• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norintieji per atostogas atgauti jėgas, pasimėgauti įvairiomis gydomosiomis procedūromis vis dažniau dairosi užsienio sanatorijų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo labiau, jei tokį poilsį Lietuvoje jau yra išbandę ir norisi ko nors naujo.

Kelionių agentūros „Daimovė“ direktorė Alina Gurskienė pastebėjo, kad pastaruoju metu atsiranda vis daugiau norinčiųjų pailsėti gana pigiose, tačiau atnaujintose, nuo sovietmečio žinomose Baltarusijos sanatorijose prie Naručio ežero.

REKLAMA

Galintieji mokėti brangiau, vyksta į Čekiją, į prabangias Karlovy Varų kurorto sanatorijas. Šalia įprastinių poilsinių kelionių „Daimovė“ nuo praėjusio rudens siūlo šių sanatorijų kelialapius, o į Baltarusiją net nuveža autobusu.

Prie Naručio ežero

Kaip pasakojo A.Gurskienė, poilsis Baltarusijos sanatorijose daugelį domina dėl kur kas mažesnių nei Lietuvoje kainų. Tai aktualu krizės sąlygomis ir patrauklu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dėl kalbos barjero nedrįsta vykti į kitas šalis.

REKLAMA
REKLAMA

Nors sanatorijų gausu visoje Baltarusijoje, agentūra siūlo vykti į netoli Minsko esančias sanatorijas prie Naručio ežero. „Jos seniai žinomos, medicinos paslaugos čia puikios“, - pasakojo A.Gurskienė. Įvairias procedūras (vonias, masažus, šildymus, inhaliacijas, mineralinio vandens procedūras) klientai čia gauna ne prastesnės kokybės nei Lietuvoje. Į kelialapio kainą įskaičiuotos kelios procedūros per dieną. Ir toks 12 dienų poilsis su 4-5 kartų maitinimu bei kelione iki sanatorijos kainuoja apie 1300 litų (para - apie 100 litų). Galima važiuoti ir savo automobiliu, nuo Vilniaus tik apie 100 kilometrų, visur yra nuorodos, pasiklysti neįmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Pasižiūrėjus į nuotraukas gali pasirodyti, kad tai dėmesio neverti neišvaizdūs sovietiniai „gargarai“, tačiau viduje jie sutvarkyti, įrengti puikūs baseinai, procedūrų aparatūra nauja, moderni. Nors visos sanatorijos statytos dar sovietmečiu, tačiau jos atnaujintos, suremontuotos. Suprantama, tokios prabangos, prie kurios jau pripratę Vakarų Europos kurortų poilsiautojai, čia nebus, tačiau tikrai viskas švaru, tvarkinga. Patrauklios ir procedūrų, kurių dar galima užsisakyti papildomai, kainos. Pavyzdžiui, viso kūno masažas, Lietuvoje kainuojantis apie 60 litų, Baltarusijoje kainuoja 20, atskiros srities masažas, už kurį pas mus mokama apie 20 litų, ten kainuos 8 litus, - pasakojo A.Gurskienė. - Pamenu, vienas vyras, sukantis verslą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, būtinai pageidavo dviejų kambarių liukso numerio. Para jam kainavo 160 litų.“

REKLAMA

A.Gurskienės nuomone, per ekonominę krizę žmonės ieško pigesnių poilsio variantų, nes atgauti jėgas vis tiek reikia.

Kadangi į šias sanatorijas atvyksta žmonės ne tik iš Baltarusijos, bet ir iš Rusijos, vietų dairytis reikėtų iš anksto. „Ypač daug pageidaujančiųjų vykti į populiariąją „Belaja Rus“ sanatoriją. Tai buvusi prestižinė poilsinė, kurioje anksčiau ilsėdavosi tik Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai. Sanatorijų gyventojams patinka, kad čia organizuojami ir šokių vakarai, jie juos mėgsta“, - pasakojo A.Gurskienė.



Proga pamatyti Baltarusiją

REKLAMA

Dienos sanatorijoje neprailgsta. Turint laiko ir noro, galima susiruošti ir į įvairias ekskursijas po Minską, po Baltarusijos, buvusios Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės pilis, aplankyti LDK didikų Radvilų pilį Nesvyžiuje, jau puikiai suremontuotą Myro pilį. Ilsintis sanatorijose galima mėgautis ir didžiulio Naručio ežero paplūdimiais. Beje, Narutis - didžiausias ne tik Baltarusijos, bet ir etninės Lietuvos, buvusios LDK ežeras, jo plotas siekia net 82 kvadratinius kilometrus. Šalia ežero, baltarusių vadinamo Naroč, yra ir to paties pavadinimo miestelis. Apylinkės, kaip ir sanatorijos, garsėja mineraliniais šaltiniais, gydomuoju purvu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prie Karlovy Varų versmių

Pamažu tarp Lietuvos gyventojų ima populiarėti garsiosios Čekijos sanatorijos Karlovy Varų kurorte. Dvylika karštųjų mineralinių versmių garsėjantis kurortas nuo viduramžių buvo žinomas Karlsbado vardu. Mieste yra veikiantis atviras terminis baseinas. Beje, garsusis čekų gėrimas „Becherovka“ gaminamas iš vienos karštųjų mineralinių versmių.

REKLAMA

Kurortas apsuptas miškingų kalvų, per kurias nutiesti puikūs pasivaikščiojimo takai. Funikulierius užkelia į aukščiausią 556 metrų kalvą, nuo kurios atsiveria nuostabaus miesto, pilno ištaigingų vilų ir pilaičių, panorama. Čia vyksta ir garsieji Karlovy Varų filmų festivaliai, įvairūs koncertai, tad dienos šiame kurorte neprailgsta.

Visos čekų sanatorijos, į kurias kelialapius siūlo „Daimovė“ - 3-5 žvaigždučių. Daugelio sanatorijų vidus primena viduramžių pilių interjerą. Tad suprantama, kelialapiai į šias poilsio vietas dvigubai brangesni nei į esančias Baltarusijoje, o dar papildomos išlaidos - kelionė iki Karlovy Varų kurorto, esančio Čekijos šiaurės vakaruose, prie Vokietijos sienos. „Nepaisant didesnių kainų pamažu atsiranda norinčiųjų vykti į šį žinomą kurortą. Nors masiškai dar neplūstama, tačiau ir ši naujovė pamažu skinasi kelią“, - pasakojo A.Gurskienė.



Jūratė Mičiulienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų