir rekonstrukcinės medicinos centre konsultuojami pacientai dėl krūties ligų: gerybinės krūtų patologijos, ikivėžinių susirgimų, krūties vėžio. Dėl krūtų ligų  konsultuoja plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja, gydytoja chirurgė dr. Daiva Gudavičienė, turinti 15 metų krūties chirurgės patirtį.  

REKLAMA

Krūties vėžys – dažna onkologinė liga, šią diagnozę išgirsta 1 iš 10 moterų. Lietuvoje per metus krūties vėžiu suserga ir 10–15 vyrų.   Santaros klinikose dėl krūtų ligų konsultacijos teikiamos visiems pacientams nuo 18 metų. Konsultuojami pacientai ir dėl gerybinių, ir dėl piktybinių susirgimų, įgimtų ar įgytų krūtų defektų, taip pat pacientai, kuriems rizika susirgti krūties vėžiu yra didesnė po spindulinio gydymo, nustačius genetines mutacijas (dėl paveldimo vėžio).

„Pacientas konsultuojamas, paskiriami ir atliekami tyrimai, su pacientu aptariami tyrimų rezultatai, jei reikia – gydymo poreikis ir galimybės. Nustačius krūties vėžį, ištyrus pacientą, kiekvienas atvejis individualiai išnagrinėjamas ir apsvarstomas, dalyvaujant įvairiems paciento gydyme dalyvaujantiems ar dalyvausiantiems gydytojams.

REKLAMA
REKLAMA

Gydymo planas aptariamas su pacientu, sprendimai priimami kartu – parenkamas ir pasiūlomas optimalus gydymo planas, kuris neretai užtrunka mėnesius.

Onkologinio susirgimo gydymas dažnai susideda iš keleto etapų: chemoterapijos, medikamentinio gydymo, spindulinio gydymo ir chirurgijos, –  todėl itin svarbu, kad pacientas gautų tikslią informaciją, suprastų, kam tai reikalinga, kokie galimi variantai, kokių galima tikėtis rezultatų, šalutinių gydymo poveikių ir kaip juos palengvinti“, – sako gydytoja chirurgė dr. D. Gudavičienė.

REKLAMA

Vienas iš piktybinių krūtų navikų gydymo etapų yra chirurginė operacija

Vienas iš piktybinių krūtų navikų gydymo etapų yra chirurginė operacija: „Nustatę piktybinį krūties susirgimą, atsižvelgdami į atliktų tyrimų rezultatus ir ligos išplitimą, stengiamės atlikti krūtį tausojančias operacijas. Jei reikia šalinti didesnius krūties plotus dėl platesnių pažeidimo plotų, pasitelkiame plastinėje chirurginėje taikomas technikas – krūties mažinimo, pakėlimo, estetinius pjūvius – atliekame onkoplastines, krūtį išsaugančias operacijas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei reikia krūtį pašalinti, galime atlikti sudėtingiausias onkologines ir krūties rekonstrukcines operacijas. Jei leidžia klinikinė situacija, pacientui gali būti siūloma vienmomentė rekonstrukcija, – tai yra pašalinus vėžio pažeistą krūtį, tos pačios operacijos metu ji atkuriama. Rekonstrukciją galima atlikti implantais, ekspanderiais (plėtikliais), savų audinių lopais, juos perkeliant iš kitų kūno vietų“, – aiškina gydytoja.  

Nustačius su paveldimu krūties vėžiu susijusias genų mutacijas, su paciente aptariamas tyrimo planas ir profilaktinės, vėžio riziką mažinančios operacijos galimybė. Tai pasaulyje taikoma praktika, kai esant didelei tikimybei vystytis vėžiui (pavyzdžiui, nustačius BRCA1 mutaciją, tokia tikimybė yra 60–80 proc.), siekiama pacientę apsaugoti nuo šios ligos. Tokiu atveju, nesant krūties vėžio, krūties liauka profilaktiškai pašalinama, kad joje piktybinis procesas nesivystytų. Tokia operacija sumažina riziką susirgti krūties vėžiu 95 proc. Tos pačios operacijos metu atliekama vienmomentė rekonstrukcija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galimybė čia atlikti vienmomentę ar atidėtą krūties rekonstrukciją

Didžiulis Santaros klinikų pranašumas – galimybė čia atlikti vienmomentę ar atidėtą krūties rekonstrukciją. Po onkologinės intervencijos patyrusi plastinės rekonstrukcinės chirurgijos brigada atlieka sudėtingiausias krūties rekonstrukcines operacijas – persodinami savi audinių lopai, suformuojamos mikrochirurginės kraujagyslių jungtys.  

„Daugiaprofilinis Santaros klinikų pobūdis leidžia kompleksiškai įvertinti ir aptarti kiekvieno paciento būklę, atsižvelgti į gretutinius susirgimus, inovatyvios technologijos leidžia atlikti visus reikalingus tyrimus ir pasiūlyti optimalų gydymo planą“, – pabrėžia gydytoja chirurgė dr. D. Gudavičienė.  

REKLAMA

Kviečiame pacientus, jaučiančius krūties ligos simptomus (pavyzdžiui, čiuopiamas sustandėjimas krūtyje, padidėję pažasties limfmazgiai, krūties deformacija, įsitraukęs buvęs normalus spenelis, kraujingos išskyros iš spenelio, negyjančios spenelio žaizdos), ir pacientus, kuriems atlikus profilaktinius tyrimus, nustatyta įtartinų pakitimų arba įtariami piktybiniai pakitimai ar rasta gerybinė patologija, registruotis krūtų onkochirurgo konsultacijai.

Taip pat kviečiame reguliariai konsultuotis pacientus, kuriems krūties vėžio rizika yra padidėjusi – anksčiau gavusius spindulinį gydymą krūtinės srityje, nustačius su dažnesniu krūties vėžio išsivystymu susijusias genetines mutacijas.  

REKLAMA

Pasak dr. D. Gudavičienės, šiuo metu išoperuojama 40–50 proc. nečiuopiamų pakitimų krūtyse, todėl svarbu suprasti profilaktinių krūtų patikrinimų svarbą. 50–70 metų moterys raginamos pasinaudoti profilaktinės patikros programa, reguliariai – kas dvejus metus – atlikti mamogramas pagal programą. Šiam tyrimui reikia šeimos gydytojo siuntimo mamogramai pagal programą, jį atlieka 31 centras Lietuvoje. Profilaktinė mamografija rekomenduojama krūties ligų simptomų nejaučiančioms moterims.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pacientai, jaučiantys krūtų ligų simptomus arba profilaktiškai atliktuose tyrimuose radus pakitimų, turėtų būti siunčiami krūtų onkochirurgo konsultacijos. „Nustačius ar pastebėjus pokyčius krūtyje, nedelsdami kreipkitės dėl krūtų ligų specialisto konsultacijos,“ – ragina dr. D. Gudavičienė.  

Gydytojo krūtų onkochirurgo konsultacijai pacientas turi registruotis su šeimos gydytojo siuntimu krūtų onkochirurgo konsultacijai gauti. Registruotis galima internetu esveikata.lt arba skambinti telefonu 852501717. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų