REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į tradicine tapusią, jau trečią kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“.

VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į tradicine tapusią, jau trečią kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų pavasarį daugiau nei 700 talkininkų visoje Lietuvoje surinko apie 90 tonų įvairių atliekų mūsų miškuose, po kurių miškai prieš vasarą tapo gerokai žalesni ir švaresni. Šiemet miškininkai kviečia kartu sutvarkyti miškus po vasaros sezono bei pasitikti rudenį įprasminant meilę gamtai.

REKLAMA

„Tai, kad miškininkai kasmet iš miškų išveža beveik 1000 tonų atliekų tik įrodo, kokia svarbi yra ši, jau tradicija tapusi, iniciatyva. Kviečiu visus jungtis ir kartu tvarkyti savo pamėgtas bei dažnai lankomas vietas tam, kad pavasarį sugrįžtume į žaliuojančius ir švarius miškus“, - akcijos svarbą pabrėžė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

REKLAMA
REKLAMA

Miško valymas nuo teršėjų paliktų šiukšlių – kasdienis miškininkų darbas, vykstantis visus metus. Kasmet miškuose surenkama apie 1000 tonų įvairių atliekų – apie 200 tonų padangų ir apie 800 tonų buitinių, statybinių atliekų.

„Miško kuopa“ organizuojama siekiant suburti gamtą mylinčią visuomenę išvalyti miškus nuo šiukšlių, kurios tampa taršos bei gaisrų židiniais Lietuvoje bei šviesti piliečius apie tvarų, atsakingą elgesį gamtoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jau trečius metus iš eilės visus Lietuvos gyventojus, kuriems rūpi miškai, kviečiame į vieną dieną trunkančią miškų švarinimo talką, kuri vyks visuose Lietuvos regionuose. Šia akcija siekiame ne tik iškuopti šiukšles ir padėti išvalyti miškus, bet ir atkreipti žmonių dėmesį į problemą, kurią galime išspręsti tik bendromis pastangomis. Tikiu, kad ši iniciatyva taps tinkamu pavyzdžiu visuomenei, kaip elgtis gamtoje ir saugoti visų mūsų turtą – miškus, o ateityje miškininkai visuomenę į juos kviestų tik pažintiniais ir rekreaciniais tikslais“, – dalyvauti akcijoje ragina Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

REKLAMA

Akcija vyks visuose 26 Valstybinių miškų urėdijos regioniniuose padaliniuose. Vietos, kuriose vyks miškų tvarkymo talka, miškininkų parinktos pagal tai, kur miško teršėjai dažniausiai palieka šiukšles, atsikrato stambiagabaritėmis ar statybinėmis atliekomis.

Į vietas, kuriose vyks talka, iš nustatytų susirinkimo vietų palydės bei kartu darbuosis Valstybinių miškų urėdijos miškininkai. Taip pat darbuotojai pasirūpins pirštinėmis, šiukšlių maišais bei užtikrins šiukšlių išvežimą.

Kviečiame visus piliečius registruotis ir rugsėjo 9 dieną, 10.00 val. susirinkti bei švarinti mišką kartu!

Miškų tvarkymo akcijos „Miško kuopa“ registracija skelbiama Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje https://registracija.vmu.lt/.

Gal užteks p. Simonui Gentvilui ir visiems miškininkams kviesti žmones rinkti kažkieno paliktas šiukšles.Sovietiniai metai pasibaigė jau senai, o šioje srityje įsisiūbavo stipriai, kad neina praeito amžiaus relikvijų atsisakyti.Niekur vakarų pasaulyje to nepamatysi, nes ten tvarka kaip bažnyčioje.Gerb. ponai, senai laikas įvesti ne gazdinimus, ne ledų porcijos kainos baudeles už šiukšlinimą paskirti, o dešimttūkstantines baudas fiziniams asmenims, o juridiniams asmenims šitatūkstantines ar milijonines baudas.Nebereikės tuomet verkšlenti, kad gamta ir miškai žmonių šiukšlėmis užteršta. Kitokių būdų nėra priversti nevalingą žmogų prie tvarkos ir normalaus gyvenimo.Talkos yra kviečiamos po audrų padėti sutvarkyti, tai žmogiška.Tačiau kitų šiukšles rankioti, tai yra žeminimas padorių, tvarkingų žmonių.Senai jau laikas komunistinių pažiūrų atsisakyti, pradėti mąstyti ir dirbti pagal žmogiškasias vertybes priversdami šiukšlintojus elgtis ir gyventi civilizuotai. Sovietiniais laikais liepdavo dirbti ir už alkocholiką, kuris girtas darbe parkritęs gulėdavo, ir už tinginį turėdavai dirbti.O atlyginimą gaudavo visi vienodai.Tai būtina tokią,,madą" baigti.Kol nebūs tokių baudų ir toliau galėsite šiuklintojams švarinti aplinką, kad ateityje vėl turėtų kur ką išmesti, atvežas šiukšles išversti.Ponas ministras tebetesia senų laikų madą, o senai laikas įvesti super griežtus įstatymus.Laikas pradėti dirbti, o nežaisti kaip vaikų darželyje.Vadintis ministru - maža, juo reikia BŪTI! O iki BŪTI, jo dar nematyti.Pagarbiai
Gentvilas su visa savo šaika tegul tvarko. Jie juk nieko per dienas neveikia, sėdi ir trina užpakaliais kėdes. Fizinis darbas savaitgaliais tokiems pats tas
Laba diena-protu nesuvokiamas dalykas,vieni elgiasi kaip kiaules-siukslina,o kiti kaip tarnai-renka ju siuksles......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų