Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Namų augalai yra dažnai matomi ir gali pagerinti jūsų nuotaiką bei valyti orą. Tačiau prieš perkant augalus svarbu žinoti, kurie iš jų yra nuodingi vaikams ir naminiams gyvūnams.

Namų augalai yra dažnai matomi ir gali pagerinti jūsų nuotaiką bei valyti orą. Tačiau prieš perkant augalus svarbu žinoti, kurie iš jų yra nuodingi vaikams ir naminiams gyvūnams.

REKLAMA

Kadangi rinkoje yra tiek daug puikių kambarinių augalų, gali kilti pagunda pirkti net nepasidomėjus. Tačiau, pasak sodininkystės eksperto ir dirbtinės žalios sienos įmonės „Vistafolia” savininko Paulo Alderio, yra keletas „įprastų“ namų ūkio augalų, kurie gali „nuodyti“ ir vaikus, ir naminius gyvūnėlius, įskaitant filodendrą.

Filodendras

Ekspertas paaiškino: „Nors dėl augalo vaikas nemirs, šio augalo valgymas gali sukelti pykinimą, karščiuojančią odą, gerklės patinimą, vėmimą ir viduriavimą. Filodendrai labai dažnai auga daržuose.

Juos lengva prižiūrėti ir net nepatyrę sodininkai neturės problemų juos auginti. Dėl savo populiarumo jie jau gali būti jūsų namuose. Jei juos auginate ir turite mažų vaikų, pagalvokite, ar nereikėtų jų atsikratyti ir pakeisti dirbtiniu augalu.”

REKLAMA

Angliška gebenė

Angliška gebenė, paprastai aptinkama žmonių soduose, taip pat gali sukelti stiprų gerklės patinimą, rašo express.co.uk.

Eksperto teigimu, lapai ir uogos yra „pavojingi“ ir mažiems vaikams, ir naminiams gyvūnams: „Jei namuose yra angliška gebenė, pirmiausia reikia, kad ją pašalintų profesionalas.“

Narcizai

Panašiai yra ir su narcizais, Velso gėlėmis, nes juose yra toksiškos cheminės medžiagos, vadinamos glicerinu, kuri gali sukelti pykinimą, pilvo skausmą ir vėmimą.

REKLAMA
REKLAMA

Paulas pasakė: „Nors jie nėra labai nuodingi, dėl jų jūsų mažyliai vis tiek gali blogai jaustis. Narcizas, kaip ir daugelis kitų gėlių, atrodo nekaltai, bet suvalgius žiedus jis gali turėti bjaurių padarinių jūsų vaikams ir naminiams gyvūnams. Jei auginate mažus vaikus ar naminius gyvūnėlius, neauginkite šios gėlės namie.”

Taip pat yra keletas kambarinių augalų, kurie gali būti nuodingi katėms ir šunims, todėl žmonės, pirkdami augalus, turėtų būti ypač atsargūs, jeigu augina gyvūnus namuose.

Vėzdūnė

Viena paplitusi kambarinė gėlė, kuri yra „nuodinga“ katėms, yra vėzdūnė. Nors šis augalas gražus ir gali pašalinti toksinus iš oro, Paulas pasakė: „Jis gali pražūtingai paveikti kates“.

Ekspertas rekomendavo visas vėzdūnės pakeisti baltosiomis orchidėjomis, nes jos nėra nuodingos ir nesukels ilgalaikės žalos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų