REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Širdies ligomis serga apie 7,6 milijono Anglijoje gyvenančių žmonių. Nors ši mirtina liga gydoma vienodai, moterys širdies ligas patiria kitaip nei vyrai.

Širdies ligomis serga apie 7,6 milijono Anglijoje gyvenančių žmonių. Nors ši mirtina liga gydoma vienodai, moterys širdies ligas patiria kitaip nei vyrai.

REKLAMA

Šių skirtumų supratimas gali padėti moterims greičiau gauti būtiną sveikatos priežiūrą. Siekiant sumažinti neigiamą širdies ligų poveikį moterims, svarbu sumažinti rizikos veiksnius ir sutelkti dėmesį į prevenciją, rašo express.co.uk.

Širdies ligos yra platus terminas, apimantis skirtingas širdies ir kraujagyslių būkles, tokias kaip vainikinių arterijų liga, kraujagyslių ligos, aukštas kraujospūdis ir širdies nepakankamumas. Dažniausia širdies ligų priežastis yra aterosklerozė, cholesterolio ir riebalų sankaupos ant vidinių arterijų sienelių, kai apribojamas kraujo tekėjimas į širdį.

Širdis tampa mažiau veiksminga

Laikui bėgant, aterosklerozė apsunkina kraujo tekėjimą į širdį ir jai pradeda trūkti deguonies ir  maistinių medžiagų. Ši būklė vadinama išemija ‒ širdis tampa mažiau veiksminga. Išemija sukelia kai kuriuos širdies ligos simptomus, tokius kaip krūtinės skausmas ar krūtinės angina.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai moterims širdies ligų simptomai pasireiškia maždaug 10 metų vėliau nei vyrams. Vyrams krūtinės skausmas yra dažnas simptomas. Moterims širdies priepuolio simptomai yra subtilesni, tai gali būti:

REKLAMA

Skausmas krūtinėje ir viršutinėje rankos dalyje ar nugaroje; Neįprastai greitas širdies plakimas; Dusulys; Pykinimas; Nuovargis.

Širdies liga moterims nepasireiškia taip akivaizdžiai kaip širdies priepuolis. Jos simptomai yra sekantys:

Krūtinės angina, dažniausiai jaučiama ne tik krūtinėje, bet ir kairiajame petyje, rankose, kakle, nugaroje ar žandikaulyje; Dusulys; Palpitacijos ar nereguliarus širdies plakimas; Greitas širdies plakimas; Galvos svaigimas; Pykinimas; Ypatingas silpnumas; Neįprastas nuovargis; Staigus šaltas prakaitavimas.

Pasak NHS, bet kurį iš šių simptomų turėtų įvertinti šeimos gydytojas, ypač jei jie nauji, atsiranda staiga ar paūmėja. Taip pat moterys turi atkreipti dėmesį į skirtingus širdies ligų atsiradimo rizikos veiksnius:

REKLAMA
REKLAMA

Aukštas kraujospūdis; Aukštas cholesterolio kiekis; Diabetas; Nejudrus gyvenimo būdas; Mityba, gausi prisotintų riebalų ir cholesterolio; Rūkymas; Viršsvoris; Širdies ligų istorija šeimoje, ypač ankstyvame amžiuje; Amžius ‒ 55 metų ir daugiau metų.

Vienas didžiulis skirtumas tarp vyrų ir moterų širdies ligų yra menopauzė. Moterims, kurioms  menstruacijų nebuvo mažiausiai 12 mėnesių, tikimybė susirgti širdies ligomis yra didesnė, teigia Mayo klinika.

Moterų širdies ligų prevencija

Norint sėkmingai „valdyti“ širdies ligas, svarbu valgyti maistą, kuriame yra mažai sočiųjų riebalų ir cholesterolio, bei gyventi aktyviai. Kai kurioms moterims būtina papildomai susirūpinti dėl sekančių dalykų:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaistai

Negydomas aukštas kraujospūdis ir diabetas padidina širdies ligų riziką. Jei dietos ir mankštos nepakanka šioms sąlygoms valdyti, gali prireikti vaistų.

Rūkalų atsisakymas

Tabako gaminiai padidina širdies ligų riziką. Yra keletas būdų, kurie padės sėkmingai atsikratyti priklausomybės nuo tabako.

Alkoholio vartojimas

Per didelis alkoholio vartojimas padidina širdies ligų riziką. Apribojus alkoholio vartojimą iki vieno gėrimo per dieną ar mažiau, galima sumažinti širdies ligų riziką.

Stresas

Stresas gali prisidėti prie širdies ligų vystymosi. Ieškodami būdų, kaip sveikai valdyti stresą, sumažinsite širdies ir kraujagyslių ligų riziką.Tam tikrų rizikos veiksnių, tokių kaip šeimos istorija ar anksčiau buvusios širdies ligos, negalima pakeisti. Tačiau kai kuriuos iš jų galima pakeisti:

Didinti fizinį aktyvumą; Sveikai maitintis; Gerai išsimiegoti; Sumažinti stresą; Mesti rūkyti; Normalizuoti kūno svorį; Valdyti chroniškas sveikatos būkles ‒ aukštą kraujospūdį ir diabetą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų